Logo TJ Sokol Jabkenice.png

.....hoši narážečku umí i moje stará

TJ SOKOL JABKENICE, z.s. 

50 LET FOTO-.jpg

Sezóna 2010 - 2011

Sobota 11. prosince 2010

Sokol Jabkenice si na vánoční čas připravil hned několik sportovních akcí. Tou první je turnaj ve stolní hře Člověče, nezlob se. Ten se koná v sobotu 18. prosince od 14:30 v Hospodě nad muzeem.
Štěpánský pochod odstartuje 26. prosince v 9 hodin ze hřiště a Silvestrovský pétanque turnaj začne v 9.30 na místním hřišti.
Jako první akce v příštím roce bude již tradiční pouštění létajících přání, které se uskuteční ve sportovním areálu 1. ledna po setmění.

Neděle 19. prosince 2010

VIII. ročník ve hře „Člověče nezlob se", je již historií. V sobotu 18.12. v Hospodě nad muzeem si to mezi sebou rozdalo dvanáct hráčů. Po nervy drásajících bojích nakonec zvítězil pan Jiří Láska, kterému tímto gratulujeme.
Zde je kompletní výsledková listina VIII. ročníku

1. Jiří Láska
2. Hana Černíková ml.
3. Jaromír Forejt ml.
4. Jiří Liška
5. Filip Dědina
6. Zdeněk Forejt
7. Václav Dvořák
8. Lukáš Havlát
9. Marek Havlát
10. Zdeněk Slavík
11. Ladislav Černík
12. Oldřich Mates

Pondělí 20. prosince 2010

Veselé vánoce, hodně štěstí, zdraví a spokojenosti v roce 2011 přeje všem našim příznivcům Sokol Jabkenice.

Neděle 26. prosince 2010

Na trasu dnešního Štěpánského pochodu, vyrazilo krátce po deváté hodině ranní přibližně 160 místních i přespolních. Letošní povánoční procházka se jako každý rok vydařila a byla vítaným zpestřením pro všechny, kdo nechtěli jen doma sedět za pecí. Následný mini fotbalový zápas toho byl jasným důkazem. Nehrálo se o body a tak dva smíšené týmy si zahrály jen tak pro radost. Na výsledku nezáleželo a tak se po zápase, vše rozebralo u sklenice piva či něčeho ostřejšího.
Dnešní akce se vydařila a tak už se těšíme na Silvestrovský pétanque, na který Vás všechny srdečně zveme, ať již jako hráče, nebo jako diváky.

Pátek 31. Prosince 2010

Silvestrovského klání ve hře zvané pétanque se zúčastnily čtyři tříčlenná družstva. Všichni si zaslouží velkou pochvalu za to, že i za nepříznivých podmínek v mrazivém počasí nezůstali doma a rozloučili se s rokem 2010 v čestném sportovním boji. Konečný výsledek byl jen pak vyvrcholením hezky stráveného dne na čerstvém vzduchu.
Konečné výsledky Silvestrovského pétanque turnaje
1. Zdeněk Forejt, Marek Havlát, Oldřich Mates
2. Věra a Jaromír Forejtovi, Jiří Láska
3. Zdeněk Slavík, Jiří Liška, Václav Dvořák
4. Květa a Vladimír Štechovi, Radek Beneš

Neděle 9. Ledna 2011

TJ Sokol Jabkenice Vás srdečně zve na Sportovní ples, který se koná v pátek 14.1. 2011 od 20:00 v restauraci U Černů v Chudíři. Doufáme, že Vás změna v místě pořádání plesu neodradí a místo původně naplánovaného konání v Hospodě nad Muzeem se přijdete pobavit i do Chudíře. Vstupné je 50 Kč a je připravená bohatá tombola. K tanci a poslechu hraje skupina Phoenix.


Středa 9. Února 2011

Pozor!!!!!! Masopustní průvod obcí se blíží. Vše vypukne 19. února, sraz všech masek v 10:00 na hřišti. Všichni jsou srdečně zvány. PŘIJĎTE POBEJT.

Pondělí 21. Února 2011

Masopustní průvod je zdárně za námi. Děkujeme všem, kteří se v sobotu zúčastnili a věříme, že příští rok bude účast ještě větší. Velké poděkování patří všem místním i přespolním, kteří byli tak hodní a přispěli nám do naší kasičky. Zároveň musíme poděkovat i za dobroty ( v pevném i kapalném stavu), které nám byly v průběhu celého našeho putování nabízeny. Takže ještě jednou všem díky a nezapomeňte dát svůj hlas nejhezčí masce letošního průvodu. Hlasovat můžete na adrese http://www.jabkenice.cz/index.php/aktuality/3-kultura/205-nejhezi-maska


Pondělí 21. února 2011

Rozlosování zápasů muži + dorost jaro 2011

Chotětov - Jabkenice 27.3. 15:00 NE
Jabkenice - Katusice 3.4. 16:30 NE
SKP MB - Jabkenice 10.4. 10:30 NE dorost
Nemyslovice- Jabkenice 10.4. 14:00 NE
Jabkenice – Zdětín 17.4. 10:30 NE dorost
Jabkenice - Sporting MB 17.4. 17:00 NE
Skalsko - Jabkenice 24.4. 10:30 NE dorost
Rejšice "B" - Jabkenice 24.4. 17:00 NE
Jabkenice - Kněžmost 1.5. 10:30 NE dorost
Jabkenice -Zdětín "A" 1.5. 17:00 NE
K.Vrutice - Jabkenice 8.5. 10:30 NE dorost
Krnsko "B" - Jabkenice 8.5. 17:00 NE
Jivina - Jabkenice 15.5. 10:30 NE dorost
Žerčice - Jabkenice 15.5. 17:00 NE
Jabkenice – Řepov 22.5. 10:30 NE dorost
Jabkenice - Horky 22.5. 17:00 NE
K.Vrutice "B" - Jabkenice 28.5. 17:00 SO
Jabkenice - Strašnov 5.6. 17:00 NEPondělí 21. března 2011

V pořadí již druhý přípravný zápas na jarní sezónu odehrál náš celek mužů v Ledcích. O prvním se nezmiňujeme záměrně, protože to nebyl oficiální přípravný zápas. Naši muži po celkem dobrém výkonu zvítězili v Ledcích 1:0, když jedinou branku utkání vstřelil M. Staněk. Na výkonu mužstva byla znát nerozehranost po dlouhé zimní pauze, ale doufejme, že mužstvo půjde výkonnostně nahoru, aby splnilo cíl daný před zahájením sezóny. Tím je samozřejmě záchrana. V utkání se prostřídali tito hráči. V brance Havlát M. a dorostenec Dan, v poli hráli Havlát J. Havlát L. Čerych, Forejt, Knížek, Bašus, Chládek, Kos, Láska, Michal, Nekola, Staněk, Šťastný, Andronov. Na střídačce všemu veleli pánové Kučera a Dědina. Na lajně se vystřídali s praporkem pánové Dvořák a Láska starší.Úterý 29. března 2011

Nastal čas, na který se těšili všichni fanoušci kulatého nesmyslu. Po dlouhých týdnech zimního nicnedělání odstartovala o víkendu jarní část soutěže III. třídy. Naše mužstvo mužů zavítalo ve 13. kole na hřiště Chotětova. Oba celky dělilo v tabulce jen šest bodů a tak se dal očekávat tuhý boj. Toto se potvrdilo i na samotném hřišti. Po urputném boji jsme sice prohráli 1:3, ale nutno dodat, že jsme byli vyrovnaným soupeřem domácímu mužstvu, které bylo v utkání mírným favoritem.

V prvním poločase se hrál oboustranně opatrný fotbal, kdy ani jeden celek nechtěl udělat chybu a tím dostat soupeře do vedení. Nakonec do kabin odcházeli spokojeněji domácí, oba góly, které v prvním poločase vsítili, byly z kategorie zbytečných. V druhém poločase se naše hra částečně zlepšila a vyvrcholením tohoto zlepšení byla branka z hlavy Kamila Kose. Hráči Chotětova chvíli po té neproměnili pokutový kop a to začalo pro náš tým vypadat nadějně. Začali jsme přesněji kombinovat a výsledkem byly dvě velké šance, které jsme bohužel neproměnili. Na řadu přišlo staré známé pravidlo „nedáš dostaneš“ a domácí z protiútoku skórovali po třetí, což se ukázalo jako rozhodující a náš celek již na zvrat neměl.

