Logo TJ Sokol Jabkenice.png

.....hoši narážečku umí i moje stará

TJ SOKOL JABKENICE, z.s. 

50 LET FOTO-.jpg

Sezóna 2021 - 2022 "A" mužstvo

Hodnocení sezóny 2021/ 2022

Po dvouleté "přestávce" máme za sebou plnohodnotný ročník a standardně ukončenou sezónu, která slibovala zajímavé zápolení a zejména boj o udržení, jelikož okresní fotbalové grémium předeslalo tu skutečnost, že III. a IV.třída okresních soutěží bude reorganizována. Realita po konci sezóny pak byla taková, že z obou skupin třetí třídy sestoupilo celkem 8 mužstev. Nyní se pojďme podívat na zápasový přehled z pohledu TJ Sokol Jabkenice.
Hned v prvním kole jsme zajížděli na půdu sousedních Pěčic, kde jsme se utkali s tamní rezervou a po velmi vyrovnaném průběhu utkání, kdy jsme dvakrát dotahovali jednobrankový rozdíl, si nakonec odvezli zásluhou Varvarynetse, který skóroval v samotném závěru utkání, všechny tři body po vítězství 2:3. Zajímavostí tohoto utkání byl gól Míry Staňka, který skóroval přímo z rohového kopu. V dalším kole jsme v prvním zápase sezóny na domácím hřišti přehráli jednoznačně rezervu Zdětína a zvítězili přesvědčivě 8:1. Krásnou brankou se prezentoval Jarda Jílek, který skóroval hned po rozehrávce z poloviny hřiště. Třetí kolo a návštěva Bezna se stala jednoznačnou záležitostí domácích, když jsme sice za stavu 2:0 možná mohli zápas zdramatizovat, avšak Jílek nařízenou penaltu neproměnil a domácí nám pak přibalili na cestu domů ještě 4 další branky. Ve čtvrtém kole jsme zajížděli na půdu Nemyslovic a byť jsme prohrávali 1:0, tak jsme nakonec zápas relativně bez problému otočili a odvezli si tři body po výsledku 1:5. V 5. kole jsme Na Doubkách přivítali rezervu Horek a po vítězství 3:2 jsme okupovali pomyslnou "bednu" naší skupiny s krásným počtem 12ti bodů. Vítěznou branku vstřelil v tomto utkání v 50. minutě Honza Šedina, když se trefil tak nějak "po svém" ... Šesté kolo nás zavedlo do Předměřic, kam jsme neodjížděli v bůhvíjaké sestavě, ale bojovným a srdnatým výkonem jsme vybojovali cennou bezbrankovou remízu, která měla cenu zlata. Utkání v Předměřicích byl v podzimní fázi sezóny pak paradoxně jakýsi zlom našich výsledků a formy, jelikož hned v dalším utkání doma s Ledcemi jsme herně vybouchli a v derby prohráli gólem z 90.minuty v poměru 2:3. V 8.kole nás pak čekalo za očekáváním hrající mužstvo Struh, z jehož hřiště jsme si, zejména díky Danovi Hanákovi, odvezli dle mého soudu šťastné vítězství v poměru 1:2. Ze třech posledních podzimních kol jsme vydolovali pouhopouhé tři body, když jsme nejprve ztratili vyhraný zápas s Chotětovskou rezervou, která gólem v závěru odvezla po remíze 1:1 velmi šťastný bod. V následujícím kole jsme pak doslova a do písmene slepili sestavu do Kochánek, kde nám pomohl i např. Lukáš Havlát a odvezli si asi zasloužený bod po remíze 2:2. V závěrečném utkání podzimu jsme přivítali doma Žerčice a v zápase jako přes kopírák před 14 dny (Chotětov "B") jsme opět ztratili body a brali pouze bod za remízu 1:1.
Nutno ještě zmínit, že na státní svátek 28.10. jsme odehráli domácí pohárový zápas s Mukařovem, kdy sestava tvořená zejména z nahrádníků držela krok s mužstvem z okresního přeboru pouze poločas a po výsledku 1:3 si pro postup zaslouženě došlo mužstvo hostí.
Podzimní část sezony jsme tak zakončili se ziskem 19 bodů na čtvrtém místě, což bychom před zahájením soutěží jistě brali, avšak zejména po některých nepovedených domácích zápasech jsme věděli, že bodů mohlo být více...
Jarní část sezony jsme zahájili čtyřmi přípravnými duely, kdy jsme nejprve prohráli 1:2 v Čisté, 0:5 v Židněvsi, 2:3 doma s SKP a 2:4 doma s Dlouhou Lhotou. Začátek jara byl tedy nemastný-neslaný a tato realita se přenesla i do prvního mistrovského utkání, kdy jsme asi zaslouženě přivezli z půdy zdětínské rezervy bod, když na 1:1 vyrovnával po chybě domácího brankáře Varvarynets. Ve 13. kole si z Doubek odvezlo tři body zcela zaslouženě Bezno a to po výsledku 0:3, když toto utkání mohlo skončit reálně tak 1:7. V dalším kole jsme opět na domácím hřišti přivítali tentokrát Nemyslovice a po výsledku 2:1 brali zasloužené 3 body. Hrůzostrašný výsledek pak přineslo kolo patnácté, kdy nám posílená horecká rezerva nadělila na svém hřišti sedmičku. Aby toho nebylo málo, tak se v tomto zápase zranil na delší dobu Toman a hodně rychle jsme chtěli tento zápas hodit za hlavu. To se vskutku povedlo a to, když mužstvo Předměřic uhrálo po našem dobrém výkonu v Jabkenicích pouze remízu 1:1. Výkon v tomto zápase nás nabudil natolik, že jsme měli v Ledcích pouze 2 hráče na střídání, ale po velmi dobrém výkonu, špetce štěstí a zejména bojovnosti jsme vrátili našemu rivalovi podzimní prohru a odvezli si po vítězství 0:1 všechny body! Skutečně slastný okamžik našeho fotbalového jara. V následujícím utkání jsem pak vyšli bodově naprázdno a opět se jednalo o povedenou odvetu za podzim, kdy si po dobrém výkonu a výsledku 0:2 odvezli všechny body Struhy. V 19. kole jsme zavítali do Chotětova a i tentokrát se jednalo o šťastnou odvetu a to tentokrát z našeho pohledu, když jsme domácím vrátili naši podzimní ztrátu a po zásluze si odvezli bod za remízu 1:1. 20. kolo přineslo domácí zápas s Kochánkami, kdy jsme nejprve sice prohrávali 1:2, ale v závěru, byť po nevýrazném výkonu, slavili zasloužené vítězství 3:2. Tento zápas mohl skončit 6:2, ale na kdyby se samozřejmě nehraje... V posledních dvou zápasech sezony, když už se zdála být naše záchrana jistá, se podařilo udržet zadním řadám čistý štít. Nejprve jsme přivezli zasloužené 3 body ze hřiště sestupujících Žerčic (2:0) a v posledním kole pak po velkolepém představení rozhodčího Rynekra ubránili ambiciózní mužstvo pěčické rezervy a výsledkem 0:0 si upevnili konečné krásné páté místo v tabulce se ziskem 35 bodů a skóre 38:38.
Na 38 brankách našeho týmu se pak podíleli tito borci:
7x Jaroslav Jílek
6x Daniel Hanák
5x Kamil Kos
4x Vadym Azarov
4x Roman Varvarynets
3x Tomáš Konečný
2x Jan Šedina
1x Miroslav Staněk
1x Michal Rovný
1x Marek Havlát
1x Luděk Barančok
1x Roman Nekola
2x vlastní
V příští sezóně, jejíž zahájení nás čeká 20.8.2022 na hřišti Doubravy, se kromě tohoto mužstva můžeme těšit na další "nové" destinace v podobě Mukařova, Dolního Bousova "B", Bakova nad Jizerou "B", Jíviny, Židněvsi, Sportingu Mladá Boleslav "A" a celkem 26 soutěžních zápasů, což je oproti "minulému" modelu navýšení o 4 mistrovská utkání.
Věřím, že Vás jabkenický fotbal baví a bude tomu tak i v sezóně 2022/ 2023 na kterou se již teď velmi těšíme!

 

Sobota 18. června 2022

TJ Sokol Jabkenice : TJ Sokol Pěčice "B" 0:0

Za úmorného vedra jsme v posledním kole sezóny 2021/ 2022, která se mohla konečně dohrát ve standardním formátu, přívitali rezervní tým našeho rivala z Pěčic. Vzhledem k plánované pozápasové rozlučce našeho potěru a následně i dospělých se v pětatřicetistupňovém vedru sešla Na Doubkách početná divácká kulisa, čítající 70 příznivců, kterou čekal velmi zajímavý duel, ve kterém však paradoxně o nic nešlo. Domácí Jabkenice by v případě jakéhokoliv výsledku skončili na 5. místě, hosté pak na druhém, kdy ještě v předposledním kole mohli uvažovat o případném postupu do okresního přeboru, avšak po domácí remíze s Beznem (0:0) a vítězství bakovské rezervy v Židněvsi, byla tato možnost bezpředmětná. Zápasová realita, jak už to v derby bývá, byla pak úplně někde jinde.
Hostující Pěčice zažívají velmi podařené jaro, kdy před vzájemným zápasem nasbírali v jarní fázi solidních 23 bodů. Je na snaze zmínit, že složení rezervního týmu, doplněného o hráče dorostu a "á-třídního" áčka přínáší svoje ovoce a na hřišti tak proti nám stál mančaft s věkovým průměrem kolem dvaceti let. Věkový průměr domácích pak olizuje skoro dvojnásobnou hodnotu a můžu tak s nadsázkou říci, že se jednalo doslova o souboj dvou generací. Do samotného utkání vstoupili lépe hostující hráči, kdy se již ve druhé minutě dostal do dobré situace Hellmiss, kterému však zakončení překazil dobrým výběhem domácí brankář Lukeš, přezdívaný "Díra". V 6. minutě jsme pak zahrozili my, ale Šedinův výpad po předchozí dobré kombinaci skončil v podstatě ve svém zárodku a ze slušně se vyvíjející možnosti nebylo nic. V 10. minutě se dostávají Pěčice do další příležitosti, kdy se po chybě Hendrycha dostává do zakončení Šťastný, avšak připravený Lukeš jeho šanci maří slušným zákrokem a ani po následné dorážce, kdy na hostujícího forvarda zývala téměř prázdná branka, se skóre nemění. V 15. minutě se mohlo skóre měnit na druhé straně, kdy Šedinu vyzval do zakončení po parádním sklepnutí Kos, ale ani v tomto případě se do zakončení první jmenovaný nedostal a o balon v záverečné fázi útoku přišel. Škoda. Hráči obou mužstev předváděli i za úmorného vedra kvalitní fotbal a byť branky nepadaly, divák se rozhodně nenudil. Ve 30. minutě se asi v největší příležitosti hostů zjevil Bartoň, ale jeho bombu z pravé strany vyrazil Lukeš reflexivně na rohový kop. Ve 39. minutě pak spálil další možnost Hellmiss, když neprostřelil tentokrát špatně vyběhnuvšího golmána domácích, který mu možnost spíše věnoval, aby ji v zápětí napravil. Zajímavý první poločas tak přinesl bezbrankové skóre.
Asi nikdo nepředpokládal, že druhý poločas přinese zápletku, jakou svět neviděl a zejména karetní představení mladého arbitra Tomáše Rynekra. V pasáži od 46. do 68. minuty se hrál relativně vyrovnaný fotbal, kdy si žádné z mužstev nedokázalo vytvořit buď souvislejší tlak či vážnější příležitost. Na hřišti se tak spíše kupila nervozita, chyby, vyostřené osobní souboje a zejména pak fauly, jejichž míra byla někdy na obou stranách spíše za hranou, což vzbudilo frustraci domácích, kteří některé výroky hlavního arbitra nebyli s to akceptovat a vrcholem tak bylo v 69. minutě vyloučení Jílka. Zde je na snaze zmínit, že způsob jakým rozhodčí Rynekr vedl zápas do nějaké 60.-65. minuty, byl velmi slušný, ale takovou bramboračku, kterou dokázal po Jílkově vyloučení vytvořit, jsem dlouho nezažil. Chápu, že být nominován na derby dvou rivalů bez delegovaných asistentů je složité, ale s přihlédnutím k tomu, že opravdu o nic nešlo, je smutné, že se z utkání stala spíše fraška nebo spíše chcete-li válka mezi zcela oprávněně frustrovaným domácím týmem a arogantním mladíkem, jenž si přijel vyléčit "mindrák". Aby toho nebylo málo, tak o pět minut později šlo domácí mužstvo do 9ti hráčů na hřišti, když se po dvou žlutých kartách v rychlém sledu nechal zbytečně vyloučit Šťastný. Ano, obě karty byly zcela oprávněné, ale nedovolím si nezmínit, že v takovýchto případech se dá řešit druhý "žlutý" zákrok velmi ráznou domluvou a nekompromisní výtkou, ale karetní mariáš byl evidentně větší adrenalin, který si rozhodčí Rynekr zvolil. Od 75. minuty jdeme tedy do dvojnásobného oslabení a čekají nás velmi krušné chvilky. V této závěrečné pasáži mohli Pěčice utkání definitivně zlomit a nebyly k tomu vskutku daleko, protože domácím nezbylo nic jiného než zaparkovat "Mourinhův autobus" a pokusit se závěrečnou dvacetiminutovku (utkání bylo nastaveno o 4 minuty) jednoduše přežít.
Můj obdiv má celá devítka statečných vč. zejména dvou "kmetů" v podobě Míry Staňka (49) a Romana Nekoly (52), kteří ve svém věku utkání na maximum odjezdili. Dále musím vypíchnout výkon Kamila Kosa a Ervína Kalužáka, protože jejich fyzický fond a snaha alespoň částečně napadat soupeřovu rozehrávku v takévémto vedru a oslabení, byla opravdu úctyhodná. Pojďme se však vrátit do závěrečné čtvrhodinky zápasu.
V 78. minutě se po závaru v našem vápně dostávají Pěčice do další tutovky, leč radost jim opět kazí Lukeš a zejména Hendrych, který vyráží hlavou balon na naše břevno. V 82. minutě nás pak opět zachraňuje branková konstrukce. Snad největší šanci Pěčic ve druhé půli pak v 86. minutě zazdil Vodháněl, který dostal na velké vápno doslova nabito, ale jabkenická brána jakoby byla zakletá, když se tentokrát fantasticky zaskvěl hrdina utkání Lukeš. A jelikož ani další závar z 92. minuty branku nepřinesl, končí utkání bezbrankovou remízou, kterou bereme jako neskutečné zadostiučinění a v jiném kontextu jako "zlatý bod". Je zjevné, že utkání mohlo reálně skončit 1:5, ale fotbalová historie se na toto neptá. Euforie, která pak v kabině nastane je moment, který si nekoupíte, musíte ho prostě zažít a proto fotbal zkrátka a jednoduše milujete. Tradiční posezónní rozlučka pak měla dobrou náladu hned na startu garantovanou a všichni zúčastnění se bavili do ranních hodin.
Končí tedy "normální" sezona, kterou jsem si všichni moc užili a zaslouženě můžeme slavit krásné 5. místo. O tom, jak to celé probíhalo, co nás čeká v létě a zejména pak po restruktalizaci soutěží na podzim se dočtete v několika dnech na našem webu. Dovolte mi Vám touto formou poděkovat za skvělou návštěvnost našich stránek a doufám, že se Vám moje články líbí. Již teď se těším na jejich zejména podzimní pokračování.
DÍRA


