Logo TJ Sokol Jabkenice.png

.....hoši narážečku umí i moje stará

TJ SOKOL JABKENICE, z.s. 

50 LET FOTO-.jpg

Sezóna 2020 - 2021 "A" mužstvo

Reportáže z odehraných utkání v sezóně 2020/ 2021

Neděle 11. října 2020

TJ Žerčice : TJ Sokol Jabkenice 2:1 (0:1)

V pravděpodobně posledním mistrovském utkání tohoto kalendářního roku jsme zavítali do "Topol Areny" v Žerčicích, kde jsme chtěli odčinit poslední dva nezdary a naladit se na zimní přestávku jakýmkoliv bodovým ziskem.
Úvod utkání patřil domácím, kteří byli na dobře připraveném hřišti lepším týmem a hned v 10. minutě mohli jít do vedení, ale Bendovu střelu placírkou, která byla ještě tečována Barančokem, Lukeš s vypětím všech sil vyškrábl na rohový kop. Za další tři minuty měli domácí hráči další tutovku, ale vlivem nerovného terénu se na brankové čáře k zakončení nedostali a tak udeřilo na druhé polovině. Na levé straně hřiště si míč vyměnil Kos s Varvarynetsem a druhý jmenovaný prostřelil z úhlu vše, co mu stálo v cestě - 0:1. Vstřelená branka nás postavila na nohy a mohli jsme přidat další branky, avšak zakončení Tomáše Konečného či Jardy Jílka si cestu mezi tři tyče, kterou strážil pětapadesátník Honza Babčák, nenašlo. Žerčičtí mohli ještě do konce poločasu skóre vyrovnat, ale Buckova střela se do odkryté branky ve 100% šanci nevešla a do kabin jsme tak šli s jednogólovým vedením.
Začátek druhého poločasu přinesl zásadní rozuzlení celého utkání, jelikož se v rychlém sledu zbytečně vykartoval Martin Kubín a od 57. minuty tak hráli domácí Žerčice více než půlhodinovou přesilovku. Úvodní nápor jsme ještě přečkali, ale v 63. minutě již bylo zle. Kamil Kos, byť evidentně faulován, přišel o míč ve středu hřiště a následná akce žerčických vyústila v rohový kop. Ten domácí rozehrávají nakrátko, Bucek se elegantně zbavuje protihráče a chytrým centrem nachází Mulače, pro kterého nebyl problém dopravit míč do odkryté branky - 1:1. O pět minut později bylo s jabkenickými ještě hůře - do otevřené obrany dostává míč Dušan Moc a s notnou dávkou fotbalového štěstí zakončuje přes nereagujícího Lukeše přesně k tyči - 2:1. V tuto chvíli byli domácí na koni a nám nezbývalo nic jiného, než otevřít hru a pokusit se, i přes personální hendikep, hru vyrovnat. Pravdou je, že nasazením a bojovností jsme od tohoto momentu domácí hráče přehráli, ale vstřelit kýženou branku se nám bohužel nepodařilo. Za zmínku stojí nastřelené břevno z přímého volného kopu v podání Romana Varvarynetse, ale to bylo bohužel vše, jelikož do další slibnější akce jsme se nedostali a v 92. minutě pak utkání rozhodčí Josef Kubín ukončuje. Ten utkání neodřídil špatně, ale v některých momentech byly jeho výroky necitlivé, až nepochopitelné.
Derby v Žerčicích jsme tedy nezvládli a připisujeme již třetí porážku v řadě. Vzhledem ke zpřísňujícím se hygienicko-bezpečnostním pravidlům to bylo na zřejmě delší dobu poslední mistrovské utkání a všichni pevně věříme, že se na zelené trávníky v brzké době vrátíme.

Sestava TJ Sokol Jabkenice:
Lukeš Jan - Toman Martin, Barančok Luděk, Fortner Martin, Kubín Martin - Kos Kamil, Nekola Roman,Konečný Tomáš, Jílek Jaroslav (K), Hendrych Jan - Varvarynets RomanBranky: 63. Mulač, 69. Moc - 19. Varvarynets
Střídali: Havlát Marek, Kraus František
Hráno bez diváků.

Rozhodčí: Kubín Josef - Kareš František, Láska Jiří (laik)
 

Sobota 3. října 2020

TJ Sokol Jabkenice - TJ Sokol Struhy 1:2 (1:2)