Náš celek nastoupil v tomto složení. Branku hájil Havlát Marek v obraně hráli Havlát Václav, Havlát Jan, Helich Jiří, Láska Lukáš, záložníci Nekola Roman, Michal Jaroslav, Kos Kamil, Čerych Luboš a v útoku Knížek a Chládek Jiří. V průběhu zápasu se ještě na hřiště dostali ve snaze o zkorigování výsledku M. Bašus za L. Čerycha, O. Šťastný za R. Nekolu a L. Havlát za J. Chládka.

S ohledem na přípravu, která neproběhla dle představ, náš celek nezklamal a na jeho hře byla vidět velká snaha. Bohužel jen snaha nestačí, ačkoli soupeř nás nijak zvlášť nepřehrával. Shrnuto a podtrženo, i když jsme prohráli, všichni zaslouží pochvalu za „týmového ducha“ a hlavně za snahu. Jak je již našim zvykem, tak výsledky začínají přicházet až po pár odehraných kolech, kdy si mužstvo zvykne na určitý rytmus a disciplínu. Takže nezbývá doufat, že se to podaří již v následujícím utkání v neděli 3.4. 2011 od 16:30 v domácím utkání proti soupeři z Katusic. Využijte všichni této možnosti a předpovídaného jarního počasí a přijďte povzbudit naše mužstvo, které podporu fanoušků rozhodně potřebuje.

V dalších utkáních 13. kola dopadly zápasy následovně.

K.Vrutice "B" Horky 1:3
Krnsko "B" Sporting MB 3:2
Nemyslovice Rejšice "B" 1:1
Katusice Zdětín "A" 1:8
Strašnov Žerčice 1:1
Neděle 3.4. 2011

Za krásného jarního počasí přivítalo naše mužstvo poprvé na jaře na domácím hřišti soupeře z Katusic. Náš soupeř byl před tímto zápasem v tabulce před námi o šest bodů, takže náš tým chtěl bezpodmínečně zvítězit, aby tento náskok zmenšil. Trenér J. Kučera poslal na trávník tuto sestavu.

Havlát Marek – Láska Lukáš, Havlát Václav, Havlát Jan, Helich Jiří – Staněk Miroslav, Nekola Roman, Kos Kamil, Knížek Miloš – Chládek Jiří, Roleník Jaroslav.

Začátek zápasu byl v režii hostů. Už v 9. minutě zahrozili hosté rychlým přechodem do útoku a domácí golman Marek Havlát musel sbírat míč z pod nohy rozběhnutého útočníka hostí. V 16. minutě se opakovala navlas stejná kombinace hostí, ale Marek Havlát byl opět proti a stoprocentní šanci hráčů Katusic zneškodnil. Jisté zákroky našeho brankáře byly pro další vývoj zápasu moc důležité. Okolo 20. Minuty naše mužstvo hru opticky vyrovnalo a důsledkem toho byly tři rohové kopy, které jsme zahrávali. Při posledním z nich hosté rychle odvrátili a založili rychlý protiútok, na který naše obrana nedokázala reagovat a nakonec jsme měli štěstí, když hosté nastřelili jen břevno naší branky. Ve 27. Minutě bylo naše mužstvo zaskočeno opět rychlým protiútokem, ale hráči Katusic naštěstí nechali střelecké kopačky doma, když střela šla vysoko nad.
Zápas se pro nás nevyvíjel ideálně. Ve 30. minutě musel ze hry odstoupit Jirka Helich pro zranění kolene. Kouč Jiří Kučera ho nahradil Lubošem Čerychem. Ve 34. Minutě se znovu ukázal brankář Marek Havlát, když vyrazil nebezpečnou střelu soupeře na rohový kop.
37. minuta - branku soupeře ohrozili i naši hráči. Jmenovitě Václav Havlát hlavičkoval po rohu nad branku.
Vše si však vynahradil v první nastavené minutě prvního poločasu, kdy opět po rohu hlavičkoval přesně a zajisti našemu týmu vedení 1:0. Ihned po rozehrání ze středu hřiště rozhodčí poločas ukončil.
Za tohoto vývoje zápasu, byl poločasový výsledek pro nás nad míru uspokojivý.
Do druhého poločasu již nenastoupil hrdina prvního poločasu brankař Marek Havlát, který pro zranění musel zůstat v kabině. Do branky nastoupil z pole Jiří Chládek a na jeho místo přišel Jaroslav Michal. Ten se hned pokusil ve 46. minutě vystřelit na bránu ale jeho střela šla nad. Ve 48. minutě rozehrál Václav Havlát z poloviny hřiště volný přímý kop, na který si za obranu velmi dobře naběhl Miloš Knížek, ale z voleje pálil mimo. Ve 49. minutě dostává hostující brankář žlutou kartu za protesty.
V minutě 50. si náš brankář Jiří Chládek dost riskantně pohrával s hostujícími útočníky, ale kličkovanou zvládl na jedničku a míč rozehrává. V 55. minutě kopeme další roh a Kamil Kos hlavičkuje vedle branky soupeře. V 59. minutě všem domácím fanouškům soupeře zatrnulo. Domácí stoper Václav Havlát vytvořil nepochopitelnou minelu a situaci musí řešit faulem. Za tento zákrok oprávněně dostává žlutou kartu. Následný přímý volný kop hosté promarnili a trefují zeď. V 68. Minutě naše mužstvo konečně ukázalo pohlednou kombinační akci a po ose Staněk - Michal pálil Jarda Roleník těsně vedle. Naše mužstvo začíná pomalu přebírat otěže zápasu. Jaroslav Michal pálí vedle, stejně tak Mirek Staněk.
V 71.minutě odchází ze hřiště hodně aktivní Miloš Knížek a nahrazuje ho Michal Bašus. Další střela Jardy Michala nad. V 74. Minutě se po nešťastném odrazu dostávají do šance hráči Katusic, ale Jirka Chládek chytá. Následuje další střela Jardy Michala nad. Ten svým příchodem hodně pomohl našemu mužstvu a svým pohybem, držením míče a hlavně nezměrnou aktivitou náš výkon pozvedl.
V 80. Minutě si naše mužstvo vybírá další smolnou chvilku a po další hrubé chybě hasí Honza Havlát nebezpečí před naší bránou jen za cenu faulu a následné žluté karty. Hosté však s přímým kopem proti naší brance naložili zle a míč končí vysoko nad naší bránou. V 80minutě dělají chybu i hostující hráči a Kamil Kos doráží míč do brány. Vedeme 2:0. Na této brance se podepsalo více našich hráčů, kteří atakovali hostující obránce a ti pod tlakem míč ztratili.
V 90.minutě střílí nebezpečně Roman Nekola a to je poslední akce zápasu. Rozhodčí Meščan končí zápas k velké radosti domácích fotbalistů a fanoušků.

Neděle 10.4. 2011


SKP Mladá Boleslav – Sokol Jabkenice 1:2

Za náš tým vstřelil oba góly Křiváček.


Nemyslovice – Sokol Jabkenice 2:3

Za náš tým stříleli branky Jarda Michal 2x, Jarda Roleník.
Podrobnosti o zápase se připravují.