Základní sestava TJ Sokol Jabkenice:
Lukeš Jan - Staněk Miroslav, Barančok Luděk, Hendrych Jan, Janák Petr - Nekola Roman, Kalužák Ervín (K), Jílek Jaroslav, Kos Kamil - Šedina Jan, Fortner Martin

Branky: -
Střídali:Havlát Marek, Rovný Michal, Šťastný Ondřej, Šťastný Vladimír, Šifta Vít, Kubín Martin
ŽK: 6:1 (2x Šťastný, Kalužák, Fortner, Hendrych, Kubín - Vodháněl)
ČK: 2:0 (Jílek, Šťastný)

Diváků: 70
Rozhodčí: Rynekr Tomáš - Láska Jiří (domácí laik), hostující laik
Delegát utkání: -

Neděle 12. června 2022

TJ Sokol Žerčice : TJ Sokol Jabkenice 0:2 (0:2)

Horké nedělní odpoledne a derby v Žerčicích - ideální fotbalová pozvánka, kterou využilo na 55 fanoušků okresní kopané a zejména ti jabkeničtí se mohli již ve druhé minutě radovat. Kalužák zatáhl míč po pravé straně hřiště, naservíroval do vápna přihrávku po zemi "pod sebe", zkušený Jílek houkl na Havláta "pusť", aby pak zkušeně poslal bombou po zemi k tyči hosty do vedení - 0:1. Ideální start do utkání, ve kterém již prakticky o nic nešlo, jelikož domácí měli již na 99 % jistý sestup do okresního "pralesa", načež hosté pak bojovali zejména o udržení 5. pozice v tabulce a zejména chtěli Žerčicím vrátit podzimní ztrátu z domácího zápasu Na Doubkách, kdy si "hřbitovní koně" odvezli bod po remíze 1:1, přičemž se jim podařilo vyrovnat v 91. minutě. Rychlá branka tedy přinesla relativní klid na hostující kopačky, avšak další šance jsme se dočkali až na konci poločasu. Do té doby se hrál vyrovnaný fotbal, kdy jsem sice drželi míč na kopačkách, ale směrem dopředu byli nemastní-neslaní a veškerá naše aktivita končila na půlce soupeře. Domácí se do naší dobře fungující obrany dostávali velmi složitě a hrozili pouze přímých volných kopů, avšak Pavlíkovi střely si cestu mezi tři tyče nenašli. Snad jedinou vyloženou příležitost "věnovali" domácím Lukeš s Barančokem, jejichž špatná komunikace přinesla zakončení v podobě přehození hostující gólmana, nicméně ke smůle domácích skončil míč pouze na břevně. Gól do šatny pak přišel ve 43. minutě, kdy si střídající Rovný naběhl za hostující obranu a nadvakrát překonal Čáslavu podruhé. Michal tak mohl oslavit svůj premiérový gól v jabkenickém dresu a touto cestou mu ještě jednou gratulujeme.
Druhý poločas mnoho fotbalové krásy nepřinesl. Žerčičtí byli v útočné snaze zcela bezzubí a za celý druhý poločas nevymysleli v podstatě žádné kloudnější zakončení, které by ohrozilo čistý štít hostujícíh zadních řad. Povídá se, že byl na zápase přítomen Josef Csaplár, ale jeho pověstná past v tomto případě zklapnout rozhodně nemohla. Nám se dařilo držet balon a domácí k ničemu nepouštět. Sami jsme toho však směrem dopředu rovněž mnoho nevymysleli. Za zmínku stojí hlavičkové zakončení Kose, slušná střela Kalužáka, leč v prvním případě se vyznamenal domácí Čáslava, v druhém pak malé rozměry fotbalové branky. Slušně pískající sudí Váňa tak v 90. minutě naposledy pískl do píšťalky a utkání tak skončilo, dle méhou soudu, zaslouženým vítězstvím jablíček.
Základní sestava TJ Sokol Jabkenice:
Lukeš Jan - Šedina Jan, Barančok Luděk, Hendrych Jan, Janák Petr - Dvořák Adam, Kalužák Ervín (K), Jílek Jaroslav, Nekola Roman - Havlát Marek, Fortner Martin

Branky: 2. Jílek, 43. Rovný
Střídali: Havlát Marek, Rovný Michal, Staněk Miroslav, Kos Kamil, Šťastný Ondřej
ŽK: 1:1 (Hanuš - Kalužák)
ČK: 0:0

Diváků: 55
Rozhodčí: Váňa David - Horák Jan, Vlčko Josef
Delegát utkání: Vaňousek Václav 

Neděle 12. června 2022

TJ Sokol Žerčice : TJ Sokol Jabkenice 0:2 (0:2)

Horké nedělní odpoledne a derby v Žerčicích - ideální fotbalová pozvánka, kterou využilo na 55 fanoušků okresní kopané a zejména ti jabkeničtí se mohli již ve druhé minutě radovat. Kalužák zatáhl míč po pravé straně hřiště, naservíroval do vápna přihrávku po zemi "pod sebe", zkušený Jílek houkl na Havláta "pusť", aby pak zkušeně poslal bombou po zemi k tyči hosty do vedení - 0:1. Ideální start do utkání, ve kterém již prakticky o nic nešlo, jelikož domácí měli již na 99 % jistý sestup do okresního "pralesa", načež hosté pak bojovali zejména o udržení 5. pozice v tabulce a zejména chtěli Žerčicím vrátit podzimní ztrátu z domácího zápasu Na Doubkách, kdy si "hřbitovní koně" odvezli bod po remíze 1:1, přičemž se jim podařilo vyrovnat v 91. minutě. Rychlá branka tedy přinesla relativní klid na hostující kopačky, avšak další šance jsme se dočkali až na konci poločasu. Do té doby se hrál vyrovnaný fotbal, kdy jsem sice drželi míč na kopačkách, ale směrem dopředu byli nemastní-neslaní a veškerá naše aktivita končila na půlce soupeře. Domácí se do naší dobře fungující obrany dostávali velmi složitě a hrozili pouze přímých volných kopů, avšak Pavlíkovi střely si cestu mezi tři tyče nenašli. Snad jedinou vyloženou příležitost "věnovali" domácím Lukeš s Barančokem, jejichž špatná komunikace přinesla zakončení v podobě přehození hostující gólmana, nicméně ke smůle domácích skončil míč pouze na břevně. Gól do šatny pak přišel ve 43. minutě, kdy si střídající Rovný naběhl za hostující obranu a nadvakrát překonal Čáslavu podruhé. Michal tak mohl oslavit svůj premiérový gól v jabkenickém dresu a touto cestou mu ještě jednou gratulujeme.
Druhý poločas mnoho fotbalové krásy nepřinesl. Žerčičtí byli v útočné snaze zcela bezzubí a za celý druhý poločas nevymysleli v podstatě žádné kloudnější zakončení, které by ohrozilo čistý štít hostujícíh zadních řad. Povídá se, že byl na zápase přítomen Josef Csaplár, ale jeho pověstná past v tomto případě zklapnout rozhodně nemohla. Nám se dařilo držet balon a domácí k ničemu nepouštět. Sami jsme toho však směrem dopředu rovněž mnoho nevymysleli. Za zmínku stojí hlavičkové zakončení Kose, slušná střela Kalužáka, leč v prvním případě se vyznamenal domácí Čáslava, v druhém pak malé rozměry fotbalové branky. Slušně pískající sudí Váňa tak v 90. minutě ukončil a utkání skončilo, dle méhou soudu, zaslouženým vítězstvím jablíček.
Základní sestava TJ Sokol Jabkenice:
Lukeš Jan - Šedina Jan, Barančok Luděk, Hendrych Jan, Janák Petr - Dvořák Adam, Kalužák Ervín (K), Jílek Jaroslav, Nekola Roman - Havlát Marek, Fortner Martin

Branky: 2. Jílek, 43. Rovný
Střídali: Havlát Marek, Rovný Michal, Staněk Miroslav, Kos Kamil, Šťastný Ondřej
ŽK: 1:1 (Hanuš - Kalužák)
ČK: 0:0

Diváků: 55
Rozhodčí: Váňa David - Horák Jan, Vlčko Josef
Delegát utkání: Vaňousek Václav


 

Sobota 4. června 2022

TJ Sokol Jabkenice : TJ Sokol Kochánky 3:2 (1:1)

V předposledním domácím zápase letošní sezóny nás čekalo mužstvo Kochánek a nepřipouštěli jsme si nic jiného, než vstřelení více než jedné branky v zápase, výhru a ideálně pak klidný průběh. První dvě tužby se splnily, ta třetí pak opravdu nikoliv, což se dočtete, milý čtenáři, níže.
Zápas začal již tradičně (v domácích zápasech) naším náporem a velmi brzy jsme mohli jít do vedení. V 8. minutě propadl centrovaný balon na kopačku Fortnera, ale k naší smůle z této šance zbylo pouze přestřelení hostující svatyně. V 15. minutě vybojoval svým důrazem míč Dvořák, avšak i v této další dobré příležitosti bohužel netrefil zařízení. Skóre se tak měnilo až v minutě 27., kdy se sváteční střelec Roman Nekola dostal k dorážce po nemastné-neslané střele Kalužáka, kterou hostující gólman pouze vyrazil a dvaapádesátiletá jabkenická legenda poslala domácí tým zaslouženě do vedení 1:0. Kochánky do té doby hrozili pouze z brejků, ale kloudné šance se nedočkali, avšak hned první akce z 29. minuty skončila v naší síti. Do otevřené obrany se do protiútoku dostala hned čtveřice hráčů a na konci celé akce stál Michal Mráček, který se trefil doslova ligově. Střela zhruba 4m za velký vápnem skončila přesně v Lukešově šibenici, který byl absolutně bez šance - 1:1. Ledová sprcha, které nás doslova na dalších 10 minut uspala natolik, že slibné příležitosti v závěrečné fázi poločasu jsme nevyužili a do šaten tak šli za remízového stavu.
Druhou půli jsme chtěli co nejdříve rozhodnout a přinést klid na naše kopačky, avšak úvod poločasu patřil našemu soupeři, který tuto pasáž přetavil ve vedoucí branku. Dlouhý nákop do našeho vápna propadl k číhajícímu Vránovi a ten i s troškou štěstí prostřelil Lukeše - 1:2. V této fázi utkání by si na nás pravděpodobně nikdo nevsadil ani zlámanou grešli, jelikož se nám nedařilo skoro nic a dvě slušné šance Fortnera vyšly na prázdno. Jílkovo vyrovnání v 67. minutě pak přišlo téměř z ničeho nic a v podstatě jako dar z čistého nebe. V 71. minutě se nám pak podařilo dokončil obrat, kdy se po Janákově střele odrazil míč od nohy Klementa tak šťastně, že skončil až za zády bezmocného Pešky - 3:2. V té době bylo na hřišti pouze jedno mužstvo - domácích Jabkenic. Hosté fyzicky odešli, na hru dozadu relativně rezignovali a bylo jen nás, zda-li zatížíme jejich brankové konto dalšími příležitostmi. To bychom ale nebyli my, abychom hosty drželi na dostřel až do konce zápasu a místo pojistky se trápili až do konce. V asi největších šancích se ocitli Havlát s Jílkem. V první bohužel nedokázal prvně jmenovaný trefit téměř prázdnou branku a přestřelil ji. Druhý jmenovaný pak v obdobné tutovce trefil pouze břevno hostující svatyně. A jelikož ani další šance na pojištění výsledku neskončily brankou a hosté se téměř na nic nezmohli, skončilo utkání naším hubeným, avšak zcela zaslouženým vítězstvím. Pokud bychom v zápase vyhráli rozdílem 5ti branek, nikdo by se nedivil. Na kdyby se však nehraje a my jsme tak spokojeni, jelikož tímto výsledkem můžeme již s jistotou tvrdit, že III. třída se bude v Jabkenicích hrát i na podzim a to je v zásadě velmi slastná skutečnost.
V předposledním kole hrajeme v neděli 12.6. v derby se Žerčicemi a vzhledem k ne úplně dobré bilanci s "hřbitovními koněmi" chceme po dlouhé době s tímto soupeřem vyhrát!