Po prohře v Ledcích jsme za krásného podzimního počasí přivítali v našem areálu mužstvo Struh. Vzhledem k postavení v tabulce se Na Doubkách hrálo o 6 bodů a nutno podotknout, že jsme všichni věřili, že v tomto zápase zůstanou body doma. Realita a předvedený výkon se však s touto tužbou bohužel vůbec nepotkaly...
Do domácí se sestavy se po pětizápasové pauze vrátil na kraj zálohy Kamil Kos a nejen on byl svědkem kolapsu, který nás v probíhající 2. minutě zápasu potkal. Neuběhlo snad ani devadesát vteřin od úvodního hvizdu a na světelné tabuli již svítilo skóre 0:1. Domácí hráči zcela lehkovážně otevřeli střed hřiště, kde se k balonu dostal hostující kanonýr Konopka a z dobrých 20ti metrů vymetl Lukešovu šibenici. Krásný fotbalový moment, kterému ani sám autor nevěřil. O deset minut později mohlo být s hráči Jablek ještě hůře, kdy stejný hráč zakončoval po jednoduché kombinaci z hranice velkého vápna a tvrdou střelou orazítkoval levou tyč domácí svatyně. Ani tato situace nás nijak neprobudila z letargie, jelikož naše jakákoli snaha o kloudnou akci či snad zakončení byla absolutně nulová a ve 24. minutě přišel další trest. Na pravé straně se k míči dostal Michal, který se nijak nerozpakuje a skrze klubko hráčů střílí na branku, kde jeho pokus Lukeš vyráží pouze před sebe a pro Fejéra není problém míč uklidit do branky podruhé - 0:2. Studená sprcha pro domácí Jabkenice, leč zcela zasloužené vedení pro sympaticky hrající mužstvo Struh. V poslední čtvrthodince prvního poločasu se nám podařilo hru alespoň vyrovnat a vyvrcholením pak byla kontaktní branka Jardy Jílka, kterému předložil míč jako na zlatém podnose Tomáš Konečný a Jardova bomba z hranice velkého vápna skončila ve 42. minutě za zády hostujícího brankáře Spanilého. Do šaten se tak šlo za relativně příznivého stavu 1:2.
Do druhého dějství jsme vstoupili s jasným cílem a to minimálně vyrovnat, zlepšit pohyb směrem dopředu i dozadu a pokusit se skóre ideálně otočit. V 55. minutě mohlo být opravdu vyrovnáno - dlouhý aut po lajně Petra Janáka si zpracuje Roman Varvarynets, zatáhne jej po pravém křídle a servíjuje jej před branku Kamilu Kosovi, avšak ten k naší smůle zakončuje pouze nad branku. Tato jednoduchá fotbalová akce resp. zakončení je však na dlouhou dobu tou poslední, kterou jsme si dokázali v druhém poločase vytvořit. Hostující Struhy bezpečně bránily jednobrankový náskok a naše hra směrem dopředu postrádala jakoukoliv myšlenku či nápad. V 75. minutě jsme však z minima mohli vytěžit maximum, ale po parádním přímém volném kopu v podání Jardy Jílka zvonila pouze branková konstrukce. I na druhé straně pomyslně zazvonila tyč Lukešovi branky, když se spíše centr, než-li střela odrazila od břevna bezmocného brankáře domácích. V 83. minutě se odehrál asi nejzajímavější moment utkání. Do samostatnéhu úniku se dostal Roman Varvarynets, kterému ve "velkém čtverci" skluzem, avšak čistým způsobem, odebírá hostující stoper Kopecký. K překvapení všech zúčastněných píská mladý rozhodčí Knížek pokutový kop! Ano, bylo zjevné, že se o penaltu nejednalo, ale po zářezu v Chotětově (Košina) a v domácím zápase s horeckým béčkem (Petr Pažout) jsme si svým způsobem takovýto "dárek" zasloužili. Proti však byl hostující laik s praporkem, který agilně přiběhl za hlavním rozhodčím a po konzultaci s ním je následně penalta odvolána! Je mi záhadou, proč byla tato situace nakonec vyřešena přímým volným kopem pro hráče Struh, když míč skončil v zámezí, ale to je v zásadě jedno. Z morálního hlediska jsem rád, že jsme penaltu nekopali, ale těším se na ten moment, kdy nám pánové v černém podobnou "službu" přiřknou. I přes dlouhé nastavení trvající 5 minut a náš závěrečný nápor jsme se vyrovnání nedočkali a hosté ze Struh si tak, vzhledem k vývoji, zaslouženě odvezli tři body. Utkání bohužel absolutně nezvládl sudí Knížek, ale paradoxně jej, dle mého soudu, nijak zásadně neovlivnil.
V příštím utkání zajíždíme k dalšímu sousedskému derby do Žerčic, kde se pokusíme odčinit tento nepovedený zápas a oplatit hřbitovním koním podzimní porážku, kdy v Jabkenicích zvítězili 1:3.
Sestava domácího mužstva:
Lukeš Jan - Staněk Miroslav, Barančok Luděk, Fortner Martin, Hendrych Jan - Kos Kamil, Hanák Daniel, Konečný Tomáš, Jílek Jaroslav (K), Janák Petr - Varvarynets RomanBranky: 42. Jílek Jaroslav - 2. Konopka Milan, 24. Fejér Ondřej
Střídali: Havlát Marek, Kraus František, Nekola Roman, Toman Martin
Diváků: 42

Rozhodčí: Knížek Milan - Láska Jiří (laik), laik 

Neděle 27. září 2020

SK Ledce : TJ Sokol Jabkenice 3:0 (0:0)