Po vítězství nad týmem Katusic z minulého týdne, bylo naše mužstvo nabuzeno i do dnešního zápasu, který jsme hráli na hřišti FC Nemyslovice. I přes citelné ztráty z minulého utkání, kdy pro zranění nedohráli tři hráči, jsme se chtěli porvat o co nejlepší výsledek. Doufejme, že Miloš Knížek a Jirka Helich se dají co nejrychleji do pořádku a nebudou na marodce moc dlouho. Marku Havlátovi, který si od fotbalu odpočine delší čas, protože musí podstoupit chirurgický zákrok přejeme, ať vše dobře dopadne.
Na hrací plochu poslal trenér J. Kučera se svým asistentem Filipem Dědinou tuto sestavu.
Dan Hlaváč v brance, v obrané čtveřici Luboš Čerych, Václav Havlát, Lukáš Láska a Miroslav Staněk. V záložní řadě hráli – Jaroslav Michal, Jan Hendrych, Michal Bašus a Ondra Šťastný a v útoku Kamil Kos a Jaroslav Roleník.
Celé utkání ovlivňoval silný nárazový vítr a ten činil všem hráčům veliké problémy hlavně při delších přihrávkách. Začátek utkání se povedl více domácím, když už v 5. minutě šli do vedení. Rychlý útok vedený po levé straně zakončil domácí útočník křižnou střelou a Dan Hlaváč byl bezmocný.
Ve 13. minutě se našemu mužstvu podařilo vyrovnat, když po centru Mirka Staňka poslal míč hlavou za záda domácího brankáře Jarda Michal.
V 17. minutě domácí podnikli další rychlý útok tentokrát po pravé straně a střela z kopačky domácího útočníka skončila opět v naší síti. Další pohroma mohla naše mužstvo potkat již minutu po obdržené druhé brance. Na kolmou přihrávku za naší obranu naběhl domácí hráč, ale sám před brankářem nepochopitelně netrefil vůbec míč. Ve 20. minutě trefil Jarda Michal z přímého kopu z levé strany břevno. Ve zbylém čase prvního poločasu se hra odehrávala většinou ve středu hřiště. Za zmínku stojí jen výborný zákrok Dana Hlaváče po nebezpečné střele domácích a dva střelecké pokusy Jardy Roleníka, kdy hlavně druhý pokus měl být gólový.
Do druhého poločasu nastoupil náš tým s jednou změnou, kdy Ondru Šťastného, který měl v nohou již dopolední zápas dorostu na SKP, vystřídal Martin Veselý. V 54.minutě následuje další střídání v našem mužstvu. Ze hřiště odstupuje druhý dorostenec Honza Hendrych a za něho přichází čerstvý Honza Havlát. Oba dva výše zmiňovaní dorostenci odvedli velmi dobrý výkon a pokud budou takto dále pokračovat, budou pro mužstvo přínosem.
V 55. minutě zahrával Mirek Staněk volný přímý kop a jeho prudkou ránu vyrazil domácí brankář s obtížemi na roh. Po následném rohovém kopu odstupuje zraněný Mirek Staněk, kterého nahradil Zdeněk Forejt. V 57.minutě sklepává míč Jarda Michal na Michala Bašuse a ten z voleje míjí bránu. To už je naše mužstvo lepším týmem než domácí a soupeř začíná mít s naší nátlakovou hrou problémy. V 59.minutě dostává domácí hráč žlutou kartu po držení Jardy Michala. Rozehraný útok domácí odvrátili a z rychlého brejku se opět zaskvěl Dan Hlaváč.
V 65. minutě nachází přesnou přihrávkou Vašek Havlát Jardu Michala a ten po krásném slalomu mezi několika domácími hráči střílí na bránu. První střelu ještě brankář vyráží, ale proti dorážce Jardy Michala je již bezmocný. Vyrovnáváme na 2:2.
V 76. minutě domácí opět nebezpečně střílí a znovu zasahuje na výbornou Dan Hlaváč. V 77. minutě hlavičkují domácí po rohovém kopu nad naší branku.
V 79. minutě dostává dlouhou přihrávku do nohy Jarda Roleník, dělá kličku brankáři, který se sráží s vlastním obráncem a Jarda dává míč do prázdné brány. Vedeme 2:3. Konec zápasu je absolutně v naší režii. Nebýt nepřesností ve finálních přihrávkách mohl náš tým vedení ještě zvýšit. Ale i tak jsme po závěrečném hvizdu rozhodčího Hloucala se třemi body spokojeni.
Výkon našeho, byť nekompletního mužstva, byl výborný a za bojovnost zaslouží pochvalu všichni hráči. Významný je i fakt, že naši dorostenci ( D. Hlaváč, J. Hendrych, O. Šťastný, Z. Forejt) se ani mezi dospělými neztratí a všichni čtyři odvedli nebojácný a bojovný výkon.
Další mistrovský zápas sehrajeme na domácím hřišti v neděli 17.4. 2011 proti Sportingu MB. Přijďte náš tým povzbudit v co nejhojnějším počtu.


Neděle 17.4. 2011


Sokol Jabkenice – Zdětín 6:1

Utkání se hrálo za krásného slunečního dopoledne a mělo být papírově plně v režii domácích. Začátek zápasu tomu však neodpovídal. Hosté ze Zdětína se ukázali jako snaživý soupeř a první půlhodinu drželi s našimi hráči krok. Teprve po půlhodině hry se naši dorostenci zkoncentrovali a začali hrát svojí hru, na kterou soupeř už nedokázal reagovat.
Naše mužstvo nastoupilo v této sestavě.

Hlaváč Daniel – Nastoupil Miloš, Hendrich Jan, Dufek Jiří, Forejt Zdeněk – Helich Martin, Andronov Ladislav, Toman Josef, Nastoupil Michal – Šťastný Ondra, Křiváček Jan.
V 65.minutě střídal Ondra Šťastný, kterého trenér šetřil pro odpolední utkání mužů. Nahradil ho Jakub Vaněk.

Skóre zápasu otevřel v 10. minutě Martin Helich. Poté ihned hosté odpověděli vyrovnávacím gólem z 11. minuty. Do poločasu pak ještě dvakrát skóroval Jan Křiváček v 35. a v 38. minutě. V druhém poločasu se ještě do soupeřovi sítě znovu trefil v 59. minutě Martin Helich, v 61. minutě Michal Nastoupil. A konečný stav uzavřel svým gólem Zdeněk Forejt v 71. minutě.
Sokol Jabkenice – Sporting MB

Po jasném dopoledním vítězství našeho dorostu si všichni hráči i fanoušci přáli, aby i odpolední zápas dopadl pro naše barvy stejně tak dobře, tedy vítězstvím. Soupeř, ale budil nemalý respekt. Náš celek nastoupil do utkání v této sestavě, kterou určila trenérská dvojice Kučera, Dědina.

Hlaváč Daniel – Láska Lukáš, Havlát Václav, Havlát Jan, Čerych Luboš – Veselý Martin, Michal Jaroslav, Havlát Lukáš, Šťastný Ondra – Kos Kamil, Roleník Jaroslav.

Oproti minulému zápasu nemohl pro zranění kolene nastoupit i Mirek Staněk, takže naše marodka se rozšířila již na čtyři zraněné.

Začátek zápasu začali hosté náporem a úplně otupili naší hru. Naši hráči kazili lehké přihrávky, byli bez pohybu a to vše soupeřově snažení nahrávalo. Ve 4. minutě centrovali hosté na zcela volného a nikým neobtěžovaného útočníka. Ten volil zakončení přímo z voleje a trefil výborně pozičně postaveného Dana Hlaváče. Další příležitost hostí se naskytla v 7. minutě, kdy z volného přímého kopu hosté trefují branku, ale opět se vytáhl Dan Hlaváč a míč bezpečně chytá. Hosté začínají být trochu nervozní a vyvrcholením toho je první žlutá karta zápasu za komentování výroku rozhodčího Sobalíka. První střelu na bránu za domácí vyslal z 20. metru na bránu Lukáš Havlát, ale ta šla bohužel mimo. Další naše příležitost přišla ve 22.minutě, kdy Kamil Kos střílí, ale brankář hostí chytá. Ve 26.minutě nebezpečně střílí Martin Veselý a jeho tečovanou střelu vytáhl brankář hostí pohledem těsně vedle brány. Ve 29.minutě prošel Martin Veselý přes tři hráče soupeře, ale střelu již nedokázal přesně umístit a brankář hostí opět chytá. Ve 31.minutě vybojoval Ondra Šťastný již zdánlivě ztracený míč a v poslední chvíli, když se již chystal zakončit mu míč ukopává razantním způsobem stoper hostí. Následný roh rozehrává Jarda Roleník a Vašek Havlát hlavičkuje vedle branky. 39.minuta – žlutou kartu dostává Honza Havlát za faul. Ve 42.minutě zahrává hostující kapitán rukou, rozhodčí správně píská, ale hráči se to nelíbí a dostává žlutou kartu za protesty. Ve 43. minutě posílá další střelu na soupeřovu branku tentokrát Honza Havlát, ale opět je tečovaná a zahráváme rohový kop, který hosté v pohodě odvracejí.