Budeme rádi, když nás na toto derby přijdete podpořit. Výkop je v 17:00.Základní sestava TJ Sokol Jabkenice:
Lukeš Jan - Šedina Jan, Barančok Luděk, Kalužák Ervín (K), Janák Petr - Dvořák Adam, Nekola Roman, Jílek Jaroslav, Kos Kamil - Varvarynets Roman, Fortner Martin

Branky: 27. Nekola, 67. Jílek, 71. Klement (vlastní) - 29. Mráček Michal, 50. Vrána
Střídali: Hendrych Jan, Havlát Marek, Rovný Michal, Staněk Miroslav
ŽK: 1:3
ČK: 0:0

Diváků: 35
Rozhodčí: Diňa Marián - Vasil Ondrej, Vokál Pavel
Delegát utkání: -

 

Neděle 29. května 2022

TJ Sokol Chotětov "B" : TJ Sokol Jabkenice 1:1 (1:1)

V 19. kole jsme zavítali na půdu chotětovské rezervy. Důležitost utkání asi nemá smysl zmiňovat, jelikož postavení v tabulce a hon za záchranou je tématem číslo jedna pro několik týmů. S největší pravděpodobností bude z naší soutěže sestupovat minimálně 5 týmů, kdy jistotu sestupu již má zdětínská rezerva a Nemyslovice, které zažívají hrůzostrašné jaro a přes 50 inkasovaných branek, byť se jednalo o příjemné překvapení podzimu a relativně klidný střed tabulky pro toto mužstvo. Ohroženi sestupem jsme pak dále my, Ledce, Struhy, Horky nad Jizerou "B" a právě Chotětov "B", se kterým jsme na podzim v závěru zbytečně ztratili 3 body. Teoretickou šanci pak mají ještě Kochánky a Žerčice, avšak šance těchto mužstev jsou pouze v teoretické rovině.
Domácí "benfika" Chotětova vstoupila do utkání na parádním pažitu (zatím nejlepší plac v okrese, který jsem viděl) jednoznačně lépe a již ve třetí minutě vystrašil Lukeše tvrdou ránou ze střední vzdálenosti domácí Vyhlas, avšak jeho střela po zemi minula hostující branku o pár čísel. V 6. minutě měli pak domácí zajímavou příležitost skórovat, když se provinil Lukeš, který nesmyslně "použil" ruce při malé domů a nabídl tak domácím nepřímý volný kop z rohu malého vápna. Nebezpečí se však podařilo zejména výborným blokem Hendrycha zažehnat. V 10. minutě zývala na domácí středopolaře prázdná branka, když Lukeš dobrým výběhem přečetl hru, ale namazal tak nešťastně, že stačilo (z nějakých 40ti metrů) trefit prázdné zařízení, avšak i v tomto případě zůstalo na světelné tabuli bezbrankové skóre. My jsme byli bohužel v této pasáži týmem, hrající druhé housle a dopředu nic kloudného nevymysleli. Ve 20. minutě se pak domácí dostávají do zaslouženého vedení, když si z pozice pravého beka naběhl do "ulice" Kern a svoji tutovku proměnil nekompromisně po zemi ke vzdálenější tyči - 1:0. Hra se poté vyrovnala, domácím jakoby stačilo jednobrankové vedení a my jsme najednou začali být nebezpečnější, drželi více balon a snažili se převést něco směrem dopředu. Naše snaha však ve většině případů končila ještě v předfinální fázi a snad jedinou příležitost ke skórování dostal po narážečce s Fortnerem Jilek, který se však s nabídnutou příležitostí popasoval přímo mazácky a ve 40. minutě tak svítilo na tabuli skóre 1:1, které si obě mužstva odnesla do kabin.
Do druhé půle vstoupilo aktivněji domácí mužstvo, které nás do zajímavějších momentů nepouštělo a my se tak snažili hrát primárně ze zabezpečené obrany, které standardně velel Barančok. V 50. minutě se do zakončení dostává domácí forvard, ale Lukeš si připisuje jednoduchý zákrok, když tečovanou střelu Barančokem bezpečne ukrývá v rukavicích. V 55. minutě kopou domácí několikátý roh, kdy zde je na místě zmínit nebezpečí a preciznost v této dovednosti, jelikož každá standardka tohoto typu jednoduše smrděla, ale s gólovou hlavičkou si reflexivně bravúrně poradil hostující brankář Lukeš. Kolem 60. minuty tlak domácích graduje, ale naše zadní řady je do dalších brankových příležitostí nepouštějí. V 68. minutě přichází ojedinělá šance Jabkenic, ale Kalužákovu utěšenou střelu z 25ti metrů zastavuje břevno domácí svatyně! V 75. minutě nešetrně fauluje střídající Havlát na pravé straně před velkým vápnem a stříleným centr naštěstí končí po skrumáži v malém vápně na rohovém kopu. Domácí Chotětov chtěl pochopitelně strhnout vedení na svoji stranu a v závěrečné desetiminutovce tak vrhnul všechny síly do útoku, čímž se v jeho obraně začaly objevovat nemalá okénka, která jsme mohli paradoxně potrestat. V největší šanci však Varvarynets opět trefuje břevno branky strážené domácím Bůžkem. V nastavení pak reflexivně vyráží tečovanou střelu Lukeš na roh a jelikož ani po této standardce kýžená branka chotětovských nepřichází, končí utkání remízou 1:1. Na toto utkání byl nominován jediný rozhodčí, kterým byl pan Miroslav Zezula a byť se mnou hrstka domácích halekajících fanoušků nebude souhlasit, tak mi nezbývá před tímto sudím nic jiného než smeknout a zatleskat, protože ke kvalitě utkání přispěl nemalou měrou právě on a jeho výkon byl na okresní poměry více než nadstandardní.
Z Chotětova tak vezeme bod a ruku na srdce - lepší jsme nebyli, ale probuzenou bojovností a nasazením jsme šli pomyslnému štěstíčku a osudu naproti a našemu soupeři tak svým způsobem vrátili podzimní výsledek. Nejdůležitější je však ta skutečnost, že jsme Chotětov udrželi v tabulce o 3 body za námi a tento výsledek může či nemusí hrát v závěrečném zúčtování velkou roli.
V sobotu 4.6. ve 13:30 přivítáme Na Doubkách mužstvo Kochánek a pevně doufáme, že nás v tomto neméně důležitém utkání přijdete tradičně podpořit. Těšíme se na Vás.
Základní sestava TJ Sokol Jabkenice:
Lukeš Jan - Šedina Jan, Barančok Luděk, Hendrych Jan, Štastný Vladimír - Dvořák Adam, Kalužák Ervín (K), Jílek Jaroslav, Kos Kamil, Nekola Roman - Varvarynets Roman

Branky: 20. Kern - 40. Jílek
Střídali: Havlát Marek, Janák Petr, Fortner Martin
ŽK: 1:1 (Kořínek - Kos)
ČK: 0:0

Diváků: 30
Rozhodčí: Zezula Miroslav - domácí laik, Jiří Láska (hostující laik)
Delegát utkání: -
 

Sobota 21. května 2022

TJ Sokol Jabkenice : TJ Sokol Struhy 0:2 (0:0)

V sedmém hracím víkendu okresní soutěže 3.třídy Boleslavska jsme Na Doubkách hostili tradičního rivala ze Struh, kterému se po zpackaném podzimu na jaře velmi daří a nečekala nás lehká práce. Před samotným výkopem utkání proběhl malý ceremoniál spojený s životním jubileem pana Josefa Hložka, který oslavil 70. narozeniny. Našemu bývalému trenérovi přejeme přinejmenším hodně zdraví do další semdesátky a zejména pak radost, kterou mu přináší jehou vnoučata a občas i výsledky jabkenických fotbalistů.
Ti však jubilanta výsledkem bohužel nepotěšili. Věděli jsme, že nás nečeká lehký soupeř, který v jarní fázi potrápil i již jistě postupující Bezno, ale po tříbodovém importu z Ledec jsme očekávali přinejmenším vyrovnanou bitvu. Pravdou je, že nám hosté měli co vracet, jelikož na podzim jsme se radovali po výsledku 1:2. Zápas mohl začít pro Jabkenice doslova katastrofálně, když se po rohovém kopu, zahrávaném ve 3. minutě, odrazil míč nejprve od Kalužáka do Lukeše, aby skončil na tyči. Po následném rohu se hosté opět dostali k nebezpečnému ohrožení branky, ale i tento moment jsme naštěstí přečkali. Vysoký presink Struh nám však od začátku dělal problémy a k ohrožení branky jsme se dostávali velmi těžce. To mohl zlomit Dvořák, když se v 15. minutě dostal ke slušnému zakončení, leč jeho pokus na zadní tyč zkrotil jistým zákrokem Spanilý. Následná destiminutovka patřila opět hostům, kteří drželi míč, slušně kombinovali a dvakrát se dostali do zakončení, které však neměly gólové parametry a Lukeš si s nimi poradil. V závěru prvního poločasu jsme hru vyrovnali a hrozili zejména z brejků, které však nevedli k zajímavějšímu ohrožení branky a do šaten se tak šlo za "příznivějšího" stavu pro domácí - 0:0.
Do druhé půle jsme šli (již standardně) s vědomím, že nechceme v první desetiminutovce inkasovat a držet hosty co nejdále od naší branky. V 55. minutě jsme pak mohli jít do vedení, když si střeleckou pozici připravil elegantně Jílek, ale Spanilý byl, i s trochou štěstí, na svém místě a vytěsnil míč na rohový kop. V 60. minutě přichází první gólový moment utkání. Po našem odkopu od branky bohužel prohráváme souboj o míč a hosté se v podstatě na tři-čtyři doteky dostávají do tutovky, kterou bodlem pod víko nekompromisně proměňuje Fejér - 0:1. V této fázi utkání bych si vsadil, že se hosté dostanou na koně a ještě více zintenzivní svůj tlak. Realita na hřišti byla zcela jiná, když to byli naopak domácí, kterých bylo najednou plné hřiště a hosté doslova a do písmene odešli. Tlak trvající minimálně 20 minut však branku nepřinesl a je asi nutné zmínit, že hostující obrana fungovala naprosto precizně v čele s výborným brankářem Spanilým. My jsme se sice zmohli na dobrých 7-8 rohových kopů a několik dobrých náznaků šancí, ale fotbalové štěstíčko s námi bohužel tentokrát nehrálo. V závěrečné hře vabank jsme se pokusili dát do útoku všechny síly, které nám ještě zbyly, avšak efektu se nedostalo a Struhy tak mohli z rychlých brejků navýšit svoje vedení. To se jim však povedlo až v 93. minutě, kdy chybujícího Lukeše přelstil Vágner a téměř z nulového úhlu dopravil míč do prázdné svatyně, čímž stanovil konečný účet utkání na 0:2. Hned v zápětí totiž slušně pískající rozhodčí Kožej utkání ukončil.
Z domácího zápasu se Struhami tak odcházíme poraženi a to po zásluze, protože fotbal se hraje na góly a v této statistice byly hosté jednoduše efektivnější. Malou náplastí může být výkon ve druhém poločase a pokud si tento výkon dokážeme přenést i do dalšího zápasu s chotětovskou rezervou, která nás čeká v neděli 29.5. v 17:00, tak máme rozhodně na čem stavět. Jak jsem již několikrát avizoval, tak naše soutěže čeká restruktalizace a další zápas tak bude zápasem minimálně o "šest" bodů.Sestava TJ Sokol Jabkenice:
Lukeš Jan - Šedina Jan, Barančok Luděk, Hendrych Jan, Konečný Tomáš - Dvořák Adam, Kalužák Ervín (K), Jílek Jaroslav, Kos Kamil - Varvarynets Roman, Fortner Martin

Branky: 60. Fejér, 93. Vágner
Střídali: Havlát Marek, Rovný Michal, Šifta Vít, Nekola Roman, Šťastný Vladimír
ŽK: 2:0 (Lukeš, Varvarynets)
ČK: 0:0

Diváků: 70
Rozhodčí: Kožej Roman - Kynych Adam, Novák Kamil
Delegát utkání: Vaňousek Václav


 

Neděle 14. května 2022

SK Ledce : TJ Sokol Jabkenice 0:1 (0:1)

17. kolo - derby o svatojakubský les v sousedních Ledcích! Ideální pozvánka na zakončení krásného víkendu, kterou využilo minimálně 30 jabkenických fanoušků, mezi kterými se bohužel objevili i tací, kteří místo "lavičky" zvolili jiný program a na střídání tak byli k dispozici pouze Marek Havlát, Michal Rovný a Petr "Sedlo" Sedlák. Trenéři Dědina s Hanákem tak měli i vzhledem k náhlým omluvenkám Fortnera či Varvarynetse již před zápasem s poskládáním sestavy slušně zamotanou hlavu. Ta však vyběhla na hřiště s nebojácnou náladou a hodlala na hřišti nechat všechno. I domácí lodivod Pavel Majer postrádal několik zraněných hráčů a předzápasové kurzy tak byly zcela vyrovnané.
Z prvotního oťukávání jsme vyšli lépe my, když jsme první větší příležitost dokonale využili. V 7. minutě získal míč Kos, dvakrát si narazil s Jílkem a druhý jmenovaný zakončil tento rychlý protiútok naprosto parádně - 0:1. Kdo by to byl řekl, že bude toto jediný gólový moment zápasu. Následná pasáž přinesla vyrovnaný fotbal, kdy jabkeničtí hrozili primárně z rychlých brejků, ale jejich útočná snaha končila buď v předfinální fázi či zdviženým praporkem domácího asistenta Romana Černého, který jakožto okresní rozhodčí však nebyl do zápasu oficiálně delegován. V tomto kontextu mi je záhadou, proč okresní generalita nedelegovala k tomuto utkání trojici rozhodčích, jelikož důležitost utkání, postavení v tabulce a zejména punc derby si o tuto skutečnost přímo říkala. Pravdou je, že jedinou delegovanou trojicí v nedělním odpoledni byli rozhodčí na zápas rezerv Chotětova a Zdětína, kde byl dokonce přítomen i delegát, avšak v tomto utkání dle mého názoru o nic nešlo a nepochopím, proč bylo takto rozhodnuto. Vtipem je, že na zápas do Chotětova hosté nedorazili... Na druhou stranu zde byl delegován jako hlavní p. Košina, a možná ve finále dobře, že tomu tak fotbalový bůh chtěl .... :) Pojďme však zpátky k zápasu. Domácí Ledce byli po inkasované brance zdánlivě fotbalovějším týmem, ale do vyložené šance je skvěle pracující obrana v čele s Barančokem, nepustila. Brankovou příležitost svého týmu viděli domácí přínivci až ve 31. minutě, kdy se po přímém volném kopu dostal k hlavičce Matejov, jemuž však zkazil bravurním zákrokem radost hostující gólman Lukeš. První poločas tak kromě dvou záblesků více zajímavějších příležitostí nepřinesl a do šaten se tak šlo za nejtěsnějšího vedení Jabkenic.
Pomyslná druhopoločasová deka, která na nás leží, nás jistě tížila i při vstupu do dalšího dějství a nejeden divák či hráč si vzpomene na naše jednogólová poločasová vedení, která se nám letos již 3x vymstila (Chotětov, Žerčice, Předměřice). Ve všech těchto utkáních jsme v poločase vedli o jednu branku, abychom v závěrečné desetiminutovce o vedení přišli a rozešli se tak dělbou bodů. Psychika je mocná věc, jelikož v těchto zápasech jsme byli lepším týmem, avšak naše gólová impotence nás vždy stála body. Je na snaze si říci, že zlom přišel právě v Ledcích a jsme za něj nesmírně rádi. Cesta k tříbodovému importu však byla ve druhé půli značně složitá. Úkol z kabin zněl jasně - přežít úvodních 10 minut druhé půle, což se povedlo, ale ... Domácí pochopili, že naše útočné choutky nebudou kdovíjaké a posílili útočnou fázi o jednoho hráče tj. hrou na tři útočníky. Znamenitý tah domácího kouče mohl přinést ovoce, ale jabkenická obrana držela, v jednom případě i se špetkou štěstí, jako skála. V 53. minutě se do stoprocentní šance dostal Chechel, ale ideální moment pro zakončení promrhal a nechal tak vyniknout Barančoka, jenž jeho gólovou střelu zblokoval. O deset minut později se do zakončení dostal agilní Ksenofontov a s přispěním Barančokovi teče trefil naštěstí pouze tyč a s Chechelovou dorážkou se pak výborně popasoval Lukeš. V té době utkání doslova gradovalo a jestli někdo čekal "klidné derbíčko", byl zcela mimo. Rozhodčí Cidlinský měl opravdu nezávidění hodnou roli, jelikož spoustu jasných či hraničních zákroků pustil a vyslechl si zejména od jabkenických hráčů (ve většině případů po zásluze) spoustu jmen. Kdo by si byl myslel, že byly jeho výroky umyslné, musel od této myšlenky upustit, jelikož poškozeni se mohli po některých posouzeních i domácí. Jak to tak v derby bývá, tak to byl od 70. minuty na hřišti čistý boj a nezaujatý divák se fotbalem jednoduše bavit nemohl. My jsme toho v druhém poločase moc nevymysleli, ale penaltu, kterou neviděl snad jedině delegovaný rozhodčí, viděli bohužel všichni, nicméně zjevný faul při Kalužákově zakončení, se nepískal. V 86. minutě se dostává do brejku Dvořák a za brzdu tahající Kaňka je po zásluze odměněn červenou kartou. Poslední pětiminutovka pak nic zásadního nepřinesla a jablíčka tak odvážejí z Ledec po zásluze 3 body. Ne, že bychom byli lepším týmem, ale bojovným a srdnatým výkonem jsme si vítězství zkrátka zasloužili a připravili tak některé domácí hvězdy o pozápasové prémie...
V příštím kole nás čekají Na Doubkách Struhy s úvodním hvizdem v sobotu, 21.5. ve 13:30.
Těšíme se na Vás!