V letošním prvním sousedském derby jsme zavítali na půdu překvapivě vedoucího týmu III.třídy sk."B" Boleslavska - ekonomicky prosperujícímu týmu Ledec. Poslední vzájemné střetnutí obou soupeřů proběhlo v loňském roce v Jabkenicích, odkud si Ledce odvezli nepopulárního bůra. Od tohoto zápasu však uplynulo hodně vody, jelikož obměněná ledecká sestava, posílená zejména zahraničními akvizicemi, dala již od začátku jasně najevo, že se podobný scenář rozhodně opakovat nebude.
Již v úvodu zápasu bylo zjevné, že druhé housle budeme v tomto utkání hrát tentokráte my, jelikož hned po úvodním hvizdu nás hráči Ledec dokonale uzamkli na vlastní obranné polovině, ze které jsme se po celý poločas dostávali spíše sporadicky a naše jakákoli útočná snaha končila v podstatě dříve, než začala. Domácích bylo plné hřiště a hned v 5. minutě mohli jít do vedení, avšak hlavičkujícího Kamlera vychytal skvělým zákrokem Lukeš. Hned vzápětí jsme mohli domácím doslova darovat úvodní branku, když našeho velkého nedorozumění využil Ksenofontov a připravil gólovku jako na zlatém podnose Kamlerovi, jenž netrefil doslova zívající branku Jabkenic a trefil pouze brankovou konstrukci. Tlak domácích ani po neproměněných tutovkách neustával a bylo doslova s podivem, že jsme neustálé dobývání naší branky přežili bez inkasované branky. V některých momentech při nás samozřejmě stálo štěstí, v některých případech pak obětavost a v neposlední řadě i špatné řešení některých situací domácími, které mohli skončit lépe. My jsme byli v útoku doslova jaloví a když už jsme se dostali do slibné situace, tak jsme míč buď vzápětí odevzdali soupeři nebo se o něj díky špatné předfinální fázi připravili sami. Zajímavý první poločas tak skončil bez branek, což potěšilo, vzhledem k průběhu, zejména jabkenické fanoušky, kterých se do Ledec přijelo podívat nejméně dvacet.
Obraz hry se ze začátku druhého poločasu příliš nezměnil, byť se domácím nedařilo dostat do zakončení tolik jako před změnou stran, nám se všal nedařilo stále nic, protože jsme nebyli schopni podržet balon, založit kloudnou akci či snad vystřelit nebo jinak ohrozit branku Svozila. Otázkou tak bylo, kdo otevře gólový účet utkání a získá psychologickou výhodu do dalšího průběhu. Paradoxně jsme to mohli být my. V probíhající 65. minutě si na levé straně vyměnil míč Jarda Jílek s Romanem Varvarynetsem a první jmenovaný se rázem ocitl na úrovni penalty ve velmi dobré příležitosti, kterou mu však domácí obrana nedovoleným zákrokem překazila. Píšťalka sudího Šebely však zůstala hluchá. Troufnu si tvrdit, že toto mohl být zlomový bod utkání, ale k naší smůle se tak bohužel stalo až o pět minut později. V 70. minutě Lukeš špatně rozehrává výhozem z ruky a "základá" tak rychlý brejk, který v tomto případě ledečtí využijí dokonale - 1:0. Kýžený gól domácích nás paradoxně postavil na nohy a mohli jsme rázem vyrovnat. Příležitost Barančoka přímo volala po gólu, jenže proti byl domácí brankář Svozil, který parádním zákrokem odmítl naše vyrovnání. To bylo z naší strany bohužel vše, jelikož v 80. minutě vedli domácí již o tři branky a tím zápas definitivně rozhodli. Střelcem obou branek se stal Kamler, který nejprve v 78. minutě překonal hlavičkou zkoprnělého Lukeše a dvě minuty na to pak využil naší otevřené obrany a nepříliš prudkou střelou rozjásal domácí příznivce potřetí. Z Ledec tak odjíždíme s prázdnou, protože domácí byli po celý zápas lepším týmem a zcela zaslouženě zvítězili. Nás může těšit alespoň výkon Martina Kubína, který se po delší odmlce vrátil do jabkenického dresu a patřil k nejlepším na hřišti. Utkání dobře odřídila trojice delegovaných rozhodčích v čele s Jiřím Šebelou.
V dalším zápase, pokud soudruzi ze Strakovy Akademie nerozhodnou jinak, přivítáme v sobotu 3.10. v 16:00 Struhy. Budeme rádi, když nás přijdete podpořit!

 

Sestava TJ Sokol Jabkenice:
Lukeš Jan - Toman Martin, Barančok Luděk, Fortner Martin, Kubín Martin - Zvěřina Vojtěch, Hanák Daniel, Konečný Tomáš, Jílek Jaroslav (K), Hendrych Jan - Varvarynets RomanBranky: 69. Chupryna, 78., 80. Kamler
Střídali: Havlát Marek, Kraus František, Nekola Roman
Diváků: 50

Rozhodčí: Šebela Jiří - Černý Roman, Žmolík Vojtěch 

Sobota 19. září 2020

TJ Sokol Jabkenice - FK Zdětín "B" 7:0 (3:0)


Za krásného sobotního počasí jsme přivítali zdětínskou rezervu a z výsledku je zjevné, že se zrodil jasný výsledek a to zcela s jednoznačným průběhem. Gólově se předvedli zejména Jarda Jílek a Roman Varvarynets, kteří se blýskli hattrickem.