Do druhého poločasu nastupují obě mužstva beze změn. Hra se přelévá od jedné brány k druhé bez výraznějších šancí. V 51.minutě se ke slovu dostávají hosté, brankář Dan Hlaváč předvádí výtečný zákrok, míč vyráží na roh. Bohužel pro hosty již před tímto rozhodčí píská faul na našeho hráče. V 52. minutě odstupuje ze hřiště Ondra Šťastný a střídá ho Michal Bašus. Další šance našeho mužstva přichází v 54.minutě, kdy z rohu posazuje míč přesně na hlavu Vaška Havláta Jarda Roleník. Václav však hlavičkuje přímo do rukou brankáře. Rohy jsou v tomto zápase velkou zbraní našeho celku. Jarda Roleník je kope excelentně, jen zakončení je zatím bohužel nepřesné. V 58.minutě střídá Jan Ramharter Martina Veselého. V 60.minutě předvádí výborný zákrok Honza Havlát, kdy skluzem maří průnik hostujícího útočníka, který by se dostal sám před Dana Hlaváče. V 67.minutě se pokouší přelstít hostujícího brankáře Lukáš Havlát. Všiml si že hostující brankář je daleko ze své svatyně a chytrým lobem se ho pokouší přehodit. Brankář však s vypětím všech sil chytá. V 70.minutě střídá Martin Veselý a nahrazuje ho Jirka Chládek. V 74.minutě přichází zbytečná chyba Honzy Havláta, který svojí špatnou přihrávkou dostává soupeřova útočníka do brejku. Ten však nezvládá koncovku a dává vyniknout našemu brankáři, který jeho střelu likviduje. V 75. Minutě se zaskvěl i brankář hostí, kdy po přímém kopu Jardy Roleníka vytahuje míč směřující do šibenice. Následný roh zahrává opět výborně Jarda Roleník, ale Václav Havlát hlavou míří nad. V 78.minutě je nevybíravě faulován Lukáš Havlát. Rozhodčí faul nevidí a Lukáš je následně za pomocí spoluhráčů v přerušené hře odváděn ze hřiště. V tuto chvíli všem domácím příznivcům zatrnulo. Naše mužstvo již třikrát vystřídalo a tudíž by jsme dohrávali o deseti hráčích. Představa o dalším rozšíření už tak početné marodky byla děsivá. V 80.minutě vyráží Dan Hlaváč nebezpečnou střelu z úhlu na roh. V 81.minutě je naštěstí Lukáš Havlát zpět na hřišti a má jen bolestivě pohmožděný nárt.
V 85.minutě uniká hostující útočník po lajně Luboši Čerychovi, dostává se však s míčem mimo hřiště. Luboš na moment přestává hrát a než si uvědomí, že hra nebyla přerušena, je už pozdě. Útočník hostí stříleným centrem nachází před bránou svého spoluhráče a ten překonává bezmocného Dana Hlaváče. Prohráváme 0:1 Závěrečné minuty hrajeme již na maximální riziko. Při vší snaze se nám však již vstřelit branku nepodařilo. Utkání by určitě z našeho pohledu slušela víc remíza, ale nedá se nic dělat, takový je sport. Pohledné utkání, které se muselo divákům líbit řídil celkem s přehledem rozhodčí Sobalík.


Neděle 25. dubna 2011

Krásný jarní den nabídnul našim fanouškům dva zápasy našich týmu. Dorostenci, kteří hráli svůj dopolední zápas ve Skalsku a byli favority tohoto utkání, nezaváhali a vyhráli 3:0. Dorostenci jsou dále na špici tabulky a dělají nám svými výkony velkou radost. Podobně úspěšný výsledek se očekával i odpoledne od našeho prvního mužstva, které hrálo svůj mistrovský zápas na půdě posledního celku skupiny v Rejšicích. Bohužel se tak nestalo a naši borci prohráli 3:2 a nutno dodat že zaslouženě. Sice jsme již po 12. minutách vedli 2:0, ale zápas se hraje 90 minut. Domácí náš tým hlavně v druhém poločase přehráli, byli bojovnější a hlavně hráli jako tým. Co naše hráče zdobilo v minulých zápasech, se jako by rozplynulo a nevýrazný výkon celého týmu přinesl další porážku. Při pozápasové diskuzi u piva jsme marně hledali slova, která by co nejlépe vystihla náš výkon. Nakonec jsme se shodli na výroku „Promarněná šance“ , což je ještě hodně milosrdné.


Skalsko – Sokol Jabkenice 0:3

Všechny tři branky vstřelil za náš tým Jenda Křiváček.Sokol Rejšice – Sokol Jabkenice 3:2

Naše mužstvo nastoupilo do utkání v této sestavě:

Jirka Chládek – Lukáš Láska, Vašek Havlát, Honza Havlát, Mirek Staněk – Jarda Roleník, Jarda Michal, Roman Nekola, Michal Bašus – Kamil Kos, Honza Ramharter.

Zápas začal oboustranně opatrně. Na obou celcích byla vidět důležitost utkání a nikdo nechtěl udělat chybu. Že je tento zápas důležitý usoudili zřejmě i funkcionáři z okresu, když na utkání delegovali tři rozhodčí. Hlavní rozhodčí p. Bez a pomezní pánové Lafek a Tvaroh. Hlavní rozhodčí zvládl celý zápas bez chyb a jeho výkon byl velmi dobrý. To už nelze říci o jeho asistentech, kteří byli po celé utkání velmi nepřesní, neměli cit pro hru a jejich celkový výkon byl dost špatný.
První vzrušení nastalo v 7. minutě, kdy domácí hráč zastavil pronikajícího Jardu Roleníka jen za cenu přidržení za dres a za toto viděl následně první žlutou kartu utkání. V 9. minutě poslal Jarda Roleník nádherný pas na nabíhajícího Honzu Ramhartera a ten po bezchybném zpracování a následné prudké křižné střele přes celou bránu, poslal náš tým do vedení 1:0. Tento slibný začátek vylepšil v 11. minutě dalším povedeným kouskem znovu Jarda Roleník, když přímo z rohového kopu zaskočil všechny a míč poslal přímo do brány. Poté byla hra většinou v naší režii, hra se přelévala od brány k bráně bez větších šancí. V 29. minutě z ničeho nic domácí snižují na 1:2. Po střele která byla nešťastně sražená se míč dostal k domácímu útočníkovi, který nezaváhal a prudkou střelou prostřeli Jirku Chládka. V prvním poločasu stojí za zmínku už jen velká šance Honzy Ramhatera, který se dostal před domácího brankáře po nezjištné přihrávce Jardy Michala, ale tentokrát se mu skórovat nepodařilo.
Do druhého poločasu vstoupil náš tým beze změn v sestavě, ale jeho výkon v porovnání s prvním poločasem byl velmi slabý. To se projevilo již ve 48. minutě, kdy naše obrana nebyla dosti důrazná a vyrovnávající gól na 2:2 soupeři přímo darovala. Od tohoto okamžiku bylo na hřišti již pouze jedno mužstvo a to domácí. Trenér Jirka Kučera se svým asistentem Filipem Dědinou se pokusili hru oživit střídáním, když v 54. minutě nastoupil za Kamila Kose Ondra Šťastný. V 63. minutě přichází na hřiště Honza Křiváček za Honzu Ramhartera a jako poslední se do hry dostal i Martin Veselý, který v 69. minutě vystřídal Michala Bašuse. To už jsme ale prohrávali 3:2, když v 68. minutě zamotal hlavu celé naší obraně hlavu domácí Petr Kasala, nádherně nahrál svému spoluhráči a ten se z hranice velkého vápna nemýlil a svojí střelu poslal přesně k tyči. Zbytek zápasu sehrálo naše mužstvo v nepochopitelné křeči a může být rádo, že ještě neinkasovalo.
Neděle 1. Května 2011

Sokol Jabkenice – Kněžmost 2:3

V dopoledním utkání dorostu měli domácí potvrdit první místo v tabulce. Soupeř byl ale nad naše síly a tak zaslouženě zvítězil. Branky za naše mužstvo vstřelili Ondra Šťastný a Jan Křiváček.
Sokol Jabkenice - Zdětín „A“ 0:1

Naše mužstvo poslal na trávník trenér Jirka Kučera se svým asistentem Filipem Dědinou v tomto složení:

Daniel Hlaváč – Lukáš Láska, Vašek Havlát, Honza Havlát, Luboš Čerych – Jarda Roleník, Jarda Michal, Roman Nekola, Mirek Staněk – Kamil Kos, Honza Ramharter.