Sestava TJ Sokol Jabkenice:
Lukeš Jan - Janák Petr, Barančok Luděk, Hendrych Jan, Konečný Tomáš - Dvořák Adam, Kalužák Ervín (K), Jílek Jaroslav, Nekola Roman - Kos Kamil, Šedina Jan

Branka: 7. Jílek Jaroslav
Střídali: Havlát Marek, Rovný Michal, na střídačce byl pak připravený Petr Sedlák
ŽK: 1:1 (Dobruský Jan - Dvořák Adam)
ČK: 1:0 (86. Kaňka)

Diváků: 80 (z toho 30 z Jabkenic - děkujeme!)
Rozhodčí: Cidlinský Leoš - Černý Roman (domácí "laik"), Láska Jiří (hostující laik)
Delegát utkání: 

Sobota 6. května 2022

TJ Sokol Jabkenice : SK Jizera Předměřice 1:1 (1:0)

V ideálním fotbalovém počasí, kdy se teploměr vyšplhal na příjemných 20°C jsme v domácím areálu Na Doubkách přívitalo mužstvo Předměřic, které se, stejně jako my, neprezentuje v jarní fázi sezóny takovými výkony, které by byly minimálně chvályhodné.
Domácí sestava dostála mnoho změn, kdy se např. na pravém beku objevil netradičně Tomáš Konečný, v útoku se pak po dlouhé době objevil Ondra Šťastný a neposlední řadě se změnilo i osazení lavičky, kdy domácí lodivod Filip Dědina "svěřil" tento zápas do rukou zdravotně indisponovaného Daniela Hanáka, který se svojí zastupující role chopil s vervou sobě vlastní.
Samotné utkání se pak pro domácí vyvíjelo od začátku velmi pozitivně. Nasazením, bojovností i fotbalovostí jsme byli diametrálně jinde než v nedělním zápase na Horkách a po zásluze jsme šli brzy do vedení. Po rychlé kombinace na pravé straně hřiště centroval dvorní nahrávač Adam Dvořák, který přesným centrem našel Honzu Šedinu a ten zcela netradičně hlavou překvapil i hostující brankáře Theuera a jeho "kopec" zapadl přesně na zadní tyč - 1:0. Takovýto moment bylo přesně to, co jsme potřebovali a mohli jsme vedení navýšit, to by však nesměl po střele Dvořáka skvěle zasáhnout Theuer. Prostřední část prvního poločasu pak byla více než vyrovnaná. Hosté zlobili zejména z rychlých protiútoků, leč s většinou z nich si dokázala domácí obrana velmi dobře poradit, kdy zejména výkon Honzy Hendrycha byl v některých momentech naprosto dechberoucí. Jednogólový rozdíl jsme si tak zaslouženě přinesli do šatny.
Druhý poločas byl od začátku v naší režii a nebylo daleko k tomu, abychom dosáhli dvougólového vedení, které by jistě přineslo jistý klid na naše kopačky. V 50. minutě si mohli hosté vstřelit vlastní branku, ale kutálející se míč do branky dokázal hostující bek na poslední chvíli vykopnout do bezpečí. V 60. minutě se dostal do samostatného úniku Dvořák, ale v gólovce bohužel branku netrefil. Za dalších 5 minut později byl v možná ještě výhodnější pozici Rovný, ale ani jeho více než slušná šance si cestu mezi tři tyče nenašla. Když už se nám podařilo branku trefit, byl na místě výborně chytající brankář Theuer, který tak držel šance svého mužstva nad vodou. I přes to tedy, že jsme byli lepším mužstvem, bojovali jsme, jezdli, nechali na hřišti všechno, tak i přes to jsme v jedné disciplíně (tradičně) selhali. Šancí na vstřelení druhé branky bylo více než dost, ale vzhledem k jejich neproměnění přišel trest. V 80. minutě zanechala domácí obrana úplně volného Zalabáka, který s trocho štěstí dopravil balon do sítě - 1:1. Obě mužstva chtěla urvat vítězství na svoji stranu a v závěrečné desetiminutovce tak byla k vidění hra nahoru-dolů. Byli to paradoxně hosté, kteří mohli v 90.minutě rozesmutnět 60 přihlížejících fanoušků, ale šanci Buryána překazil dobrým zákrokem Lukeš. Tomu také přistál v rukavicích balón z následného rohového kopu, po kterém sudí Váňa utkání ukončil. Mimochodem celá delegovaná trojice odřídila utkání s velkým přehledem.
V dalším kole zajíždíme do Ledec na derby o svatojakubský les a již teď se na toto utkání těšíme. Věřím, že nás přijede podpořit jabkenické fanouškovské jádro v čele s prezidentem fanklubu - Milošem Krškem!


Sestava TJ Sokol Jabkenice:
Lukeš Jan - Staněk Miroslav, Barančok Luděk, Hendrych Jan, Konečný Tomáš - Dvořák Adam, Kalužák Ervín (K), Nekola Roman, Kos Kamil - Šedina Jan, Šťastný Ondřej

Branky: 7. Šedina Jan - 80. Zalabák David
Střídali: Havlát Marek, Mrkos Tomáš, Rovný Michal, Šťastný Vladimír, Fortner Martin
ŽK: 2:0 (Šťastný Ondřej, Kalužák Ervín)
ČK: 0:0

Diváků: 60
Rozhodčí: Váňa David - Khol Martin, Knížek Milan
Delegát utkání:


 

Neděle 1. května 2022

FC Horky nad Jizerou "B" : TJ Sokol Jabkenice 7:0 (2:0)

V 15. kole jsme zajížděli na půdu horecké rezervy a z výsledku je patrné, že se bohužel příliš nedařilo. Domácí béčko posílené o 3 hráče z divizního mančaftu nám dávalo od začátku jasně najevo, že z Horek se vozit body nesluší. První poločas jsme ještě jakž-takž přežili byť jsme od 2. minuty prohrávali 0:1, nicméně výslednému debaklu nic nenasvědčovalo. Pravdou je, že naše střelecká a v zásadě i ofenzivní činnost byla na bodě mrazu a s předvedeným výkonem jsme bohužel na jakýkoliv bodový import mohli zapomenout. Ještě v 65. minutě jsme se "drželi" na pouhém dvougólovém rozdílu, ale neutuchající tlak domácích začal sklízet ovoce, abychom v záverečné dvacetiminutovce ještě 5x inkasovali a z Horek tak více než zaslouženě odjeli bez bodu.
Nezbývá nic, než se oklepat a v dalším domácím duelu přesvědčit zejména sebe, že fotbal hrát umíme. Proti nám se představí tradiční soupeř z Předměřic.


Sestava TJ Sokol Jabkenice:
Lukeš Jan - Janák Petr, Barančok Luděk, Fortner Martin (K), Hendrych Jan - Kalužák Ervín, Jílek Jaroslav, Nekola Roman, Šedina Jan - Dvořák Adam, Kos Kamil

Branky:
Střídali: Havlát Marek, Varvarynets Roman, Mrkos Tomáš, Toman Martin, Rovný Michal
ŽK: 0:3 (Lukeš, Barančok, Kos)
ČK: 0:0

Diváků: 70
Rozhodčí: Kožej Roman - domácí laik, Láska Jiří (hostující laik)
Delegát utkání:

 

Sobota 23. dubna 2022

TJ Sokol Jabkenice - FC Nemyslovice 2:1 (2:0)

V zápase pravdy, kdy jsme v otázce toho, zda-li máme na to setrvat i po reorganizaci soutěží ve 3. třídě Boleslavska, přivítali Na Doubkách soupeře z Nemyslovic.
Úvod utkání jsme zvládli na výbornou. Měli jsme převahu, drželi balon na kopačkách, kombinovali, ale koncovka byla tradičně tristní a tak se skóre měnilo po několika šancích "až" ve 14. minutě. To se na svém útočném dýchánku zdržel stoper Barančok, kterého uličkou parádně oslovil Dvořák a první jmenovaný ve své vyložené příležitosti nezklamal a v tváří tvář Tomšíčkovi zakončil přesně na vzdálenější tyč - 1:0. Útočné výpady domácích a jednoznačná převaha byla evidentní po celý první poločas a vyložené šance Fortnera či Nekoly po gólu přímo volali, avšak další branky se natěšení domácí fanoušci dočkali až ve 41. minutě, kdy se na levém křídle uvolnil agilní Dvořák s jehož centrem neměl zakončující Kos žádný problém - 2:0. S tímto výsledkem aneb "Csaplárovou pastí" se tak šlo do kabin.
Začátek druhého dějství nenasvědčoval tomu, že bychom se mohli dočkat dramatu, ale opak byl bonužel pravdou. V probíhající 53. minutě se k odraženému míči dostal Ungr a halfvolejem nedal Lukešovi šanci - 2:1. O 5 minut později mohlo být s domácími ještě hůře. To se dostal do vyložené šance hostující Vonášek, který však branku kolem padajícího brankáře domácích netrefil. Tento moment byl však pro celý ráz druhého poločasu rozhodující. Ne proto, že aktivnější hosté nesrovnali, ale proto, že kontakt s brankářem po této šanci naprosto pochopitelně neposoudil sudí Čený jako penaltový, ale z toho důvodu, že hostující Zeyval tuto skutečnost těžce nesl a po verbální kritice a druhé žluté kartě putoval předčasně do sprch. Paradoxně tak přinesl relativní klid na domácí kopačky, jelikož od 58. minuty hráli hosté o deseti. V této více jak půlhodinové přesilovce jsme drželi hosty z Nemyslovic mimo dostřel naší branky, leč pojišťující gól jsme pouze vlastní nemohoucností nepřidali. A nebylo k němu vskutku daleko. Nejprve orazítkoval Dvořák pravou tyč a v další tutovce pak Jílek těsně přestřelil. Utkání jsme tak dovedli do vítězného konce a byť to nebylo vítězství zrovna přesvědčivé, tak nad ním nemá smysl polemizovat. Hosté byly v druhé fázi zápasu sice bojovnější a nechali na hřišti vše, ale 3 body zůstali po zásluze doma.
V dalším zápase nás čeká venkovní utkání proti horecké rezervě a já pevně věřím, že nepřijedeme s prázdnou. O tom se můžete přesvědčit v neděli 1.5. od 17:00.Sestava TJ Sokol Jabkenice:
Lukeš Jan - Staněk Miroslav, Barančok Luděk, Fortner Martin (K), Hendrych Jan - Kalužák Ervín, Jílek Jaroslav, Nekola Roman, Kos Kamil, Šedina Jan - Dvořák Adam, Kos Kamil

Branky: 14. Barančok, 41. Kos - 53. Ungr
Střídali: Havlát Marek, Varvarynets Roman, Hanák Daniel
ŽK: 2:4
ČK: 0:1 (58. Zeyval)

Diváků: 60
Rozhodčí: Černý Roman - Košina Josef, Vlčko Josef
Delegát utkání: Svoboda Pavel

 


 

Sobota 16. dubna 2022

TJ Sokol Jabkenice - SK Bezno-Sovínky "A" 0:3 (0:3)

V prním domácím utkání jarní části naší soutěže jsme Na Doubkách přivítali již v podstatě jistého postupujícho a vítěze naší skupiny - tým Bezna.

Favorit utkání byl tedy samozřejmě papírově zjevný, ale do zápasu jsme šli s vědomím, že soupeře chceme potrápit a nedarovat mu body zadarmo. Tento záměr však vydržel pouhopouhých 7 minut. Hosté od začátku klání zcela evidentně dokazovali, že ani okresní přebor nemusí být konečnou zástavkou a nepůjčili nám téměř balon. Všech 10 domácích hráčů si ještě ani pomalu "nesáhlo" na míč a na světelné tabuli svítilo skóre 0:1, když se po skrumáži v našem velkém vápně trefil přesně k tyči hostující Novotný. Dominance v držení míče, vysokém presinku a nebezpečných útoků byla jednoznačně na straně hostí a nám se takřka nedařilo dostat za půlku. Slabší chvilky si rovněž vybral brankář Lukeš, který v krátkém časovém období dvakrát doslova namazal mladšímu z bratrů Šislerových, který naštěstí pro domácí ani jednou netrefil zývající svatyni. Skóre se tak měnilo až ve 37. minutě, kdy stejný hráč perfektně využil rychlého brejku do otevřené obrany a zkušeně uklidil míč k tyči - 0:2. O minutu později s námi bylo ještě hůře, když jsme prakticky hned po rozehře po obdržené brance přišli o míč a na konci tohoto rychlého protiútoku stál tentokrát starší z bratrů Šislerových Jan, jehož krásná střela na bližší tyč z velkého vápna skončila tam, kde měla - 0:3. My jsme byli bohužel za celý poločas téměř neškodní, byť jsme mohli ve 45. minutě korigovat skóre, ale nabídka, kterou dostal Varvarynets, zůstala bohužel nevyužita.