Jako první se z této dvojice zapsal do střeleckých statistik první jmenovaný, který ve 20. minutě kopal přímý volný kop z rohu velkého čtverce a k překvapení všech zúčastněných skončil míč až v brance zdětínské branky - 1:0. Klid na domácí kopačky přidal znovuzrozený střelec Roman Varvarynets, jehož nezištně vyslal do samostatného úniku skvěle hrající Fanda Kraus a svůj samostatný nájezd zakončil po kličce brankáři do prázdné branky - 2:0. Do poločasu se skóre měnilo ještě jednou a to když po dalším průniku Varvarynetse zakončoval v sedě hlavou do prázdné branky Jarda Jílek. Tříbrankové poločasové vedení bylo zcela na místě, jelikož hosté hráli po většinu času druhé housle a do ohrožení domácí svatyně se téměř nedostali.

Po změně stran jsme si vybrali slabší pětadvacetiminutovku a přizpůsobili se méně pohyblivějším hostům, aby závěrečná dvacetiminutovka stála za to. V 70. minutě si připsal svoji druhou branku v utkání Varvarynets a zvyšoval již na 4:0. O pět minut později se pak po krásné kombinaci na jeden dotek zjevil ve vápně osamocený Martin Fortner a svoji druhou brankou v sezóně rozjásal domácí fanoušky popáté. Ani to domácím nestačilo a tlačili se dále do útoku, protože již o další dvě minuty později dokonal svůj hattrick Varvarynets. Na konečných 7:0 pak upravil Jílek, který rovněž dokonal hattrick a to po nejhezčí akci utkání, kdy se po ose Jílek-Kraus-Konečný-Zvěřina-Jílek dostal balón na nohu posledního jmenovaného, který ve skluzu dopravil míč do sítě. Za zmínku stojí finální přihrávka Vojty Zvěřiny, který mohl sám zakončovat, ale krásnou akci vyšperkoval přihrávkou před prázdnou bránu. Krásný fotbalový moment. Utkání s přehledem odřídil rozhodčí Roman Černý.

Jabka si tedy připisují zasloužené 3 body a posouvají se v tabulce na prozatímní 4. místo. V příštím kole tj. v neděli 27.9. to však bude úplně jiná káva, jelikož zajíždíme do sousedních Ledec, které v aktuálním ročníku neztratili ani bod a rozhodně se tedy bude na co koukat. Pevně doufáme, že nás na derby přijedete podpořit!
 

Sestava domácího mužstva:
Lukeš Jan - Toman Martin, Barančok Luděk, Fortner Martin, Hendrych Jan - Zvěřina Vojtěch, Nekola Roman, Konečný Tomáš, Jílek Jaroslav (K), Janák Petr - Varvarynets RomanBranky: 20., 40., 76. Jílek, 33., 70., 78. Varvarynets, 76. Fortner
Střídali: Havlát Marek, Kraus František, Šifta Vít, Sedlák Petr,
Diváků: 70

Rozhodčí: Černý Roman - Láska Jiří (laik), laik


 

Sobota 12. září 2020

TJ Sokol Kochánky - TJ Sokol Jabkenice 3:4 (1:1)


Kdo nebyl, neuvěří, kdo byl, nezapomene. V duchu těchto slov jsme odehráli již 4. kolo mistrovských soutěží, kdy jsme tentokrát zavítali na hřiště Kochánek. Na hrbolatém hřišti se nehrál oku lahodící fotbal a všichni aktéři se po většinu zápasu prali zejména se skákajícím kulatým nesmyslem, což mnoho fotbalové krásy nepřineslo. V relativně poklidném prvním poločase jsme šli jako první do vedení, když se po špatné komunikaci domácí obrany s brankářem dostal k odraženému míči Roman Varvarynets a ze 35m pohodlně přeloboval vše, co mu stálo v cestě - 0:1. O deset minut později mohlo být vyrovnáno, ale v tutovce, i díky přispění Honzy Hendrycha, domácí Srnec selhal. Poločasové vedení jsme však neudrželi, jelikož Lukeš svým výkopem trefil domácího stopera, ten ze druhého doteku našel úplně volného Fialu a ten z dobrých 30 metrů překonal špatně se vracejícího a totálně dezorientovaného brankáře hostí. V prvním poločase jsme nebyli lepším týmem, ale domácí, notně až trapně podporovaní rozhodčím Kubátem, který písknul snad jakýkoliv kontakt, nedokázali územní převahu využít a do šaten se tak šlo za nerozhodného stavu 1:1.