Přesně v 17:00 zahájil rozhodčí Švarc velmi důležité utkání 17. kola. Hostům šlo o to, aby si udrželi první místo v tabulce a našemu mužstvu o uniknutí ze sestupového pásma. Lépe do utkání vkročili hosté. Již ve čtvrté minutě zahrávali trestný kop a po centrovaném míči se do vzduchu pověsilo několik hráčů. Nejlépe se zorientoval jeden z hostujících útočníku a jemnou tečí zhruba ze značky pokutového kopu usměrnil míč poprvé do naší sítě.
Hosté poté na delší dobu ovládli hru a nepouštěli naše hráče z vlastní poloviny. V 10.minutě jsme se poprvé dostali ke střele, ale Jan Ramharter mířil vedle branky. Ve 14.minutě zahráváme nepřímý kop, míč se dostává k Jardovi Roleníkovi, který si jej pohotově zpracovává, ale jeho střela jde opět mimo tři tyče. Ve 24.minutě zahrávají hosté dva rohy za sebou ovšem bez zakončení. To už naše mužstvo hru vyrovnává a hra se střídavě dostává od vápna k vápnu, bez výraznějších šancí. Ve 28.minutě dostává Honza Ramharter žlutou kartu za údajný faul na brankáře. Ve 28.minutě zahrozili hosté, nebezpečná střela však o vlásek míjí břevno naší branky. Ve 30.minutě vyškrabuje Dan Hlaváč konečky prstů další nebezpečnou střelu soupeře. Ve 31.minutě dostává jeden z hostujících hráčů žlutou kartu za faul na Kamila Kosa. Ve 40.minutě hosté poprvé z důvodu zranění střídají. 41.minuta přinesla další pohlednou akci našeho mužstva. Jarda Michal dlouho kličkoval u postranní čáry až se mu podařilo odcentrovat na Kamila Kosa, který ve skluzu nachází svou střelou náruč soupeřova brankáře. Poslední akce prvního poločasu přichází ve 44.minutě, kdy Honza Ramharter pálí z úhlu opět jen vedle soupeřovi brány.
Do druhého poločasu nastupuje náš tým beze změn. Ve 49.minutě střílí Honza Ramharter z přímého kopu nad. Z následujícího protiútoku se vyznamenal Dan Hlaváč a nebezpečnou střeli chytá. V 56.minutě nebyl hostům uznán po právu druhý gól v naší síti, protože byl vstřelen z ofsajdového postavení. Hosté sice vehementně protestují, ale rozhodčí je neoblomný. V 64.minutě se na hřiště dostává Jirka Chládek, který střídá Mirka Staňka. Jirka se hned ujímá rozehrání přímého kopu, nachází hlavu Václava Havláta, který ale nezamířil přesně a míč jde vedle brány soupeře. V 66.minutě zahrávají roh hosté. Naše obrana rychle odvrací na Jardu Michala, který se dostává s míčem až před soupeřovu šestnáctku, ale tam kazí finální přihrávku.
V 67.minutě je u míče znovu velice aktivní Jarda Michal a trefuje břevno soupeřovi branky. V těchto fázích zápasu jsme již zcela jasně lepším týmem na hřišti. Schází jen vstřelit gól. Hosté se stáhli do obrany a vyráží jen k ojedinělým, ale za to nebezpečným protiútokům. V 79.minutě střídá Honza Ramharter a na hřiště přichází Ondra Šťastný. Konec zápasu je hra vabank v podání našeho mužstva, ale bez větších šancí. Za zmínku stojí jen nepřímý kop Jirky Chládka, který centroval z levé strany a míč se dostal přes všechny hráče až k nekrytému Vašku Havlátovi, který to ovšem nečekal a míč minul. V 84.minutě vystřídal ještě Ladislav Andronov Jardu Roleníka, ale to bylo z naší bohužel již vše.
Prohráváme již třetí zápas v řadě a naše situace není dobrá. Nezbývá nic jiného než zmobilizovat všechny síly a prolomit tuto pro nás nepříznivou sérii. Proč se o to nepokusit již příští týden na hřišti na jaře velmi dobře hrajícího Krnska „B“.Neděle 8.května. 2011

Kropáčova Vrutice – Sokol Jabkenice 2:8 (0:2)

Po nepřesvědčivém výkonu z minulého týdne, kdy naši mladíci prohráli doma s Kněžmostem, se chtěli kluci rehabilitovat a ztracené body přivézt ze hřiště z Kropáčovi Vrutice.
Do zápasu nastoupili v tomto složení: Hlaváč – Hendrych, Záveský, Nastoupil Miloš, Forejt – Andronov, Nastoupil Michal, Helich, Dufek – Křiváček, Šťastný.
Střídání – ve 45. minutě nastoupil Patrik Mišner za Miloše Nastoupila, který se šetřil na odpolední zápas mužů. V 70.minutě odstoupil Záveský a nahradil ho Kořínek.
Střelci branek: Šťastný 4, Křiváček 2, Nastoupil Michal, Hlaváč.
Zajímavostí tohoto utkání byly čtyři pokutové kopy. Zatím co domácí oba dva proměnily, naši hráči měli jen poloviční úspěšnost. K Danu Hlaváčovi, který se nemýlil a penaltu proměnil, se jako druhý střelec do výsledkové listiny nepřidal Zdeněk Forejt, kterého pokus byl neúspěšný.


FK Krnsko „B“ – Sokol Jabkenice 2:0 (0:0)