Nečekali jsme, že v druhé půli výsledek otočíme, ale chtěli jsme soupeři cestu za vítězstvím minimálně znepříjemnit, což se podle pohledu na celkové skóre podařilo, ale musíme si přiznat, že hodnota vstřelených branek na soupeřově kontě, mohla být daleko vyšší a to zejména v pásmu do nějaké 70. minuty. Do této chvíle se totiž hrál fotbal se stejným scenářem jako v prvním poločase a zejména díky hostující nemohoucnosti trefit zařízení, zůstalo celkové skóre na poločasovém výsledku. My jsme měli zejména v závěrečné dvacetiminutovce několik slibných náznaků, ale všechny snahy vyšly bohuže vniveč. S Beznem tedy prohráváme po zásluze rozdílem třídy a nikoho asi neurazím, když budu tvrdit, že pokud by utkání skončilo v poměru 1:6, nikdo by se nedivil.

Závěrem bych rád zmínil dva momenty fair-play, kdy hosté dosáhli jak v prvním tak druhém poločase branky, avšak v obou případech ji na základě vlastní žádosti po faulu, či hraním rukou, odvolali. Klobouk dolů pánové!

Nás čeká o nadcházející sobotě zápas pravdy, kdy přivítáme opět na domácím hřišti mužstvo z Nemyslovic a vzhledem k postavení v tabulce a plánované restruktalizaci soutěží, kdy z naší soutěže bude padat pravděpodobně 5 mužstev, se bude jednat o více než zajímavý duel.

Budeme rádi, když nás v sobotu 23.4. ve 13:30 přijdete Na Doubka podpořit!Sestava TJ Sokol Jabkenice:
Lukeš Jan - Dvořák Adam, Barančok Luděk, Hendry Jan, Janák Petr - Kalužák Ervín, Jílek Jaroslav, Fortner Martin (K), Kos Kamil - Varvarynets Roman, Konečný Tomáš

Branky: 7. Novotný Zdeněk, 37. Šisler Michael, 38. Šisler Jan
Střídali: Havlát Marek, Rovný Michal, Kraus František, Šedina Jan, Staněk Miroslav
ŽK: 1:0 (Kalužák)

Diváků: 75 (z toho 35 z Bezna)
Rozhodčí: Novák Petr - Horák Jan, Vasil Ondrej

 

 

Neděle 10. dubna 2022

FK Zdětín "B" : TJ Sokol Jabkenice 1:1 (1:0)

K prvnímu jarnímu utkání jsme po zimní přestávce zavítali na hřiště zdětínské rezervy. Vzhledem k umístění v tabulce jsme si dělali zálusk na tříbodový import, avšak vzhledem k průběhu samotného utkání bereme bod pouze jeden, jelikož na více jsme bohužel neměli.

Na skvěle připraveném (vzhledem k aktuálnímu termínu a meteorologickým podmínkám) pažitu tahali jabkeničtí celou první půli za kratší konec provazu a byť byli v poli vyrovnaným soupeřem, tak zejména v útočné pasáži pak zcela bezzubí. Zpočátku prvního poločasu se hrál nemastný, neslaný fotbal, který jednoduše nemohl bavit. Hráči Jabkenic měli sice odehrány čtyři přípravné duely, ale mistrovský zápas je samozřejmě úplně jinde a naše hra tomu bohužel odpovídala. Z počátku vyrovnaný průběh se od nějaké desáté minuty zcela zlomil a my hráli pomyslné druhé housle. Domácí trpělivě čekali na naše chyby a jelikož jsme si nedokázali přihrát na dva metry, valil se na nás jeden protiútok za druhým. Po chybě Fortnera se na Lukeše valil zcela osamocený útočník domácích, ale ve vyložené příležitosti neuspěl, to běžela 20. minuta utkání. O dalších pět minut později bylo na domácí straně veseleji. Po špatném odkopu se dostal ve velkém čtverci k míči Toman a s trochou štěstí prostřelil bránícího Barančoka tak, že míč skončil přesně u vzdálenější tyče - 1:0. Neuběhlo snad ani dalších pět minut a zdětínští mohli vést o dvě branky. Ve vyložené šanci však domácí forvard nezakončil svůj sólový nájezd dobře a ve výsledku vůbec netrefil branku. My jsme se v prvním poločase nezmohli téměř na nic a do šaten se tak šlo za, dle vývoje utkání, "příznivého" stavu v podobě jednogólového vedení domácích.

Do druhé půle jsme šli s odhodláním a vírou, že dokážeme utkání zdramatizovat a porvat se o body. Již v 50. minutě mohlo být na hostující straně veseleji, když se po pěkné kombinaci dostal do samostatného úniku Hanák, který chtěl však celou akci vyšperkovat přihrávkou na Varvarynetse, avšak ve výsledku přihrál tak, že spíše slabě zakončil. Velká škoda! Po změně stran se síly na hřišti nejenom vyrovnali, ale najednou nás bylo plné hřiště. Zpřesnili jsme kombinaci, vyhrávali souboje a byly o poznání jiným týmem, než v prvním poločase. Jenomže na všechny tyto parametry se fotbal nehraje a fotbalem po velké vápno se zkrátka branka vstřelit nedá. Blízko ke skórování byl Barančok, ale na propadlý balon, který mohl v podstatě uklidit do brány, nedokázal zareagovat a čas se tak neúprosně krátil. Domácí za celý druhý poločas nevymysleli takřka nic a bylo to tedy o tom, zda-li dokážeme vstřelit branku či nikoliv. V neúprosně utíkajícím čase jsme však byli dále a dále kýženému úspěchu a konec se nezadržitelně blížil. Ano, byli jsme jednoznačně lepší, ale bez nápadu, překvapivé myšlenky či snad zajímavé střely a tak o dělbě bodů "rozhodl" paradoxně domácí brankář Cielecký, který nejprve nebral v potaz výstrahu v podobě špatné rozehrávky, až přišel trest. V probíhající 86. minutě se totiž tak dlouho rozmýšlel, až jeho rozehrávku úspěšně napadl Varvarynets a i s trochou štěstí dotlačil balon do sítě - 1:1.

Tímto výsledkem tedy utkání skončilo a nutno říci, že zaslouženě, jelikož každý z týmů ovládl jeden z poločasů a dělba bodů je tedy na místě, byť mohlo být na domácí straně jistě veseleji, ale na to se fotbalová historie ptát nebude.

Na velikonoční sobotu k nám zavítá lídr naší soutěže Bezno-Sovínky "A", který v probíhajícím ročníku ještě neztratil ani bod a čeká nás tedy více než náročný zápas s kvalitním soupeřem. Dočkáme se překvapení?

Přijďte to zjistit sami v sobotu ve 13:30 Na Doubka. Těšíme se na Vás!Sestava TJ Sokol Jabkenice:
Lukeš Jan - Hendrych Jan, Barančok Luděk, Fortner Martin (K), Šedina Jan - Dvořák Adam, Kalužák Ervín, Jílek Jaroslav, Kos Kamil - Hanák Daniel, Konečný Tomáš

Branky: 26. Toman Matěj - 86. Varvarynets Roman
Střídali: Havlát Marek, Varvarynets Roman, Kraus František, Nekola Roman
ŽK: 1:0

Diváků: 30
Rozhodčí: Kamenický Lukáš - domácí laik, Láska Jiří (hostující laik)

 
 

Sobota 31. října 2021

TJ Sokol Jabkenice : TJ Žerčice 1:1 (1:0)


Branky:
Střídali:
ŽK:

Diváků:
Rozhodčí:

Čtvrtek 28. října 2021

TJ Sokol Jabkenice : FC Mukařov 1:4 (1:0)Sestava TJ Sokol Jabkenice:


Branky:
Střídali:
ŽK:

Diváků:
Rozhodčí:

 

Sobota 23. října 2021

TJ Sokol Kochánky : TJ Sokol Jabkenice 2:2 (2:1)

Na větrnou důlku v Kochánkách jsme v 10. kole zajížděli k předposlednímu mistrovskému utkání třetí třídy Boleslavska skupiny "B". K utkání se z různých (omluvených) důvodů nedostavilo trenéru Dědinovi hned několik hráčů a nečekalo nás tedy, i vzhledem k panujícím podmínkám, nic jednoduchého.
Do utkání jsme vstoupili aktivně a od začátku se snažili diktovat tempo hry, leč bez kýženého výsledku v podobě vstřelené branky a jako první udeřili domácí. Po faulu Krause, kopali domácí přímý volný kop, který Lukeš neudržel v rukavicích a následnou dorážku i s velkou špetkou štěstí dokázal Machata propasírovat do sítě. Jabkenický brankář tak zažil smutné d
éjà vu, kdy podobně inkasoval i v domácím zápase s Chotětovem. I po vstřelené brance jsme byli nadále aktivnějším mužstvem a odměnou nám bylo několik vytvořených více či menších šancí, avšak jakoby na nás ležela "chotětovská deka", jelikož jejich proměňování bylo doslova nadlidským úkolem. Je pravdou, že povětrnostní podmínky byly v Kochánkách šílené a s přispěním tvrdhé hřiště, kde balón skákal jako o život, bylo zkrocení kulatého nesmyslu obtížnější, ale šance Varvarynetse či Konečného po brankách přímo volali. Vyrovnat se nám tak podařilo až ve 43. minutě, kdy se po sérii dalších šancí, kdy Fortner orazítkoval hlavičkou břevno, dostal k odraženému míči Marek Havlát, a holení propasíroval balon do sítě - 1:1. Naše vedení bohužel nevydrželo dlouho, jelikož s přispěním větru chyboval na druhé straně opětovně Lukeš, když špatně odhadl trajektorii nakopnutého míče a nabídl tak domácím tutovku, kterou však dokázal Fortner na brankové čáře vyrazit a z opětovnou dorážkou si poradil hostující brankář, avšak pouze za cenu rohového kopu. Ten si vzal na starosti domácí špílmachr Vrána a přesným centrem našel hlavu Machaty, jenž svým druhým zápisem v utkání rozhodl o poločasovém stavu 2:1 pro domácí Kochánky.

Do druhé půle jsme šli s tím cílem, že nehodláme odjet z Kochánek z prázdnou, byť jsme museli sestavu značně lepit. Do druhé půle totiž nenastoupil zraněný Barančok a zraněním hendikepovaný Jílek se i přes bolest rozhodl dohrát zápas na "klidnější" pozici stopera. Do sestavy tak ńěkolikrát (vzhledem k hokejovému typu střídání) zasáhl Lukáš Havlát, pro něhož to byl návrat do jabkenického dresu po několika letech. Ve druhém poločase jsme, i vzhledem ke změnám sestavě, nebyli týmem, který tahal za delší konec provazu a hra se vyrovnala. Nutno podotknout, že k vidění nebyla bohužel žádná fotbalová krása a fotbalový fajnšmekr by spíše preferoval frontu k udírně. V probíhající 57. minutě však na kochánské světelné tabuli svítilo skóre 2:2, když svůj důraz a cit předvedl Kos a potrestal chybujícího brankáře Pešku, který neudržel lehkou střelu ve svých rukavicích a nabídl dlouhonohému středopolaři možnost vyrovnat. Vstřelená branka nás bohužel k vyšším obrátkám nenakopla a trend v podobě vyrovnané partie pokračoval až do konce utkání. Obě mužstva měla sice možnosti ke skórování, avšak ani hostující Šifta, tak domácí Vrána, své šance neproměnili a utkání tak skončilo remízu, kterou za předvedenou hru v druhém poločase bereme.

Následující prodloužený víkend se v jabkenickém areálu ponese ve znamení fotbalu, kdy na státní svátek ve čtvrtek 28.10. vyzveme ve druhé kole poháru OFS FC Mukařov a sezónu zakončíme sobotním derby se Žerčicemi, kdy je výkop stanoven na 11:30. Po zápase pak proběhne v prostorách bývalé hospody nad Muzeem výroční členská schůze a následně "poslední výkop".

Těšíme se, že nás na poslední zápas, který je okořeněn rivalem ze Žerčic, přijdete podpořit!