Jak článek napovídá, v Kochánkách se děly věci a to nevídaných rozměrů. Nastavený trend v podobě jednoznačného tlačení domácích v podobě rozhodčího Kubáta pokračoval i v druhém poločase a je s podivem, že jsme nebyli svědky pokutového kopu, jelikož domácí borci padali jako hrušky, ale naštěstí převážne kolem velkého vápna a panu rozhodčímu tak nedopřáli, aby je mohl touto výhodou "obdarovat". Přiznám se, že hraji fotbal od šesti let, ale toto jsem opravdu nezažil. Nesmyslné výroky, otáčení faulů, jednoznačné zvýhodňování domácích, jedním slovem - prasečina! Na každý pád, v Kochánkách jsme hráli spíše druhé housle a i přes nesmyslnou podporu hlavního arbitra byli domácí lepším týmem, což korunovali v 69. minutě, kdy Mráček využil nedůrazu hostující obrany a krásnou střelou k levé tyči z halfvoleje rozjásal početné domácí publikum. V 73. minutě bylo s hráči Jablek ještě hůře. Po rychlém brejku pelášil osamocený Mráček na Lukeše, ze kterého si udělal trhací kalendář, předložil míč Kořínkovi, který v životě vstřelil asi méně jednodušších branek - 3:1. V ten moment by si na Jabkenice nevsadil ani nejotrlejší sázkař, protože domácí byli na koni, my naopak pod neskutečnou dekou a do konce zbývalo zhruba 17 minut. V 78. minutě vykřesal pomyslnou jiskřičku naděje Marek Havlát, který se svým důrazem v malém vápně dokázal po rohovém kopu prosadit a snížil na 3:2. To však nebylo vše. Opařeným domácím došel dech a my jsme jednoznačně převzali otěžě zápasu, když jsme maximálně zjednodušili hru a z každého potencionálního útoku byli nebezpeční. Důkazem toho byli zejména dlouhá autová vhazování v podání Marka Havláta, po jednom z nichž jsme užuž sahali po vyrovnání a již zvedali ruce na hlavu, ale po střele Barančoka vytáhl zákrok utkání domácí brankář Jakub Peška. V tomto momentu jsem nevěřil, že bychom si z Kochánek odvezli nějaké body, ale opak byl pravdou. V 89. nakopáváme míč středem hřiště, Luděk Barančok jej prodlužuje hlavou za sebe, čímž uvolňuje Romana Varvarynetse a ten se v samostatných nájezdech sice občas mýlí, ale v tomto případě se chladnokrevně trefuje podél brankáře a srovnává na 3:3. Ani to nám však paradoxně nestačilo. Ve třetí minutě nastavení je na rohu velkého vápna faulován Martin Toman a k přímému volnému kopu se staví jabkenický nestor - Míra Staněk. Domácí hráči, kteří již v hlavách slavili zisk tří bodů, nepochopitelně obsadí brankovou čáru, čehož využíváme a vyplňujeme maximálně prostor, aby do brány přiletěla střela z levačky Staňka, která byť neměla gólové parametry, tak maximálně splnila svůj účel a propadla přehuštěným malým vápnem až do branky - 3:4!!! Neskutečná euforie v našich řadách, která se jen tak nevidí! Poslední minutku jsme pak s přehledem ubránili a z Kochánek si tak odvážíme cenné vítězství. Z utkání, ve kterém jsme nebyli lepší, si tak díky fantastickému obratu v poslední patnáctiminutovce a špetce štěstí, připisujeme důležité 3 body, které bychom příští týden rádi zopakovali v domácím utkání se zdětínskou rezervou.

Přijďte fandit!

 

Sestava TJ Sokol Jabkenice:

Lukeš Jan – Staněk Miroslav, Barančok Luděk, Fortner Martin, Toman Martin - Zvěřina Vojtěch, Jílek Jaroslav, Hanák Daniel, Konečný Tomáš, Hendrych Jan - Varvarynets Roman

Branky: 45. Fiala Jan, 69. Mráček Michal, 72. Kořínek Lukáš - 22. Varvarynets Roman, 78. Havlát Marek, 89. Varvarynets Roman, 93. Staněk Miroslav


Střídali: Havlát Marek, Nekola Roman
Diváků: 100

Rozhodčí: Kubát Jiří - Novotný Josef, Tylchert Michal 

Sobota 5. září 2020

TJ Sokol Jabkenice - FC Horky nad Jizerou "B" 2:3 (1:1)

Ve třetím kole jsme v areálu Na Doubkách přivítali horeckou rezervu, která v probíhající sezóně získala prozatím jediný bod a do Jabkenic přijela s jasným cílem - neodjet s prázdnou.Tato skutečnost nabyla ještě většího rozměru, když se v hostujícím dresu objevilo několik hráčů, kteří odehráli půlhodinku v divizním zápase s Čáslaví. Domácím pak chyběli se zraněním lavorující Kamil Kos a Roman Varvarynets a tak papírové předpoklady vyznívaly pro posílené hosty. Všichni však víme, že utkání se rozhoduje na hřišti a již ve 14. minutě dal všem premisím pomyslně na frak Jarda Jílek, když po faulu na Petra Janáka proměnil nařízenou penaltu - 1:0. Do tohoto momentu byli na hřišti lepší hráči Horek, protože zcela ovládli střed hřiště, častěji drželi balón na svých kopačkách a byli jednoduše lepším týmem, avšak branku se jim vsítit nepodařilo, jelikož domácí obranná řada v čele s Luďkem Barančokem všem nájezdům odolala. Skóre se tak měnilo až v 29. minutě, kdy nejdříve v samostatném nájezdu vychytal Kovalova Lukeš, ale neuběhlo ani třicet vteřin a po skryté střele Machů k tyči bylo vyrovnáno. Domácí mohli odpovědět, ale nejprve selhal v dobré příložitosti Marek Havlát, který zbrkle zakončil mimo tři tyče a posléze Petr Janák, který v akrobatické pozici branku rovněž netrefil. Do šaten se tak šlo za smírného stavu 1:1.