Další mistrovské utkání sehráli naši muži v Krnsku s místním béčkem, které na rozdíl od nás mělo do tohoto zápasu celkem úspěšnou sérii zápasů a na jaře ještě neprohrálo. Naši hráči nastupovali do utkání s vědomím, že každé další zaváhání může mít katastrofální důsledky.
Do zápasu jsme nastoupili v následující sestavě: Dan Hlaváč – Miloš knížek, Václav Havlát, Jan Havlát, Luboš Čerych – Jiří Chládek, Jaroslav Michal, Roman Nekola, Martin Veselý – Kamil Kos, Jan Ramharter.
Do zápasu v druhém poločasu ještě zasáhli: Miloš Nastoupil za Jirku Chládka, Zdeněk Forejt za Miloše Knížka.
Začátek utkání, jako již tradičně patřil našemu soupeři. Po několika střelách, ke kterým se domácí dostali vesměs po našich chybách v rozehrávce, přišla první velká šance domácích. Nepokrytý domácí útočník dostal míč do běhu a vyslal nebezpečnou ránu na naší bránu. Té se ale do cesty postavil Dan Hlaváč a skvělým zákrokem zachránil svoje mužstvo od pohromy. Dan Hlaváč se i v průběhu celého utkání ukazoval jako muž na svém místě a ještě několikrát ukázal, že je skvělý brankář. Jeho výkon lze označit jako bezchybný.
První náznak naší šance přichází v 15.minutě kdy po našem rychlém útoku odvrací domácí na roh, z něhož bohužel pro nás hlavičkoval Vašek Havlát nad bránu soupeře. V 18.minutě se našemu mužstvu naskytla výborná příležitost, jak otevřít skóre zápasu. Domácí zahráli malou domů, kterou brankář chytá do ruky. Následuje nepřímý volný kop zhruba z malého vápna. Všichni domácí hráči včetně brankáře jsou na brankové čáře, ale pokus Honzy Ramhartera jde nad bránu. Poté se hra pomalu vyrovnala a hraje se převážně ve středu hřiště s mnoha nepřesnostmi na obou stranách. Na domácích je vidět, jak je povinnost získat z domácího utkání všechny tři body svazuje a naše mužstvo je zakřiknuté a moc si nevěří. Ve 25. minutě jsme založili opět rychlý protiútok po ose Vašek Havlát – Jarda Michal – Kamil Kos, ale posledně jmenovaný kazí finální přihrávku na volného Honzu Ramhartera. Do poločasu stojí již jen za zmíňku malá domů Vaška Havláta, kterou chytá Dan Hlaváč a opakuje se situace ze začátku utkání, s tím rozdílem, že tentokrát nepřímý kop zahrávají domácí zhruba ze stejné vzdálenosti. Ale ani domácí nedokázali tuto výhodu proměnit v úvodní branku zápasu, trefují zeď, od které se odráží míč na roh. Ten naše obrana odvrátila a první poločas končí.
Do druhého poločasu nastupuje naše mužstvo beze změn a odhodláním změnit stav zápasu v náš prospěch. Toto odhodlání vydrželo našemu mužstvu jen necelé tři minuty a po sérii chyb a špatných nahrávek pouští naše obrána do vyložené šance domácího útočníka. Ten se snaží obejít Dana Hlaváče, který proti němu vyběhl. Po nepatrném kontaktu se útočník domácích kácí k zemi a Rozhodčí Grešo nařizuje pokutový kop. Dan Hlaváč dostává žlutou kartu. Ikdyž byla tato penalta celkem přísná, musíme objektivně přiznat, že byla odpískaná spravedlivě. K rozehrání pokutového kopu se nachystal domácí kapitán. Vyslal prudkou celkem umístněnou střelu, ale Dan Hlaváč vyráží a ukazuje, že je našim nejlepším hráčem. Ve 49.minutě jsme měli i kousek štěstí, kdy domácí hráč hlavičkuje úplně nekrytý jen do tyče naší branky. Naše mužstvo v těchto fázích utkání nehraje nejlépe. Děláme hrubé chyby a nedaří se ani přihrávky. V 53.minutě zahráváme přímý volný kop po ruce domácího obránce. Jarda Michal nádherně střílí, ale brankář jeho střelu vyráží na roh, z kterého jsme již nic nevytěžili. V 63.minutě se dostává po nezištné přihrávce mezi oba naše stopery domácí útočník. Střílí na naši bránu, Dan Hlaváč reaguje a bleskurychle míč vyráží. Bohužel jen před sebe a nepokrytý domácí útočník pohodlně za asistence celé naší obrany doráží míč do naší sítě. Prohráváme 1:0. Poté se stejně jako v prvním poločase hra vyrovnává a naše mužstvo si i vytváří šance. V 64.minutě hlavičkuje Honza Ramharter po centru Jardy Michala nad bránu. V 66.minutě pálí Vašek Havlát ze třiceti metrů těsně nad bránu. V 70.minutě zahrává Miloš Knížek roh, domácí odhlavičkovávají jen k Honzovi Havlátovi, který bez přípravy vrací míč na Honzu Ramhartera. Ten se pokusil brankáře domácích přelobovat, ale opět chybí jen pár centimetrů. Chybí nám střelec, neproměňujeme ani ty nejvyloženější šance. V další šanci je znovu po rohu Miloše Knížka Kamil Kos, ale jeho hlavička jde okolo celé brány těsně vedle levé tyče branky domácích. V 75. minutě se Jarda Michal po skvělé individuální akci dostává za obranu domácích a postupuje na bránu. Domácí stoper ho však stáhne k zemi, za což je odměněn žlutou kartou a my máme výhodu volného přímého kopu zhruba z 22.metrů. Tuto výhodu jsme ale opět nevyužili, protože Honza Ramharter netrefuje bránu.
V 76.minutě rozehrávají domácí rohový kop. Míč nachází na hranici velkého vápna domácího hráče, který je úplně volný. Jeho prudkou hlavičku se snaží z brankové čáry vykopnout Jirka Chládek, ale nepodařilo se mu to. Míč z jeho kopačky míří do břevna a následně se odráží do sítě. Prohráváme 2:0 a po pravdě řečeno, na zvrat v zápase to nevypadá. Do konce zápasu se hraje opět většinou ve středu hřiště. Domácí jsou spokojeni s dvoubrankovým náskokem a nikam se nehrnou. Před koncem zápasu se ještě vrhá Dan Hlaváč proti soupeřově útočníku, trefuje míč, ale je atakován nohou soupeře. Ten dostává po právu žlutou kartu. Hra je přerušena asi na pět minut. Dan se do branky vrací a utkání dohrává.
V tomto utkání jsme opět doplatili na produktivitu. Nedokážeme vstřelit branku i ze sebe vyloženější šance a naopak po hloupých a zbytečných chybách inkasujeme. Jedinou pozitivní věcí v tomto zápase je návrat Miloše Knížka do sestavy po zranění. Příští derby zápas v Žerčicích bude náročný a proto se musíme vyvarovat chyb a konečně musíme vstřelit i nějaký ten gól, protože bez gólů se vyhrát prostě nedá.

Neděle 15. května 2011

Jivina – Sokol Jabkenice 1:0

Naši dorostenci neuspěli v důležitém zápasu na půdě domácí Jiviny. Po vyrovnaném průběhu podlehli soupeři jen o jeden gól a klesli v tabulce na třetí místo. V posledním kole přijedou na naše hřiště hráči Řepova, kteří zatím celkově vedou tabulku. Naše mužstvo, jim však po podzimu má co oplácet a věříme, že se rozloučíme s celou soutěží výhrou.Sokol Žerčice – Sokol Jabkenice 0:5

V nedělním derby zápasu šlo oběma týmům o hodně. Domácí se chtěli definitivně zachránit a odpoutat se od konce tabulky. Náš tým chtěl zlomit dlouhou sérii zápasů bez výhry a polepšit si v tabulce před závěrečnými třemi koly, ve kterých se definitivně rozhodne o bytí či nebytí ve III. třídě.

Trenér Kučera určil pro tento zápas tuto sestavu:
V brance Jirka Chládek, obraná čtveřice Luboš Čerych, Honza Havlát, Vašek Havlát, Lukáš Láska, v záloze hráli Miloš Knížek, Jarda Michal, Roman Nekola a Mirek Staněk, v útoku nastoupili Kamil Kos a Honza Ramharter.

Na hřiště se v průběhu druhého poločasu dostali ještě Láďa Andronov, Ondra Šťastný a Miloš Nastoupil.

Domácí začali aktivněji, ale i když měli optickou územní převahu, jejich hra nebyla efektivní. Náš tým, jak je už tradicí dokázal v průběhu poločasu hru vyrovnat a k potěšení všech začal konečně střílet i branky. První gól vstřelil Jarda Michal po perfektně kopnutém trestném kopu. Tento moment domácími natolik otřásl, že přepustili otěže zápasu do našich rukou. Druhou branku vstřelil ještě do poločasu Kamil Kos po závaru před domácí brankou.
Druhá půle začala opět aktivní nátlakovou hrou domácích. Náš tým, ale hrál velmi pozorně a trpělivě a čekal na chyby. Domácí „HŘBITOVNÍ KONĚ“ postupem času znervózněli a chyby pomalu přicházely. S nervozitou domácích přicházela i zvýšená agresivita, v některých momentech až za hranicí pravidel. Toto vyvrcholilo faulem ve vápně na pronikajícího Kamila Kose, který si i míč na značku pokutového kopu sám postavil a bezpečně skóroval. Vedli jsme již 3:0. Po této vstřelené brance jsme hráli chytrý fotbal a vyčkávali, co vymyslí domácí. Po brejku a odraženém míči zpět na velké vápno udělal ze všech soupeřů solné sloupy Mirek Staněk, když chytrým lobem překopl vše co mu stálo v cestě a míč skončil po čtvrté v domácí síti. To už ale bylo na hřišti jen jedno mužstvo. Domácí zcela odpadli a na zápas, jak se zdálo rezignovali. Pátou branku vsítil za náš tým ještě v samotném konci zápasu Ladislav Andronov.

Celkově můžeme tento zápas hodnotit jen a jen pozitivně. Ukázalo se totiž, že hra našeho mužstva není vůbec špatná, ale až do zápasu v Žerčicích nám chyběli vstřelené branky. Musíme věřit, že v posledních třech kolech jich náš tým vstřelí co nejvíce a ještě nějaký ten bodík do tabulky získáme.Pátek 20. Května 2011

Utkání starých gard Kosořice - Jabkenice

Páteční podvečer byl v Kosořicích zaslíben fotbalu. A nebyl to fotbal ledajaký. Na perfektně připraveném place útulného kosořického stadiónu proti sobě nastoupily staré gardy Kosořic a Jabkenic. Všichni borci byli na vzájemný souboj natěšeni a obě sestavy byly přímo nabity zvučnými jmény.