Sestava TJ Sokol Jabkenice:
Lukeš Jan - Kraus František, Barančok Luděk, Fortner Martin (K), Staněk Miroslav - Hendrych Jan, Nekola Roman, Konečný Tomáš, Jílek Jaroslav, Kos Kamil - Varvarynets Roman

Branky: 13. a 44. Machata - 43. Havlát Marek, 57. Kos Kamil
Střídali: Havlát Marek, Havlát Lukáš, Šifta Vít,
ŽK: 2:0 (Mráček Michal, Mráček Matěj) 

Diváků: 30
Rozhodčí: Klíma Štefan - Bohuslav Tomáš, Cidlinský Leoš

 

Sobota 16. října 2021

TJ Sokol Jabkenice : TJ Sokol Chotětov "B" 1:1 (1:0)

V předposledním domácím zápase jsme Na Doubkách hostili v obědovém čase chotětovskou rezervu. Kromě vykartovných Tomana s Varvarynetsem a legionáře Azarova měl trenér Dědina k dispozici kompletní kádr a vzhledem k souběžně hranému utkání chotětovského "Áčka" v Byšicích byly karty před zápasem rozdány v náš prospěch. Je pravdou, že tento fakt byl znát i na hřišti, ale ...
Je pravdou, že od začátku utkání měla naše hra slušné parametry a jistě se shodneme se všemi aktéry, že body se v tomto případě dělit neměly, nicméně fotbal někdy nemá logiku a nemá smysl po utkání plakat, leč v tomto případě je to na pováženou, jelikož 45 příchozích diváků si za symbolickou "dvacičku" zakoupilo nečekanou vstupenku na seriózní festival neproměněných šancí. Prvním "vystupujcím" se stal Jílek, který do hry vstoupil v 15. minutě, aby se postavil k přímému volnému kopu z hranice pokutového území a nekompromisní ranou rozezvonil břevno svatyně střežené Bůžkem. K další šanci se propracoval Hanák, který po 14 dnech znovu volil brzké zakončení, které úspěch nepřineslo. V dalších šancích jsem rovněž neuspěli a po špatné rozehrávce mohli udeřit hosté, jenže Lukeš byl v tomto případě včas na správném místě. V 38. minutě jsme se konečně dočkali - agilní Kos si vytvořil prostor k zakončení a s pomocí hostujích stoperů dopravil míč do sítě - 1:0. Kdo by si v tento moment pomyslel, že to je jediná domácí branka v tomto zápase... Ve 44. minutě se za hostující obranu dostal Jílek a ve vyložené pozici s úmyslem přehodit brankáře bohužel neuspěl a branku vůbec netrefil. Poločasové skóre tak skončilo hubeným vedením jabkenických.
Po změně stran se prakticky nic nezměnilo, urputně bojující hosté se drželi zuby nehty a díky naší střelecké impotenci, skvělým zákrokům brankáře Bůžka a občas i s přispěním paní Štěstěny, se jim dařilo držet na dostřel. Svoji smůlu si v tomto zápase vybral zejména Jílek, který se v 60. minutě dostal znovu do samostatného nájezdu a asi jen on sám ví, proč nechal Bůžka vyniknout a neupravil skóre na rozdíl dvou branek. Nedá mi to, ale troufnu si tvrdit, že vstřelením druhé branky bychom hosty z Chotětova definitivně "dorazili", avšak vzhledem k pokračující nemohoucnosti vstřelit rozdílový gól a postupné křeči, která se lepila na naše kopačky, jsme kýženého nedosáhli. Přitom příležitosti Rovného, Hendrycha a dalších si o to vyloženě říkali. Fotbalový pán Bůh však v sobotu na hřišti v Jabkenicích zřejmě nebyl a došlo na nejhorší. Když už se schylovalo k hubenému výsledku, dostali se hosté v 86. minutě k jedinému vážnějšímu ohrožení branky, kterou k naší smůle dokonale využili. Po zbytečném faulu Konečného se kopal přímý volný kop ze zhruba dvaceti metrů, ke kterému se postavil hostující Linek, jehož nepříliš nebezpečnou střelu vyrazil Lukeš nesmyslně pouze před sebe a pro dobíhajícího Koťátka nebyl problém skórovat - 1:1. Vzhledem k probíhající 87. minutě nám již bohužel nezbyl čas na odpověď a nutno zmínit, že nás tento moment natolik poznamenal, že na záverečný nápor nezbyly zejména mentální síly.
Chotětovská rezerva si tak stejně jako před dvěma lety odváží z Jabkenic cenný bod a my můžeme jen litovat našich neproměněných šancí a v případě brankáře pak o špatné vyřešení situace z 86. minuty.
V sobotu 23.10. nás čeká předposledni zápas podzimu na hřišti v Kochánkách a to ve zcela netradičním čase,
kdy je výkop stanoven na 10:30.
Pro zajímavost přikládám komentář k utkání z webu našeho soupeře, který najdete na níže uvedeném odkazu:


Odkaz na reportáž z chotětovského webu

Sestava TJ Sokol Jabkenice:
Lukeš Jan - Kraus František, Barančok Luděk, Fortner Martin (K), Staněk Miroslav - Hendrych Jan, Kalužák Ervín, Konečný Tomáš, Nekola Roman, Kos Kamil - Hanák Daniel

Branky: 38. Kos - 85. Koťátko
Střídali: Havlát Marek, Jílek Jaroslav, Kršek Tomáš, Rovný Michal
ŽK: 2:4 (Barančok, Hendrych - Nováček, Scheufler, Potůček, Kern)

Diváků: 45
Rozhodčí: Kamenický Lukáš - Jiří Láska (laik), Václav Koťátko

 

Neděle 10. října 2021

Tělovýchovná jednota Sokol Struhy : TJ Sokol Jabkenice 1:2 (1:0)

Za příjemného fotbalového počasí jsme odehráli další kolo na hřišti nedalekých Struh. Domácí se mohou pyšnit krásným areálem, avšak s kvalitou trávníku, který byl ještě nesmyslně před začátkem utkání pokropen, pak nikoliv.
Od prvních minut se hrála vyrovnaná partie, kdy bylo k vidění zejména nasazení obou mužstev, bojovnost a v neposlední řadě pak spousta nepřesností na obou stranách. Nestranný divák si tedy na svoje přijít ani v nejmenším nemohl a musel se spokojit s tvrdším a bojovnějším podáním hry všech aktérů. Prakticky celý první poločas nebyla k vidění souvislejší kombinace, nápad či myšlenka, jak ohrozit soupeřovu branku a pokud by se šlo do kabin za stavu 0:0, nebylo by to jistě překvapivé. Domácí však dostali od hostů pomyslný dárek a ve své jediné vážnější, byť tutové příležitosti, dokázali rozjásat domácí fanoušky poprvé a dle vývoje utkání naštěstí naposledy. V inkriminované situaci namazal hostující matador Nekola Náhlovskému a ten svoji šanci resp. samostatný nájezd s přehledem proměnil a nedal Lukešovi šanci. Nekola pak mohl odčinit své zaváhání, ale v rozhodující chvíli dostal po jediné kloudné kombinaci za celý poločas balon tak, že s ním nemohl nijak ohrozit branku, střeženou Spanilým. Do šaten se tak šlo za nepříznivého stavu pro "jabka" a čekal nás tedy druhý poločas pravdy.
Ten začal z jabkenického pohledu velmi dobře, protože byl v 52.minutě ve "velkém čtverci" faulován agilní Hanák a s nařízenou penaltou si Kos poradil jako zkušený mazák - 1:1. Minutu na to dostává zcela zbytečnou žlutou kartu Varvarynets, což by nebyl kdovíjaký zádrhel, ale v kontextu následné čtvrthodinky, kdy obdržel druhou a následně červenou, jde o záležitost vskutku zásadní. Stejně tedy jako v minulém zápase s Ledcemi jdeme do oslabení a čeká nás závěrečná dvacetiminutovka v oslabení. Kdo by v ten moment vsadil na domácí, zaplakal by. I přes tento handicap jsme byli pohyblivější, aktivnější a kdo jiný než Honza Hendrych bojoval jako lev, čímž strhnul obrovskou vlnu vůle a odhodlání. Paradoxně jsme tedy v této fázi utkání domácí přehráli a odměnou nám byla rozhodující branka, kterou vstřelil v 80. Hanák, jenž se trefil po sympatické individuální akci. V ten moment jsme byli na koni a nebýt nepřesností, či chcete-li nebýt tvrdého, nepochopitelně pokropeného, mazlavého terénu, mohli jsme přidat další branky, leč ve finální fázi jsme selhali. Struhy tak byli stále nadostřel, nicméně vzhledem k jejich mizivé útočné potenci ve druhé poločase, kdy si nedokázali vytvořit trvalejší tlak či vyloženou brankovou příležitost, skončil zápas našem vítězstvím v poměru 1:2.
Dle mého soudu výsledek odpovídá průběhu utkání a naši výhru bych pasoval jako zaslouženou. Zejména bych chtěl tímto všem jabkenickým hráčům poděkovat, a že jich do utkání zasáhlo hned 18!, jelikož dokonale odčinili prohru z domácího derby a zvláště za výkon z druhé půle před nimi smekám. Dobrá práce Jabka!
V předposledním domácím utkání podzimu nás čeká v sobotu 16.10. ve 12:30 rezerva Chotětova a já pevně věřím, že nás otočený zápas ve Struhách nakopne k dobrému výkonu.Sestava TJ Sokol Jabkenice:
Lukeš Jan - Hendrych Jan, Barančok Luděk, Fortner Martin (K), Staněk Miroslav - Kalužák Ervín, Konečný Tomáš, Hanák Daniel, Jílek Jaroslav, Kos Kamil - Varvarynets Roman

Branky: 33. Kos (pen.), 86. Jílek - 29., 48. Kamler, 90. Chechel
Střídali: Havlát Marek, Nekola Roman, Šedina Jan, Kršek Tomáš, Willinton Daniel Duran Silva, Rovný Michal, Škovran Ivan
ŽK: 2:3 (Polášek, Pokorný - 2x Varvarynets, Hanák)

ČK: 0:1 (68. po druhé ŽK Varvarynets)
Diváků: 60
Rozhodčí: Mucek Martin - Jiří Láska/ Martin Kubín (laik), domácí laik
 
Reportáže z odehraných utkání v sezóně 2021/ 2022

Sobota 2. října 2021

TJ Sokol Jabkenice : SK Ledce 2:3 (1:1)

Již v 7. kole, kdy vše, doufejme, směřuje k dohrání minimálně podzimní části nižších fotbalových soutěží, jsme za překrásné, co se počasí týče, soboty, přivítali nedaleké mužstvo Ledec a vzhledem k postavení tabulce se jednalo o klasický zápas "o šest bodů". Do tohoto utkání mohl domácí lodivod Dědina počítat s takřka kompletním kádrem, kdy chyběl pouze Azarov a na soupisku se nevešli hned tři domácí borci, přičemž soupiska může čítat až 18 jmen. Na druhé straně pak byli zraněními zdecimovaní hosté, kdy se ke konci zápasu na hřiště podíval dokonce mecenáš klubu resp. jabkenický obyvatel - Pavel Majer. Papírově jsme tehdy mohli mít psychologickou výhodu, avšak opak byl v tomto případě krutou realitou...
Nadupaná sestava domácího Sokola nastoupila do utkání se zjevnou touhou vyhrát a poslat domů soupeře bez bodu, bohužel však zůstalo pouze u této pomyslné touhy. Hned od začátku utkání bylo zjevné, že hostující Ledce nehodlají Na Doubkách nechat nic zadarmo a celkem brzy dali jasně najevo, že body se rozdávají až po konečném hvizdu. K prvnímu vážnějšímu ohroženi branky a možnosti otevření skóre se sice dostali jabkeničtí a to konkrétně Hanák, který nejprve slušně zakončoval levačkou z úctyhodné vzdálenosti, avšak na Svozila si nepřišel. O několik minutek později se pak ten samý hráč dostal do vyložené pozice, nicméně místo vytvoření tutové šance zbrkle zakončil do rukavic připraveného gólmana hostí. To bylo z naší strany na delší dobu bohužel vše. Chybělo nasazení, pohyb, důraz, nápad a zejména pak to fotbalové srdíčko, kterého však měli hostující hráči na rozdávání a zcela zaslouženě nás začali jednoznačně přehrávat. Důsledkem jejich aktivity byla nařízená penalta, které se ujal tradiční ledecký rozehrávač - gólman Svozil, avšak na Lukeše si tentokrát nepřišel. Ten jeho pokus dobře tipl a vyrazil, následnou 1. dorážku pak Chechel poslal do břevna, odkud se míč odrazil opět ke Svozilovi, leč s druhou dorážkou si následně poradil Lukeš a vyrazil míč na rohový kop. Toto mohl resp. spíše měl být odrazový můstek pro pokleslou jabkenickou morálku, ale i v tomto případě byl opak pravdou. Hned o 5 minut později se za domácí obranou prosmýkl Kamler a ve skluzu rozvlnil síť poprvé - 0:1. K našemu štěstí jsme však obratem srovnali, kdy nařízenou penaltu po faulu na debutujícího Kalužáka proměnil Kos. Za nerozhodného stavu 1:1 se šlo do šaten.
Chtěli jsme a věděli jsme, že šance porazit Ledce a odskočit jim v tabulce je velká, nicméně se budu opět opakovat - zůstalo u chtíče. Hned ve 48. minutě se do šance dostal agilní Kamler, jenž skvělým sólem udělal z domácí obrany vč. brankáře trhací kalendář a elegantně strhl vedení na stranu hostí. Aby toho nebylo málo, tak jabkenická pohroma byla za 15 minut ještě hlubší, když se po zbytečném strčení do soupeře v přerušené hře nechal vyloučit Toman. Závěrečnou půlhodinku nás tedy čekala hra v deseti. V této fázi zápasu se hra zklidnila a hřiště "zdobila" spíše nepřesná hra a časté přerušování, což devadesát přihlížejících diváků nemohlo jakkoliv ocenit. Je pravdou, že nabídnutou přesilovku hosté nevyužili k doražení soupeře, ale ani nás nezdobilo kdovíjaké nutkání bojovat, "udělat něco navíc" nebo něco vymyslet a utkání tak pozvolna směřovalo ke svému konci. V 86. minutě se však Jabkenicím zničehonic podařilo vyrovnat, když Jílka vyslal do uličky Kalužák a první jmenovaný vymetl parádní střelou do pravé šibenice všechny pavouky Svozilovi branky - 2:2. Zde stojí za zmínku objektivní reakce rozhodčího Hloucala, který absolutně ignoroval zdvižený praporek hostujícího laika a branku bez váhání uznal. Nedokázal jsem po zápase získat objektivní hodnocení situace, zda-li se o ofsajd opravdu jednalo či nikoliv, avšak tiše tleskám sudímu, který takto doslova "utnul" věčně mávajícího pána na lajně...
Parádní moment na konci zápasu však nakonec vyšel vniveč, když se v 90. minutě dostal ve velkém vápně ke kulatému nesmyslu nehlídaný Chechel a utěšeným halfvolejem vymetl tentokrát pavouky v domácí brance a určil konečný stav utkání na 2:3, protože ani v pětiminutovém nastavení nedokázali Jabkenic na tuto branku zareagovat.
Utkání tak skončilo vítězstvím Ledec a ja na snaze konstatovat, že to bylo vítězství zasloužené. Domácí borci nedokázali navázat na bojovný výkon z Předměřic a po této stránce si v tomto střetnutí bodovat nezasloužili. Hosté naopak vytěžili z minima maximum a "přes les" si odvážejí všechny body.
V neděli 10.10. nás v 16:00 čeká šance na reparát na hřišti Struh.