Druhý poločas vyšel domácím na výbornou. V 50. minutě se odražený balón dostal k Tomáši Konečnému, který se halfvolejovou šajtlí trefil přesně k pravé tyči Skalákovi branky. V 55. minutě mohlo být na domácí straně ještě veseleji, avšak tentýž hráč v gólové situaci hlavičkoval pouze do připravených rukavic nestora v horecké brance. Troufnu si tvrdit, že toto byl zlomový okamžik celého utkání, jelikož s dvougólovým vedením v zádech by se domácím jistě lépe dýchalo. Na kdyby se ale nehraje a přišel tedy trest. V probíhající 66. minutě dostal krásnou přhrávku za obranu devatenáctiletý Kovalov a byť byl do poslední chvíle křižován Barančokem, podařilo se mu najít levačkou skulinu v Lukešově bráně - 2:2. V 73. minutě hosté skóre otáčejí po nesmyslné penaltě, kterou svým druhým gólem proměnil bezpečně Machů. Ptáte se proč nesmyslná penalta? Agilní Kovalov byl evidentně faulován Hanákem, avšak všichni zúčastnění na hřišti věděli, že zákrok se stal zhruba půl metru před velkým vápnem, avšak jedinou a v daném momentu nejdůležitější osobou, která byla opačného názoru, byl do té doby solidně pískající sudí Pažout. I přes to, že sebevědomí domácích hráčů nebylo po této události valné, mohli se dočkat vyrovnání. K přetaženému rohovému kopu Staňka se dostal Konečný, který pohotově vypálil na branku, kde se skákající střela odrazila od brankáře Skaláka přesně na kopačky Dana Hanáka, který asi sám ví nejlépe, proč svým zakončením v tisíciprocentní gólové šanci málem rozpůlil levou tyč, která dost možná zvoní po jeho pumelenici dodnes.

Závěrečný vabank domácích pak kýženou branku nepřinesl a jelikož ani hosté nedokázali z několika slibných brejků do otevřené obrany vstřelit pojišťovací branku, skončilo utkání smolným výsledkem pro Jabkenice v poměru 2:3. Horečtí si tedy po zásluze odvážejí tři body. Ne však proto, že by byli po všech stránkách lepším týmem, ale protože vstřelili, byť po inkriminovaném momentu, o jednu branku více.

Příští týden tj. 12.9. od 17:00 budeme mít v Kochánkách co napravovat a pokusíme se o přerušení série dvou porážek v řadě. 

Sestava domácího mužstva:
Lukeš Jan - Staněk Miroslav, Barančok Luděk, Fortner Martin, Toman Martin - Hendrych Jan, Nekola Roman, Konečný Tomáš, Hanák Daniel - Jílek Jaroslav (K)Branky: 14. Jílek (p), 50. Konečný - 29. Machů, 66. Kovalov, 73. Machů (p)
Střídali: Havlát Marek, Kraus František, Šifta Vít
Diváků: 80

Rozhodčí: Pažout Petr - Láska Jiří (laik), laik
 

Neděle 30. srpna 2020

TJ Sokol Chotětov "B" - TJ Sokol Jabkenice 4:1 (4:0)

Namlsáni po výhře v 1. kole jsme odjížděli do Chotětova, kde nás v krásném areálu o dvou perfektních hracích plochách a velké tribuně pro diváky přivítala domácí rezerva. V sestavě Jablek chyběly tradiční pilíře v podobě Kamila Kosa, Tomáše Konečného a Vojty Zvěřiny a v základní sestavě nastoupili se zraněním laborující Jarda Jílek a Luděk Barančok.


Hned po úvodním hvizdu bylo jasné, že domácí béčko je soupeř úplně jiného charakteru a my jsme v podstatě celý zápas tahali za kratší konec pomyslného provazu, jelikož se převážně hrálo na naší polovině hřiště, s balónem jsme se moc nepotkali a když už jsme se dostali do nějaké šance, vyhořeli jsme obdobně jako v posledním zápase s Nemyslovicemi.

Pojďme ale popořádku. Úvodní nápor domácích jsme ustáli znamenitě a byť jsme hráli druhé housle, mohli jsme jít do vedení, jenže proti byla po krásné technické střele Romana Varvarynetse horní tyč Bůžkovi branky. Ve probíhající 14. minutě tak šli do vedení chotětovští, když po rychlém brejku po levé straně propálil chybujícího Lukeše z úhlu Váňa. V 18. minutě bylo na světelné tabuli již skóre 2:0, když penaltu, kterou bohužel viděl jediný muž na hřišti - rozhodčí Košina, proměnil s přehledem Pečenka. Ano, Jabkenice byli horším mužstvem, ale toto byl zářez, který se bohužel jen tak nevidí a hrubé ovlivnění utkání. Ve 31. minutě se skóre měnilo potřetí a ve 36. minutě počtvrté, v obou případech na straně domácích a v obou případech v podstatě po stejném průběhu. Zakládáme útok od našeho velkého vápna, druhá přihrávka končí na kopačkách hostí, kterou jednoduše na 3,4 doteky překonají střed hřiště a zakončují na bezmocného Lukeše. Zejména 4. branka Pečenky, který vstřelil svůj druhý gól v utkání, byla výstavní, když si metr před velkým vápnem zpracoval přihrávku a ze třetího doteku technickou střelou vymetl Lukešovu šibenici, který se v ten moment stal opravdovým divákem. I přes tuto gólovou smršť jsme mohli jít do šaten veselejší, ale to by megatutovka Romana Nekoly či skvěle sehraný signál Dana Hanáka s Jardou Jílkem po přímém volném kopu museli skončit brankou.