Střídalo se jak kdo potřeboval a za Jabkenice nastoupila tato sestava čtrnácti hráčů:

Boháček Pavel – Dvořák Václav, Štípl Luděk, Čerych Luboš, Hanke Vladimír, Štecha Vladimír, Červínka Jaroslav, Holický Jindřich, Nekola Roman, Chládek Jiří, Pletka Daniel, Majer Pavel, Michal Jaroslav, Zavřel Jiří. Za lajnou ještě nervózně přešlapoval Pepa Hložek, kterému jeho zdravotní stav nedovolil nastoupit a tak mu všichni přejeme, ať se ze svého nepříjemného úrazu co nejdříve zotaví a pohoní všechny spoluhráče z místa stopera, kam patří.

Utkání se hrálo ve vysokém tempu a všichni, kteří se na hřiště dostali, tam nechali pro svůj mančaft úplně vše. Zápas skončil spravedlivou remízou 2:2 a všichni byli spokojení.

Za naše borce vsítil obě branky Jirka Zavřel.
Neděle 22. Května 2011

Sokol Jabkenice – Sokol Řepov

V dopoledním utkání okresní soutěže dorostu šlo o hodně. Obě mužstva byla odhodlána zvítězit a tomu odpovídala i předváděná hra. V prvním poločase měli opticky více ze hry hostující hráči a také se celkem zaslouženě dostali do vedení.
Naši kluci ale nechtěli, ne zrovna dobře rozehraný zápas ztratit a tak do druhého poločasu nastoupili s ještě větším odhodláním. Hlavně ale zlepšili pohyb a agresivitu při napadání. Výsledkem toho byla celkově zlepšená hra a hlavně jsme stříleli branky. Tu první vstřelil Zdeněk Forejt. Jeho prudká střela byla ztečována, skočila před bezmocným hostujícím brankářem a skončila v síti. Nadšení z tohoto gólu bylo veliké. Netrvalo dlouho a Jirka Křiváček dostal pěknou přihrávku do běhu překonal obránce a přesnou střelou k tyči nedal brankáři hostí šanci. Vedení 2:1 nevydrželo dlouho. Po rohovém kopu, který hlavní rozhodčí Švarc chybně nařídil, protože se mělo kopat od naší branky hosté srovnali. To naše kluky na chvíli srazilo k zemi, ale ne na dlouho. Po akci „ala Lionel Messi“ vsttřelil nádhernou branku Pepa Toman. Neukvapil se a pohrál si jak se soupeřovým stoperem, tak i s brankářem a vsítil do prázdné branky. To už hosté neunesli a jeden z jejich hráčů po vulgárním projevu proti rozhodčímu byl vyloučen. Utkání skončilo vítězstvím 3:2 pro naše barvy a kluci byli oprávněně odměněni potleskem diváků, při jejich závěrečné děkovačce.

Do zápasu nastoupili tito hráči:
Hlaváč – Helich, Forejt, Hendrych, Kořínek, Andronov, Nastoupil Miloš, Mišner, Vejvoda, Křiváček, Šťastný.
Střídali – Nastoupil Miloš , Toman, Dufek.Sokol Jabkenice – FC Horky nad Jizerou 2:2

Před začátkem zápasu by tento výsledek bral každý všemi deseti, ale po skončení utkání bylo všechno jinak. Naši hráči nastoupili do utkání v této sestavě:

Hlaváč – Čerych, Havlát V., Havlát J., Láska, - Veselý, Nekola, Michal, Knížek – Ramharter, Kos.

Od začátku utkání jsme byli aktivnějším mužstvem. Hosté sice dobře kombinovali na své půlce hřiště, ale to bylo vše. Hra dopředu se hostům nedařila. V 7.minutě překopl Kamil Kos z malého vápna prázdnou branku po nezjištné přihrávce Jardy Michala. V 18.minutě pálí Martin Veselý těsně vedle. Jabkenice jsou v této fázi jasně lepší mužstvo. Ve 23.minutě proniká Jarda Michal po křídle přihrávkou po zemi nachází Honzu Ramhartera, ale obrana hostů v poslední chvíli odvrací. Míč se ale dostává jen k rohovému praporku, kde jej vybojoval Jarda Michal, který opět přihrává na Honzu Ramhartera a ten se již na podruhé nemýlil. Vedeme zaslouženě 1:0. V další šanci je opět Honza Ramharter. V 35.minutě dostává krásnou přihrávku od Martina Veselého. Dělá kličku obránci do protipohybu, ale jeho střela končí těsně nad levou šibenicí. Ve 43.minutě je v hlavní roli opět Honza Ramharter. Tentokrát je však obráncem soupeře nešetrně zasažen skluzem. Rozhodčí Vrábel je sice od místa zákroku asi 10metrů ale zákrok jako nedovolený neposuzuje. Honza Ramharter je ošetřován za lajnou. Do kabin jdeme s jednobrankovým náskokem za potlesku diváků.

Druhý poločas začíná beze změn v naší sestavě. Ve 48.minutě prostrkává dobře hrající Jarda Michal míč na Honzu Ramhartera, ale ten opět neproměňuje a trefuje jen brankáře. Ve 49.minutě zahráváme přímý kop zhruba z 20 metrů a míč z kopačky Jardy Michala končí přesně u pravé tyče brankáře hostí. Vedeme 2:0 a nadále udáváme utkání tempo. V 59.minutě jde Jarda Michal sám na brankáře hostí, ale ten je opět pohotový a střelu chytá. Toto byl asi zlomový bod utkání. Od této chvíle se nám hra nedaří, kazíme lehké přihrávky a zatahujeme se až příliš na vlastní polovinu. V 62. přichází rychlý trest. Hosté centrují před bránu, Dan Hlavač jen vyráží a nikým nekrytý útočník koriguje stav utkání na 2:1. Než se naše mužstvo dokázalo z tohoto šoku oklepat dostáváme po hlavičce v 63.minutě druhý gól. Hosté vyrovnali a začínají nás zatlačovat do defenzívy.
V 68.minutě se naší hru pokouší oživit trenér Kučera, když vyčerpaného Honzu Ramharttera, který odvedl na hřišti vynikající práci, nahrazuje Jirka Chládek. V 78.minutě posledně jmenovaný Jirka Chládek jde sám na bránu, ale opět je neúspěšný. Tyto nevyužité stoprocentní šance stojí náš tým nakonec lepší výsledek.
V 79.minutě přichází na hřiště Jan Hendrych za Martina Veselého, který podal taktéž velmi dobrý výkon. Do konce zápasu jsme pod tlakem, ale odoláváme a držíme nerozhodný výsledek. V 87.minutě po krásné přihrávce od Miloše Knížka jde Jirka Chládek opět sám na bránu, ale ve finále si šlape na míč a bez zavinění soupeře padá. To už je ale samotný konec zápasu. Naše mužstvo ještě střídá. Romana Nekolu nahrazuje dorostenec Ladislav Andronov. Dohrává se v poklidu a obě mužstva jsou po průběhu zápasu s bodem spokojena.