Sestava TJ Sokol Jabkenice:
Lukeš Jan - Janák Petr, Barančok Luděk, Fortner Martin (K), Hendrych Jan - Kalužák Ervín, Konečný Tomáš, Hanák Daniel, Jílek Jaroslav, Kos Kamil - Varvarynets Roman

Branky: 33. Kos (pen.), 86. Jílek - 29., 48. Kamler, 90. Chechel
Střídali: Havlát Marek, Nekola Roman, Šedina Jan, Mrkos Tomáš, Staněk Miroslav, Toman Martin
ŽK: 1:5 (Varvarynets - Svozil, Šebek, Fuksa, Truhelka, Yefremov)

ČK: 1:0 (60. Toman)
Diváků: 90
Rozhodčí: Hloucal Radek - Jiří Láska(laik), hostující výpravčí

 

Neděle 26. září 2021

SK Jizera Předměřice : TJ Sokol Jabkenice 0:0

Za krásného počasí, kdy se stupnice teploměru vyhoupla až na letních 25°C jsme zajižděli na půdu jednoho z předních klubů naší soutěže - Předměřic. Trenér Dědina nemohl v tomto utkání počítat se svými oblikátními pilíři Jílkem a Azarovem a čekala nás tedy proti papírově favorizovaným domácím velmi těžká šichta.
Na hustém, avšak měkkém a hrbolatém pažitu se hrálo od začátku bojovné a vyrovnané utkání, kdy si žádné z mužstev nedokázalo vytvořit solidnější příležitost ke skórování. Postupem času však začala převládat zjevná kvalita domácího celku, který v minulém kole srdnatě bojoval na hřišti Bezna (Bezno vyhrálo 6:3) a zejména levá strana, kde operoval domácí Zalabák, zle zatápěla naší obraně. Zde bych rád vyzdvihl výkon Honzy Hendrycha a Fandy Krause. Výkonostní laťka prvně jmenovaného je standardně na velmi vysoké úrovni a v kombinaci s Fandou byla spousta útočných akcí domácích skvěle eliminována. Po půlhodině utkání si domácí Jizera vypracovala několik slibných šancí, které však hostující obrana v čele s matadory Fortnerem a Barančokem a v neposlední řadě gólmanem Lukešem dokázala ubránit. Jabkenice toho v průběhu první půle směrem dopředu mnoho nevymysleli a jedinou příležitostí tak zůstala slibná střela Barančoka, která skončila nad břevnem domácího Housky.
Bojovným výkonem jsme pokračovali i po změně stran. Jabkenickým cílem bylo ustát prvních 15 minut druhého poločasu a pokusit se ze zatažené obrany nalézt skulinku k brejku, což se v první poločase vůbec nedařilo a ve spoustě případů jsme v předfinální fázi nabídli protiútok soupeři. Pomyslný cíl neinkasovat se podařilo splnit a to i přes to, že tlak domácích byl v této fázi utkání evidentní a v některých případech jsme děkovali za čisté konto zejména nemohoucnosti domácích střelců. My jsme hrozili ze standardek a z několika rohových kopů, které nám předměřičtí nabídli, avšak k nějakému zajímavějšímu ohrožení branky jsme se nedostali, jelikož přímý volný kop Varvarynetste zneškodnil Houska a několik slibných závarů po rohových kopech jsme v branku přetavit nedokázali. To bylo z naší strany bohužel vše, jelikož posledních dvacet minut už bylo na hřišti pouze jedno mužstvo - domácí Jizera. Je pravdou, že jsme celé utkání zejména bránili a v této poslední fázi natahovali a zdržovali čas, co se dalo. Nicméně ruku na srdce - bod z Předměřic? K nezaplacení. A to zejména díky skvělému týmovému výkonu všech 14ti borců, kteří do utkání zasáhli. Je zjevné, že pro domácí je bod remíza ztráta, pro nás "zlatý bod", který jsme v 93. minutě mohli začít "slavit". Poslední moment utkání však mohl náš statečný výkon zhatit, nicméně překopnutá branka z vyložené pozice jakoby dokreslila snahu a závěrečnou domácí křeč.
Z Předměřic tak vezeme dle mého soudu nečekaný výsledek a velmi cenný bod. Utkání odřídil rozhodčí Luboš Brodský, jenž fotbalu bohužel spíše uškodil a zejména domácí fotbalisté mu možná doteď nemohou přijít na jméno.
V příštím, již 7. kole, přivítáme v sobotu 2.10. ve 13:00 ekonomicky prosperující družstvo sousedních Ledec a budeme velmi rádi, když nás v derby o Svatojiřský les přijdete podpořit.
Těšíme se na Vás!


Sestava TJ Sokol Jabkenice:
Lukeš Jan - Janák Petr, Barančok Luděk, Fortner Martin (K), Hendrych Jan - Kraus František, Konečný Tomáš, Hanák Daniel, Nekola Roman, Kos Kamil - Varvarynets Roman

Branky: -
Střídali: Havlát Marek, Škovran Ivan, Šifta Vít
ŽK: 3:2 (za hosty Fortner, Kos)

Diváků: 60
Rozhodčí: Brodský Luboš - Jiří Láska(laik), domácí laik


 

Sobota 18. září 2021

 

TJ Sokol Jabkenice : FC Horky nad Jizerou "B" 3:2 (2:2)

V pátem kole nadpralesní soutěže 3.třídy Boleslavska se Na Doubkách představila rezerva týmu Horek nad Jizerou, toho času okupující 3. místo v průběžné tabulce a byl to tedy zápas o pomyslných 6 bodů.
Na perfektně připraveném pažitu jsme od začátku tahali za delší konec provazu a byli jednoznačně lepším týmem. Již ve 13. minutě se na pravém křídle uvolnil Kos a naservíroval přihrávku jako nad zlatém podnose Hanákovi, který se nemýlil o otevřel skóre utkání poprvé. Hned o 7 minut později se jabkeničtí fotbalisté radovali z dvoubrankového vedení, kdy se po krásné akci trefil Kos. Velkou měrou se na této brance podíleli zejména Konečný s Hendrychem, když si na půlce hřiště vyměnili balon a druhý jmenovaný vyslal do velkého čtverce krásný centr a zakončujícímu Kosovi se stačilo pouze "uklonit". Pohodový průběh utkání do tohoto momentu nenasvědčoval vůbec tomu, že by mohlo být zaděláno na drama, nicméně opak byl pravdou. Domácí hráči se jako by již slavili zisk tří bodů a jejich pohledná hra se rázem otočila o 360°. Hosté z Horek se v 31. minutě dostali do prvního zajímavějšího ohrožení branky, které skončilo v domácí síti. Strůjcem byl zejména hostující matador Váňa, který při rychlém protiútoku zatáhl balon po pravé straně hřiště, lehce našel nabíhajícího Mihálika, který neměl problém skórovat - 2:1. Opaření domácí se na a ne dostat do herního tempa z první půlhodinky utkání a přišel tak další trest. Na hranici ofsajdu se dostal k míči Váňa, který tváří v tvář Lukešovi lehce zaváhal, avšak i přes veškerou snahu domácí obrany dokázal vyrovnat stav utkání na 2:2. To vše se událo ve 45. minutě a tzv. "šatňák" byl tedy na světě...
Do druhého poločasu vyslal domácí trenér Dědina na levou stranu Šedinu místo Varvarynetse a tento tah mu vyšel doslova královsky. V 50. minutě se dostává první jmenovaný k centru z levé strany a skákavý balon se doslova a do písmene dokutálí k překvapení všech zúčastněných až za brankovou čáru svatyně, kterou strážil horecký nestor Skalák. Nutno podotknout, že velkou měrou se na této brance podílel Hanák, který se do poslední chvíle snažil skákavý nesmysl tečovat. Důležitý moment utkání, který mohl přinést pomyslný klid na jabkenické kopačky, leč opak byl opět pravdou. V následné dvacetiminutovce mohlo skóre na domácí straně úctyhodně narůstat, ale proti byl zejména hostující Skalák, který postupně vychytal Hanáka, Konečného či Azarova. Místo uklidňující branky jsme se tak museli strachovat o výsledek až do konce utkání a horecká rezerva mohla zejména díky skvělým zákrokům svého brankáře pomýšlet na bodoví zisk až do posledního hvizdu. V 86. minutě se do vyložené šance dostával Váňa, ale v rozhodující chvíli si kulatý nesmysl předkopl více než zamýšlel a Lukeš tak neměl problém jeho šanci překazit. Poslední možnost jak ohrozit jabkenickou branku odvrátila po přímém volné kopu Váni domácí obrana a v probíhající 93. minutě pak solidně pískající sudí Tomáš utkání ukončil.
Vzhledem k průběhu si troufnu tvrdit, že všechny body zůstaly Na Doubkách zcela zaslouženě, byť by se mohlo zdát, že jsou se špetkou hořkosti, jelikož náš předvedený výkon nebyl určitě takový, jaký jsme si představovali. Skvělý zápas zahrál již poněkolikáté domácí univerzál Honza Hendrych.
V příštím zápase nás čeká venkovní utkání v Předměřicích a to v neděli 26.9. v 16:30.


Sestava TJ Sokol Jabkenice:
Lukeš Jan - Hendrych Jan, Barančok Luděk, Fortner Martin (K), Toman Martin - Varvarynets Roman, Konečný Tomáš, Azarov Vadym, Nekola Roman, Kos Kamil - Hanák Daniel

Branky: 13. Hanák Daniel, 21. Kos Kamil, 50. Šedina Jan - 31. Mihál Patrik, 45. Váňa Jan
Střídali: Janák Petr, Kršek Tomáš, Šedina Jan
ŽK: 34. Hanák Daniel, 45. Hendrych Jan - 60. Bouda Milan

Diváků: 60
Rozhodčí: Tomáš Bohuslav - Jiří Láska(laik), hostující laik

 

Sobota 11. září 2021

FC Nemyslovice - TJ Sokol Jabkenice 1:5 (1:2)
Do dalšího utkání jsme vyrazili na půdu Nemyslovic, kde jsme chtěli odčinit lekci z Bezna a ideálně přivést všechny tři body. Je evidentní, že se nám tento počin zadařil, ale pojďme si utkání projít popořádku.
Na úzkém, hrbolatém a relativně suchém hřišti se hrál od začátku vyrovnaný fotbal, který 40 zúčastněných diváků nenudil. Do první šance se dostali domácí, kdy po laxním vyboxování předchozí střely v podání gólmana Lukeše skončila dorážka hlavičkujícího stopera domácích na břevně. Na druhé straně se pak činil brankář Tomšíček, který s přehledem zneškodnil několik slušných střel jabkenických fotbalistů. Po pomyslném úvodním oťukávání pak jako první udeřili Nemyslovice, kdy Lukešova špatná rozehrávka našla pouze hlavu Pokorného, jenž našel volného Kunsta a ten rozvlnil síť v jabkenické bráně poprvé, to probíhala 14. minuta utkání. Studená sprcha pro hosty, kteří měli v té době více ze hry, ale v předfinální fázi jim scházela klid na kopačkách, lepší muška či větší střelecké štěstí. Vyrovnání však na sebe nenechalo dlouho čekat. V 18. minutě se k přímému volnému kopu po faulu na vlastní osobu postavil špílmachr Jílek a nekompromisní ranou do šibenice vyrovnal na 1:1. Od tohoto momentu jsme najednou byli na koni my a z této psychické výhody nadále čerpali. Několik dalších pokusů zastavil gólman domácích či domácí asistent zdvihnutým praporkem, avšak ve 35. minutě jsme otočili stav utkání na 1:2 a to vskutku náramně. Po solidní kombinaci se dostal k míči na hranici velkého vápna Tomáš Konečný a geniálním lobem rozjásal hrstku hostujících fanoušků podruhé. Krásný fotbalový moment tak určil výsledek prvního poločasu.
Čekali jsme, že na nás z kraje druhé půle domácí "vlétnou", ale zcela zaslouženě jsme odskočili do dvoubrankového vedení, kdy se po ose Lukeš-Fortner-Hendrych-Konečný-Varvarynets dostal poslední jmenovaný do samostatného úniku a svůj nájezd bezpečně proměnil. V tu dobu bylo na hřišti pouze jedno mužstvo, protože se na domácí valil jeden útok za druhým a skóre tak postupně narůstalo. Na 1:4 zvyšoval v 55.minutě Azarov a o deset minut později "svítilo" na tabuli skóre 1:5, když svoji druhou branku v zápase vstřelil Varvarynets. Hosté poté prostřídali a na hřiště se postupně dostalo hned 7 nových hráčů, což přineslo očekávané polevení v tempu, avšak i přesto mohlo rozdíl ve výsledku narůstat, avšak šance Krška či Mrkose, zůstaly nevyužity. Domácí se po celý druhý poločas statečně drželi, avšak pouze ve hře v poli, protože jejich jedinou brankovou příležitost zlikvidoval hostující brankář s velkou podporou skvělu fungující obrany.
Tři body tak po zásluze putují do Jabkenic a my se již nyní těšíme na další utkání, které nás čeká v sobotu 18.9. ve 13:30 proti týmu FC Horky nad Jizerou "B". Těšíme se na Vás v areálu "Na Doubkách"!