Věděli jsme, že v druhé půli bude naším úkolem nedostat gólový příděl, jelikož jsme si o to velmi koledovali. Z výsledku je zjevné, že gólová potence nadšeně hrajících domácích byla tatam a obraz druhé půli tomu zcela odpovídal. Troufnu si tvrdit, že druhý poločas se celý víceméně dohrával, jelikož jak domácí tak hosté prostřídali, na hřišti se kupili nepřesnosti a nezaujatý divák se nemohl bavit tak, jako v poločase prvním. Když už se některý z týmů do šance dostal, na místě stáli připravení brankáři a až na kosmetickou úpravu skóre v 67. minutě ze strany Jabkenic, se na hřišti nic významnějšího nestalo. Za zmínku stojí skvělý výkon Dana Hanáka, který přišel v zimní přestávce ze Žerčic a již v několikátém utkání po sobě ukázal, co je to bojovnost a nasazení po celý zápas!

Chotětovská rezerva tak připisuje z tohoto utkáná zasloužené 3 body a my se musíme z našeho výkonu oklepat a připravit se na příští domácí utkání, kdy Na Doubkách přivítáme rezervu Horek nad Jizerou.


-jl-

 

Sestava TJ Sokol Jabkenice:

Lukeš Jan – Hendrych Jan, Barančok Luděk, Fortner Martin, Toman Martin, Šedina Jan - Jílek Jaroslav, Hanák Daniel, Nekola Roman - Varvarynets Roman, Šťastný Ondřej

Branky: 14. Váňa, 18. Pečenka, 31. Kern, 36. Pečenka - 67. Varvarynets

Střídali: Havlát Marek, Kraus František, Škovran Ivan, Sedlák Petr
Diváků: 40

Rozhodčí: Košina Josef - Láska Jiří (laik), laik
 

Sobota 22. srpna 2020

TJ Sokol Jabkenice - FC Nemyslovice 3:1 (2:1)

Po téměř osmiměsíční pauze se opět rozběhly mistrovské soutěže mladoboleslavska naplno. My jsme, stejně jako v loňském roce, přivítali v 1. kole na domácím hřišti mužstvo z Nemyslovic.

Již úvod utkání naznačil, že loňský scenář, kdy si hosté odvezli nepopulárního "bůra" a to ještě sudí Košina nesmyslně neuznal šestou branku domácích, by se mohl opakovat. Hned v 5. minutě si na krásný centr Tomáše Konečného naskočil Kamil Kos a otevřel skóre utkání. Rychlá branka přinesla klid na kopačky domácích borců, avšak realita byla jiná. Drželi jsme míč na svých kopačkách, vytvářeli si slušné příležitosti ke skórování, ale buď nepřesná finální fáze či slabé zakončení k brance nevedlo a tak přišel trest. V ojedinělém útoku se hosté dostali do blízkosti Lukešovi brány a zcela nesmyslným zákrokem jim Barančok daroval penaltu, kterou Zeyval s klidem proměnil - 1:1. Začínáme tedy od začátku, avšak obraz hry se nemění, jelikož nemyslovická defenziva je neustále pod naším tlakem, který se ještě do přestávky podaří zúročit Tomášem Konečným a do kabiny odcházíme s vedením 2:1.

Druhá půle by si zasloužila několik přízvisek a to zejména přízvisko - "Festival neproměněných šancí". Kdyby v 90. minutě svítilo na nové světelné tabuli skóre 8:1, nedivil by se zřejmě nikdo z přítomných. To bychom však v našich řadách nesměli mít Romana Varvarynetse, Tomáše Konečného, Martina Fortnera a další pány, kteří ve svých někdy i 1000% šancích naprosto selhali. Hosté tedy paradoxně hráli vyrovnanou partii až do samého závěru, jelikož byl rozdíl skóre pouze jednogólový a osobně jsem očekával, že bude naše pohroma dokonána. Nestalo se, protože v 87. minutě vysvobodil jabkenické trápení nestárnoucí Martin Fory Fortner a zvýšil na 3:1. Slušně pískající rozhodčí Kamenický pak utkání v 90. minutě ukončil a hráči Jabkenic si tak připsali utrápené, ale zasloužené 3 body.

-jl-


 

Sestava domácího mužstva:

Lukeš Jan – Hendrych Jan, Barančok Luděk, Fortner Martin, Toman Martin - Zvěřina Vojtěch, Jílek Jaroslav, Konečný Tomáš, Hanák Daniel, Kos Kamil - Varvarynets Roman

Branky: 5. Kos, 44. Konečný, 88. Fortner - 30. Zeyval

Střídali:  Havlát Marek, Sedlák Petr, Šedina Jan, Nekola Roman

Rozhodčí: Kamenický Lukáš - Láska Jiří (laik), laik


 

Sobota 15. srpna 2020

TJ Sokol Jabkenice - SK Bakov nad Jizerou "B" 2:4 (2:2)