Sobota 28.května 2011

Slavoj Kropáčová Vrutice „B“ – Sokol Jabkenice 3:1
Na trávník do Kropáčovi Vrutice jsme odjížděli s cílem bodovat a tím se ještě víc odpoutat od konce tabulky. Po předchozích dvou dobře sehraných utkáních jsme k tomu měli i důvod k optimizmu. Našemu soupeři se totiž na jaře zatím moc nedařilo.
Do utkání jsme nastoupili v této sestavě:
Chládek – Láska, Havlát V., Havlát J., Čerych – Bašus, Michal, Nekola, Staněk – Kos, Ramharter.
Začátek utkání měli pevně ve své režii domácí, kteří využívali své rychlosti a důrazu. Dobrou kombinací se dostali hned několikrát před naší bránu, ale chyběla jim přesnost v koncovce. V 10.minutě jsme se poprvé osmělili i my. Mirek Staněk po brejku chtěl přehodit brankáře, ale míč z jeho kopačky skončil jen na břevnu domácí branky. Opět se potvrdilo pravidlo nedáš dostaneš. Domácí poslali před branku z pravé strany střílený centr a nikým nekrytý hráč domácích poprvé skóroval. Ve 23.minutě zahráváme přímý kop zhruba z 22 metrů. Krásnou střelu Honzy Ramhartera vyráží brankář domácích na roh, z kterého jsme následně ale nic nevytěžili. Ve 25.minutě hlavičkuje Michal Bašus po centru Honzy Ramhartera nad bránu. Ve 28.minutě dostává Jarda Michal žlutou kartu za protesty proti rozhodnutí hlavního rozhodčího. Ve 34.minutě hlavičkuje Václav Havlát po rohu nad branku. Ve 41.minutě chybuje Luboš Čerych, jeho nepřesnou rozehrávku zachytávají domácí a po centru před bránu opět z pravé strany, střílí druhý gól zápasu. Brankář Jirka Chládek byl opět bezmocný. Ve 43.minutě nám vysvitla malá jiskra naděje, když domácí zahrávají v pokutovém území rukou. Správně nařízenou penaltu s přehledem proměňuje Jarda Michal.
Do druhého poločasu nastupujeme s jednou změnou, když Luboše Čerycha nahrazuje Ondra Šťastný. V 53.minutě se domácí opět řítí samy na branku, ale Jirka Chládek vyrazil. Poté se hra odehrává převážně ve středu hřiště, bez výraznějších šancí na obou stranách. V 80.minutě domácí opět sérií přesných přihrávek vyšachovali naší obranu a jejich útočník postupuje sám na bránu. Ondra Šťastný se ještě snaží vzniklou situaci zachránit, ale po kontaktu s útočníkem domácí hráč padá a Ondra Šťastný dostává červenou kartu. Z následného přímého kopu domácí přestřelují naší branku. Naše mužstvo se i v deseti hráčích snaží nepříznivý výsledek zvrátit a hraje vabank. V 87.minutě uniká již poněkolikáté v tomto utkání domácí útočník naší obraně a Jirkovi Chládkovi tentokrát šanci nedává. Prohráváme 3:1. Do konce utkání již nezbývá moc času. V 88.minutě hlavičkuje Václav Havlát po rohu nad branku. A už v 90.minutě vytahuje domácí brankář střelu Jardy Michala z přímého kopu ze šibenice. Poté již rozhodčí ukončuje utkání, které pro nás neskončilo vůbec dobře. O sestupujících se tedy rozhodne až příští týden v posledním kole. Na domácím hřišti hostíme tým Strašnova. Zveme všechny příznivce, ať přijdou povzbudit náš tým, který podporu diváků bude určitě potřebovat.

Neděle 5.června 2011

Obec Jabkenice ve spolupráci se Sokolem Jabkenice pořádají v sobotu 11.června od 14:00 tradiční dětský den. V rámci dětského dne proběhne i soutěž o nejlepší buchtu a nejproleženějšího utopence. Všichni jste srdečně zváni. Bližší informace o celé akci na http://www.jabkenice.cz/index.php/aktuality/4-obec/248-oslava-dne-dti

Neděle 5.června 2011

Sokol Jabkenice – SK Strašnov 2:4

Poslední zápas soutěžního ročníku 2010 – 2011 sehrálo naše mužstvo se soupeřem ze Strašnova. Jelikož dle propozic soutěže sestupuje ze lll.třídy pouze jeden tým a rozhodujícím faktorem při shodném počtu bodů jsou nejprve vzájemné zápasy, nemuseli jsme se již obávat nejhoršího, protože naše bilance jak s týmem Žerčic i s týmem Rejšic byla lepší.
V utkání nebylo tudíž svázáno nervozitou a mohl se hrát pohledný a bezstarostný fotbal. Hosté ale nepřijeli do Jabkenic s tím, že jim o nic nejde. V sázce bylo ještě třetí místo, které při zaváhání Chotětova ve Zdětíně mohli obsadit.

Do utkání jsme nastoupili v této sestavě: Hlaváč – Hendrych, Havlát V., Havlát J., Láska – Knížek , Staněk, Michal, Nekola – Kos, Ramharter.

Začátek utkání je z obou stran opatrné. Hra se odehrává většinou ve středu hřiště. Ve 12. minutě po nenápadné přihrávce na hranici pokutového území si útočník hostí zpracuje míč a podél vybíhajícího Dana Hlaváče posílá hosty do vedení. To je studená sprcha pro náš tým. Hra našich je najednou nepřesná, kazíme i jednoduché přihrávky a celkově v naší hře převládá chaos. V 19.minutě nachází kolmou přihrávkou Václav Havlát Honzu Ramhartera, ale ten místo přihrávky na volného Jardu Michala volí razantní ránu, která končí nad bránou. Ve 21.minutě opět hrozí hosté a střela kterou vyslali na bránu po pěkné kombinaci končí také nad bránou Dana Hlaváče. Ve 23.minutě, jinak výborně hrající Vašek Havlát otálí tak dlouho s odkopem míče do bezpečí, až je o něj obehrán a pro soupeře už není problém ho zasunout do branky vedle bezmocného Dana Hlaváče. Prohráváme 0:2. Ve 28.minutě se naplno ukazují naše slabiny. Po hezky vypracované akci jsme ani nadvakrát nedokázali vstřelit gól, i když Jarda Michal i Honza Ramharter měli ideální pozici ke skórování. Ve 30.minutě Roman Nekola dává balón proti noze Miloše Knížka, jeho střela jde však opět mimo tyče branky Strašnova. Ve 37.minutě střídá Lukáš Láska a v poli ho nahrazuje Luboš Čerych. Do konce poločasu se hraje většinou opět ve středu hřiště. Naše mužstvo se snaží, postupem času hru vyrovnává, ale ke kýženému úspěchu, kterým by bylo vstřelení branky, to zatím nevede.
Do druhého poločasu nastupujeme s dvěma změnami. Mirka Staňka nahrazuje dorostenec Láďa Andronov a zraněného kapitána Honzu Havláta nahrazuje Jirka Chládek. Druhý poločas jsme začali aktivněji a již ve 48. minutě se naše snaha vyplácí. Jarda Michal dostává krásnou přihrávku, míč si ještě posouvá a zhruba z 22.metrů vysílá na soupeřovu branku nádhernou střelu, která se zastavuje až v síti. Po vstřelené brance narůstá našemu týmu sebevědomí. V 53.minutě vybojoval, již zdánlivě ztracený míč u lajny Honza Ramharter, postupuje podél lajny k brance a dává před branku střílenou přihrávku na kterou si nabíhá Jirka Chládek a do odkryté branky hostí dává náš druhý gól. Hra je v těchto fázích utkání pohledná. Obě mužstva dobře kombinují. V 63.minutě po rychlém protiútoku a vyšachování celé naší obrany střílí hosté třetí gól. V 68.minutě opět neúnavný a v tomto zápase dobře hrající Honza Ramharter vybojoval míč na soupeřově obránci. Všimnul si, že brankař hostů je daleko ze své brány a pokoušel se ho přelobovat. Brankář však tygřím skokem na poslední chvíli míč vyráží na roh. Z následné výhody zahrávání rohového kopu však nic nevytěžujeme. V 75.minutě po rychle taženém útoku hostů střílí útočník a prostřeluje vše co mu stálo v cestě a míč za pomocí jemné teče končí v naší síti. Prohráváme 2:4 a na zkorigování výsledku již mnoho času nezbývá. V 82.minutě střílí Honza Ramharter, ale výborný brankář hostů chytá. V 86.minutě zahrává Jarda Michal přímý kop nad branku soupeře. V 87.minutě překopává Honza Ramharter branku po závaru v soupeřově šestnáctce. V 88.minutě se prosazuje Honza Ramharter, krásnou střelou po zemi se míč odráží od tyče do sítě. Bohužel ale asistent rozhodčího zvedá praporek a gól pro postavení mimo hru neplatí. To už je ale z naší strany vše. Do konce zápasu se nám již vstřelit branku nepodařilo a tak prohráváme 2:4.
© TJ Sokol Jabkenice, z.s. 2017
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one