Sestava TJ Sokol Jabkenice:
Lukeš Jan - Staněk Miroslav Barančok Luděk, Fortner Martin (K), Hendrych Jan - Konečný Tomáš, Azarov Vadym, Jílek Jaroslav, Kos Kamil - Varvarynets Roman, Hanák Daniel

Branky: 14. Kunst - 18. Jílek, 35. Konečný, 48. Varvarynets, 55. Azarov, 65. Varvarynets
Střídali: Havlát Marek, Toman Martin, Kršek Tomáš, Mrkos Tomáš, Beljakov Alexandr, Šifta Vít, Šedina Jan
ŽK: bez karet

Diváků: 40
Rozhodčí: Pažout Petr - Jiří Láska(laik), domácí laik
 

Sobota 4. září 2021

SK Bezno-Sovínky "A" - TJ Sokol Jabkenice 6:0 (3:0)
Ve třetím kole jsme zavítali na půdu ambiciózního celku Bezna, který se netají postupovými ambicemi do vyšší soutěže a je nutno podotknout, že sestava domácích, byť v tomto utkání oslabena o největšího špílmachra v osobě Honzy Šislera, jasně ukázala, že to s postupem do vyšších pater minimálně okresních soutěží myslí opravdu vážně.
Začátek utkání byl pro hostující Jabkenice přímo hororový, kdy po centru z levé strany prohrál Lukeš souboj o centrovaný balon s důrazným Šišpelou, pro něhož nebyl problém uklidit kulatý nesmysl do prázdné branky. O několik minut později svítilo na světelné tabuli skóre 2:0, když nikým nehlídaný Josef Hötzel vsítil po rohovém kopu hlavou pohodlně druhý gól. To běžela 11.minuta. Útočná aktivita domácích, kteří se po druhé vstřelené brance jistě uklidnili, na chvíli opadla, a byli to jabkeničtí, kteří mohli zápas minimálně zdramatizovat. V probíhající 20. minutě byl v pokutovém území faulován Kos a sudí Tomšovic po chvilce váhání ukázal na penaltový puntík. Pokutový kop si vzal na svá bedra Jílek, avšak ani on se nestal prvním střelcem, který v sezóně překoná Stýskala, jenž jeho slabší pokus vyrazil a snížení se tedy hosté nedočkali. Pro zajímavost - Jakub Stýskal prozatím ve třech odehraných zápasech ještě neinkasoval a skóre Bezna je 20:0! Neproměněná penalta opět nakopla domácí tak, že se na jabeknickou svatyni valil jeden útok za druhým. Několikrát zachránil pohromu skvěle hrající Hendrych nebo zastoupil Lukeše na brankové čáře Barančok. Do poločasu se však domácím podařilo vsítit ještě jednu branku a to když zcela nehlídaný Korejza (mj. jeho přestup z Chotětova byl údajně dojednán několik hodin před výkopem) skvěle trefil míč po centru z pravé strany přímo z voleje a stanovil tak poločasový výsledek 3:0.
Druhý poločas mohl začít téměř stejně jako poločas první, ale tečovanou střelu dokázal Lukeš s obtížemi vyrazit na roh. V zápětí měl velkou šanci Kos, kdy se po jednoduché a přímočaré akci na jeden dotek dostal k zakončení, ale ke vší smůle jabkenických zastoupil Stýskala v bráně domácí bek a výkopem takřka z brankové čáry zabránil téměř jisté brance. To bylo bohužel z naší strany na delší dobu vše, protože branky stříleli opět pouze domácí. Nejdříve se po špatné komunikaci mezi Lukešem a Hendrychem dostal k míči důrazný Šisler a pro Tomáš Hötzela nebyl problém skórovat - 4:0. Pátou branku přidali domácí o deset minut později, kdy běžela 72. minuta a na konci sympatické kombinace byl do prázdné brány střílející Novotný. Ještě jednu možnost, jak ukončit Stýskalovu neprůstřelnost dostal střídající Havlát, ale jeho zakončení zabránila branková konstrukce. Konečnou podobu výsledku tak stanovil Gruncl, jenž zacílil ve dvaaosmdesáté minutě střelou z velkého vápna přesně k levé tyči Lukešovi branky a stanovil tak konečný výsledek na hodnotě 6:0.
Zápas, který přinesl mnoho fotbalové krásy a to zejména z pohledu domácího mužstva, tak skončil šestibrankovým rozdílem, nicméně ruku na srdce, pokud by duel skončil výsledkem 10:2, nikdo by se pravděpodobně nemohl divit. Dle mého soudu je tak porážka ještě relativně milosrdná, ale jsme realisté, jelikož jsme věděli, že přivézt jakýkoliv bod z Bezna, bylo spíše přání. Porážka tedy mrzí, ale předvedená hra domácích byla vskutku oku lahodící a jejich postupové ambice jsou více než na místě. Ještě jedna zajímavost z utkání, která mne zaujala - domácí hráči vybojovali minimálně 15 rohových kopů, přičemž jejich zahrání mělo vždy ligové parametry a leckterá prvoligová mužstva by mohla takovéto realizace rohů závidět.
V příštím týdnu, konkrétně v sobotu 11.9. nás čeká další zápas a to od 13:30 na hřišti v Nemyslovicích. V tomto zápase budeme chtít rozhodně urvat body, avšak po výsledku z minulého týdne, kdy náš další soupeř přivezl po výsledku 1:4 v Chotětově všechny body, víme, že nás nečeká nic lehkého. Držte nám palce!


Sestava TJ Sokol Jabkenice:
Lukeš Jan - Janák Petr, Barančok Luděk, Fortner Martin (K), Hendrych Jan - Konečný Tomáš, Hanák Daniel, Nekola Roman, Jílek Jaroslav, Kos Kamil - Varvarynets Roman

Branky: 2. Šišpela Jan, 11. Hötzel Josef, 28. Korejza Milam, 62. Hötzel Tomáš,
72. Novotný Zdeněk , 83. Gruncl Petr

Střídali: Havlát Marek, Daniel Silva Duran Willinton, Škovran Ivan
ŽK: 44. Hötzel Tomáš, 50. Hötzel Josef - 32. Varvarynets Roman

Diváků: 80
Rozhodčí: Tomšovic René - Václav Dvořák(laik), domácí laik
Delegát utkání: Tiller Milan

bezno 1.jpg
bezno 2.jpg
bezno 3.jpg
bezno 4.jpg

Sobota 28. srpna 2021

TJ Sokol Jabkenice - FK Zdětín "B" 8:1 (2:0)

V ideálním fotbalovém počasí jsme v prvním domácím zápase Na Doubkách přivítali rezervu Zdětína. Opatrný první poločas se nesl ve vyrovnaném duchu a jako první mohlo jít do vedení hostující mužstvo, ale Fabiánova dorážka skončila vysoko nad brankou. Poprvé se skóre měnilo ve 27. minutě, kdy se po sérii rohovýck kopů dostal k centru Jarda Jílek a jeho centr si srazil do vlastní branky Vaňousek - 1:0. O deset minut později vedli domácí již o dvě branky, když se po hezké kombinační akci zjevil ve skvělé střelecké pozici Konečný a přesnou ranou k tyči zvýšil vedení domácích. Nutno podotknout, že střelecká potence domácích borců byla na vysoké úrovni, avšak hodnoty naskakovaly pouze v kolence "střely mimo zařízení" a do šaten se tedy šlo za dvoubrankového vedení domácích.
Po změně stran pak následoval přesný opak toho, co jsme viděli v prvním poločase. Během 30ti minut mohlo padesát přihlížejících fanoušků vidět hned 7 branek a zejména ty, co končily v hostující svatyni byly přímo spektakulární. Svoji první branku vstřelil po dlouhé absenci Vadym Azarov, kterého krásným pasem přes celou šíři hřiště našel Hendrych a uklidit míč do sítě bylo pro ukrajinského legionáře v našich barvách to nejmenší - 3:0. V zápětí se do střelecký tabulek zapsali také hosté, když po volném přímém kopu vyrazil Lukeš míč do relativního bezpečí, leč po špatné komunikaci Hanáka s Tomanem, kdy první jmenovaný nastřelil "citlivé partie" toho druhého, se k balonu dostal Kaplan, pro nějž nebyl problém dopravit kulatý nesmysl do sítě - 3:1. Neuběhlo ani 30 vteřin od vstřelení této branky a skóre se měnilo popáté. A to vskutku unikátně. Matador Jílek si všiml vysokého postavení hostujícího brankáře Cieleckého, nechal si míč hned po rozehrání jemně "vykulit" Azarovem a přímo z půlky hřiště přeloboval bezmocného gólmana - 4:1. Zlomový bod utkání, jelikož po této brance hosté definitivně odpadli a jabkeničtí během 15ti minut přidal 4 krásné branky. Nejprve svým druhým zářezem Azarov, který po úniku parádně přeloboval Cieleckého přímo do šibenice, následován Konečným, jenž pěkným angličanem zvyšoval na rozdíl pěti branek. Na 7:1 zvyšoval v 65. minutě Hanák. I on "využil" ke skoŕování brankovou konstrukci. Konečný stav 8:1 pak dokonal Azarov a to po neméně krásné tentokrát individuální akci, kdy doslova umotal hostujícho stopera a střelou k tyči nedal opět bezmocnému Cieleckému šanci.
Utkání tak skončilo drtivým vítězstvím Jabkenic, které mají po dvou kolech příjemných 6 bodů v tabulce. S velkým přehledem odřídil klidné utkání Roman Černý.
V příštím týdnu nás čeká úplně jiný kalibr v podání posíleného Bezna "A", které ve svém kádru disponuje mj. i exligovým fotbalistou Janem Šislerem, jenž se může pyšnit 12ti prvoligovými brankami.
Pozvánka na příští zápas je tedy více než zajímavá!Sestava TJ Sokol Jabkenice:
Lukeš Jan - Toman Martin, Barančok Luděk, Fortner Martin (K), Staněk Miroslav - Hendrych Jan, Nekola Roman, Konečný Tomáš, Azarov Vadym, Kos Kamil - Hanák DanielBranky: 27. Vaňousek Josef (vl.), 39. Konečný Tomáš, 49. Azarov Vadym, 58. Jílek Jaroslav,
61. Azarov Vadym, 62. Konečný Tomáš, 65. Hanák Daniel, 74. Azarov Vadym - 57. Kaplan Jan

Střídali: Havlát Marek, Daniel Silva Duran Willinton, Šifta Vít, Rovný Michal, Nekola Roman
ŽK: 74. Lukeš

Diváků: 50

Rozhodčí: Roman Černý - Jiří Láska (laik), hostující laik


 
zdětín 1.jpg
zdětín 2.jpg
zdětín 3.jpg
zdětín 4.jpg

Sobota 21. srpna 2021

TJ Sokol Pěčice "B": TJ Sokol Jabkenice 2:3 (2:2)

První mistrovské utkání, první derby, první výhra. Začátek nové sezóny 2021/ 2022 nemohl začít snad ani jinak. V novém ročníku, kdy všichni věříme, že tentokrát již nezhatí naše fotbalové radosti globální pandemie, jsme zavítali na půdu sousedních Pěčic.
Hned úvod utkání nenasvědčoval tomu, že bychom si mohli z Pěčic odvézt nějaké body, protože již v 5. minutě se zjevil před Lukešovou svatyní osamocený Hellmiss a zkušeně prostřelil padajícího gólmana hostí - 1:0. Rychle inkasovaná branka nás naštěstí nezlomila a Hanákovo vyrovnání ve 12. minutě, kdy střelou z velkého vápna k pravé tyči Dufkovi brány zajistil zasloužené vyrovnání. Za dalších 10 minut později si mohli domácí vzít zpět ztracené vedení, ale Novákova bomba skončila na tyči. Branková konstrukce pak zvonila i na druhé straně, kdy tentokrát nepřála hostujícímu Azarovovi. Ve 34. minutě šli hostující Jabkenice v zápase do vedení a to po velice drzém zakončení matadora Staňka, který překvapil špatně stojícího Dufka a skóroval přímo z rohového kopu - 1:2. Skóre se do konce poločasu měnilo ještě jednou, kdy po dlouhém autu propadl míč ke znovu osamocenému mladíkovi v barvách domácích Hellmissovi a ten se podruhé v zápase nemýlil - 2:2.
Druhý poločas fotbalové krásy příliš nenabídl a slušně zaplněné ochozy tak neměli mnoho důvodu k potlesku, jelikož na hřišti se bojovalo doslova o každý metr a sudí Kamenický měl s vyhrocenými rivaly nemálo práce. Světlým okamžikem bylo pohotové zakončení Konečného, kterého však Dufek krásným zákrokem vychytal. O tom, že se body v tomto utkání rozdělovat nebudou, rozhodl v 80. minutě hostující Varvarynets, jehož do samostatného úniku vyslal Konečný a Roman se v těchto situacích většinou nemýlí - 2:3. Mohutný závěrečný nápor pak fotbalisté jablek ustáli a radují se tak z importu 3 bodů, které budou v tomto ročníku, kdy se budou nižší boleslavské soutěže reorganizovat, jistě potřeba.
V dalším utkání přivítáme v sobotu 28.8. rezervu FK Zdětín a to ve 13:30 v areálu Na Doubkách. Přijďte fandit!

 

Sestava TJ Sokol Jabkenice:
Lukeš Jan - Janák Petr, Barančok Luděk, Fortner Martin (K), Staněk Miroslav - Hendrych Jan, Nekola Roman, Konečný Tomáš, Azarov Vadym, Kršek Tomáš - Hanák DanielBranky: 5. Hellmiss. 39. Hellmiss - 12. Hanák, 34. Staněk, 80. Varvarynets
Střídali: Havlát Marek, Varvarynets Roman, Toman Martin
ŽK: Rychetský - Hendrych

Diváků: 66

Rozhodčí: Lukáš Kamenický - Jiří Láska (laik), 2 domácí laikové (každý poločas)

 
jabke 6.jpg
jabke 2.jpg
jabke 5.jpg
jabke 3.jpg
Výsledky přátelských utkání před sezónou 2021/ 2022

úterý 17.8.2021 18:00

FK Dlouhá Lhota : TJ Sokol Jabkenice 2:2 (1:0)
Branky: Hendrych, Jílek

V posledním přípravném zápase jsme na větrné hůrce ve Dlouhé Lhotě nepředvedli
tak kvalitní výkon jako v Čisté, ale nebýt spálených šancí v poslední dvacetiminutovce,
mohli jsme se na sobotní zahájení mistrovských soutěží,
které nás čeká v sousedních Pěčicích, naladit vítězstvím.

sobota 14.8.2021 17:00

FK Slavoj Čistá : TJ Sokol Jabkenice 2:4 (1:1)
Branky: Šedina, Azarov, Varvarynets, Jílek

K dalšímu přípravnému utkání jsme zajížděli do Čisté, která již několik let hraje
druhou skupinu 3. třídy Boleslavska. Do sestavy se po dlouhé době vrátila jedna
z našich opor v podobě Vadyma Azarova a jeho přítomnost byla na hřišti více než přínosná.
Vstup do utkání se nám nepovedl a po pěti minutách jsme po chybě ve středu pole inkasovali.
To však bylo na dlouhou dobu od domácích všechno a pomyslné otěže zápasu
jsme zcela dokonale převzali my a vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat - ve 32. minutě
"napřáhl" k dalekonosné střele Šedina a svým projektilem zařídil vyrovnání.
Po změně stran jsme navázali na kvalitní závěr první půle a téměř celý poločas opanovali.
Druhou branku vsítil po samostatném úniku navrátilec Azarov, na 1:3 pak zvyšoval
po krásném pasu Jílka, Varvarynets. Jarda Jílek pak přidal čtvrtou branku po přímém volném kopu.
Konečný stav utkání pak kosmeticky upravili domácí.

Krásné počasí, krásný fotbalový areál se skvělým trávníkem a příjemná sobotní výhra jabkenických.

sobota 23.7.2021 18:00

FK Dolní Kalná : TJ Sokol Jabkenice 6:3 (4:1)
Branky: 2x Kořínek, Šedina

Detaily tohoto utkání naleznete v sekci "Přípravný kemp v Dolní Kalné 2021".


 
© TJ Sokol Jabkenice, z.s. 2017
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one