V druhém a zároveň posledním přípravném utkání před zahájením mistrovských utkání po koronavirové pauze jsme v rámci oslav 50tého výročí od založení fotbalové klubu v Jabkenicích, přivítali rezervu Bakova nad Jizerou, hrající stejnou okresní soutěž jako domácí mužstvo s tím rozdílem, že se jedná o druhou soutěžní skupinu.
Úvod utkání patřil domácím, kteří kombinační hrou přehrávali svého soupeře, jehož věkový průměr by mohl dosáhnout i 10ti letého rozdílu. Po několika slibných závarech se gólový účet utkání měnil poprvé v 18. minutě, když domácí dokázali využít chyby v obraně hostů a Jarda Jílek byl na konci úspěšné akce - 1:0. Na dvougólový rozdíl pak zvyšoval ve 35. minutě novic v jabkenický řadách, Daniel Hanák, který využil opět rychlého protiútoku, vedeného po ose Konečný-Šedina-Hanák.
V tomto momentu nic nenasvědčovalo tomu, že se do šaten půjde za vyrovnaného stavu, ale opak byl pravdou. V probíhající 41. minutě ztratili domácí hráči lehce míč na polovině hřiště a hosté svůj brejk využili dokonale. Gólman Lukeš si na míč sice sáhl, ale zastavit jej nedokázal - 2:1. Tři minuty na to bylo vyrovnáno a to, když další rychlý brejk do zkoprnělé obrany domácích využil hostující mladík tak dokonale, že z velmi ostrého úhlu prostřelil na čáře stojícího a nereagujícího Lukeše.
Po změně stran se obrázek hry dokonale změnil. Hostující mladíci tahali za delší konec provazu a na jabkenickou bránu se valil jeden útok za druhým. Byť domácí gólman Lukeš zlikvidoval hostům minimálně dvě tutovky, tak ani on nedokázal zabránit dokonalému obratu výsledku zápasu. Skóre 2:3 svítilo na nové světelné tabuli v 58. minutě, kdy bakovští zahráli parádní rohový kop, který hostující forvard uklidil skvělým volejem "pod víko". Deset minut na to pak bylo o výsledku rozhodnuto, kdy pohlednou kombinační akci zakončili bakovští gólem do rozložené obrany domácích. I jabkeničtí měli ve druhém poločase několik šancí, ale v jejich proměňování buď selhali a nebo akce končili již v předfinální fázi.
S ohledem na to, že se jednalo o poslední zápas příjemného fotbalového odpoledne a jeho výsledek byl pro domácí spíše neveselý, tak je potřeba zmínit, že hostující rezerva z Bakova nad Jizerou vyhrála zcela po zásluze a pevně věřím, že tento mladý tým má před sebou jistě zajímavou budoucnost. Oba soupeři se již koncentrují na nadcházející víkend, kdy se opět po několikaměsíční pauze, způsobené aférou, točící se kolem světoznámého mexického piva, vrátí amatérský fotbal do starých kolejí a všechny nižší fotbalové soutěže se opět restartují. V Jabkenicích přivítáme v sobotu 22.8. v 17:00 v prvním zápase "o body" od loňského listopadu tým z Nemyslovic.

Budeme rádi, když nás přijdete podpořit!


 

Sestava našeho mužstva:

Lukeš Jan – Hendrych Jan, Nekola Roman, Fortner Martin, Toman Martin - Šťastný Ondřej, Jílek Jaroslav, Konečný Tomáš, Hanák Daniel, Kos Kamil - Varvarynets Roman

Branky: 17. Jílek, 35. Hanák - 41.???, 44. ???, 58.???, 69.???

Střídali:  Šifta Vít, Havlát Marek, Sedlák Petr, Šedina Jan, ???

Rozhodčí: Hloucal Radek, Chládek Jiří, Pažout Petr 
DSC_0892.JPG
DSC_0950.JPG
DSC_0963.JPG
DSC_0977.jpg

Sobota 8. srpna 2020

TJ Sokol Jabkenice - SK Akuma Mladá Boleslav 2:1 (1:1)

V prvním přípravném utkání na novou sezónu jsem přivítali kvalitního soupeře, hrajícího okresní přebor boleslavska. V úmorném vedru se hrál na perfektně připraveném pažitu kvalitní zápas, který nakonec skončil šťastným vítězstvím domácích borců. V prvním poločase byl k vidění vyrovnaný fotbal s šancemi na obou stranách, v tom druhém pak tahali domácí borci za kratší konec provazu, ale rozuzlení přinesla 87. minuta, kdy Jarda Jílek strhl vítězství na stranu Jabkenic. Jabkeničtí tak získali solidní skalp soupeře, startujícího ve vyšší soutěži a naladili se na oslavy 50ti let fotbalu v Jabkenicích, které se konají příští víkend.

Srdečně Vás všechny zveme k této výjimečné události!


 

Sestava našeho mužstva:

Lukeš Jan – Hendrych Jan, Barančok Luděk, Fortner Martin, Toman Martin - Zvěřina Vojtěch, Jílek Jaroslav, Konečný Tomáš, Hanák Daniel - Varvarynets Roma

Branky: 35. Konečný, 87. Jílek - 18. ???


Střídali:  Šifta Vít, Šťastný Ondřej, Havlát Marek, Sedlák Petr

Rozhodčí: Hloucal Radek
 
IMG_1692.jpg
IMG_1777.jpg
IMG_1787.jpg
IMG_1716.jpg
© TJ Sokol Jabkenice, z.s. 2017
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one