Sezóna 2021 - 2022 "A" mužstvo

Reportáže z odehraných utkání v sezóně 2021/ 2022

Sobota 11. září 2021

FC Nemyslovice - TJ Sokol Jabkenice 1:5 (1:2)
Do dalšího utkání jsme vyrazili na půdu Nemyslovic, kde jsme chtěli odčinit lekci z Bezna a ideálně přivést všechny tři body. Je evidentní, že se nám tento počin zadařil, ale pojďme si utkání projít popořádku.
Na úzkém, hrbolatém a relativně suchém hřišti se hrál od začátku vyrovnaný fotbal, který 40 zúčastněných diváků nenudil. Do první šance se dostali domácí, kdy po laxním vyboxování předchozí střely v podání gólmana Lukeše skončila dorážka hlavičkujícího stopera domácích na břevně. Na druhé straně se pak činil brankář Tomšíček, který s přehledem zneškodnil několik slušných střel jabkenických fotbalistů. Po pomyslném úvodním oťukávání pak jako první udeřili Nemyslovice, kdy Lukešova špatná rozehrávka našla pouze hlavu Pokorného, jenž našel volného Kunsta a ten rozvlnil síť v jabkenické bráně poprvé, to probíhala 14. minuta utkání. Studená sprcha pro hosty, kteří měli v té době více ze hry, ale v předfinální fázi jim scházela klid na kopačkách, lepší muška či větší střelecké štěstí. Vyrovnání však na sebe nenechalo dlouho čekat. V 18. minutě se k přímému volnému kopu po faulu na vlastní osobu postavil špílmachr Jílek a nekompromisní ranou do šibenice vyrovnal na 1:1. Od tohoto momentu jsme najednou byli na koni my a z této psychické výhody nadále čerpali. Několik dalších pokusů zastavil gólman domácích či domácí asistent zdvihnutým praporkem, avšak ve 35. minutě jsme otočili stav utkání na 1:2 a to vskutku náramně. Po solidní kombinaci se dostal k míči na hranici velkého vápna Tomáš Konečný a geniálním lobem rozjásal hrstku hostujících fanoušků podruhé. Krásný fotbalový moment tak určil výsledek prvního poločasu.
Čekali jsme, že na nás z kraje druhé půle domácí "vlétnou", ale zcela zaslouženě jsme odskočili do dvoubrankového vedení, kdy se po ose Lukeš-Fortner-Hendrych-Varvarynets dostal poslední jmenovaný do samostatného úniku a svůj nájezd bezpečně proměnil. V tu dobu bylo na hřišti pouze jedno mužstvo, protože se na domácí valil jeden útok za druhým a skóre tak postupně narůstalo. Na 1:4 zvyšoval v 55.minutě Azarov a o deset minut později "svítilo" na tabuli skóre 1:5, když svoji druhou branku v zápase vstřelil Varvarynets. Hosté poté prostřídali a na hřiště se postupně dostalo hned 7 nových hráčů, což přineslo očekávané polevení v tempu, avšak i přesto mohlo rozdíl ve výsledku narůstat, avšak šance Krška či Mrkose, zůstaly nevyužity. Domácí se po celý druhý poločas statečně drželi, avšak pouze ve hře v poli, protože jejich jedinou brankovou příležitost zlikvidoval hostující brankář s velkou podporou skvělu fungující obrany.
Tři body tak po zásluze putují do Jabkenic a my se již nyní těšíme na další utkání, které nás čeká v sobotu 18.9. ve 13:30 proti týmu FC Horky nad Jizerou "B". Těšíme se na Vás v areálu "Na Doubkách"!

Sestava TJ Sokol Jabkenice:
Lukeš Jan - Staněk Miroslav Barančok Luděk, Fortner Martin (K), Hendrych Jan - Konečný Tomáš, Azarov Vadym, Jílek Jaroslav, Kos Kamil - Varvarynets Roman, Hanák Daniel

Branky: 14. Kunst - 18. Jílek, 35. Konečný, 48. Varvarynets, 55. Azarov, 65. Varvarynets
Střídali: Havlát Marek, Toman Martin, Kršek Tomáš, Mrkos Tomáš, Beljakov Alexandr, Šifta Vít, Šedina Jan
ŽK: bez karet

Diváků: 40
Rozhodčí: Pažout Petr - Jiří Láska(laik), domácí laik

Sobota 4. září 2021

SK Bezno-Sovínky "A" - TJ Sokol Jabkenice 6:0 (3:0)
Ve třetím kole jsme zavítali na půdu ambiciózního celku Bezna, který se netají postupovými ambicemi do vyšší soutěže a je nutno podotknout, že sestava domácích, byť v tomto utkání oslabena o největšího špílmachra v osobě Honzy Šislera, jasně ukázala, že to s postupem do vyšších pater minimálně okresních soutěží myslí opravdu vážně.
Začátek utkání byl pro hostující Jabkenice přímo hororový, kdy po centru z levé strany prohrál Lukeš souboj o centrovaný balon s důrazným Šišpelou, pro něhož nebyl problém uklidit kulatý nesmysl do prázdné branky. O několik minut později svítilo na světelné tabuli skóre 2:0, když nikým nehlídaný Josef Hötzel vsítil po rohovém kopu hlavou pohodlně druhý gól. To běžela 11.minuta. Útočná aktivita domácích, kteří se po druhé vstřelené brance jistě uklidnili, na chvíli opadla, a byli to jabkeničtí, kteří mohli zápas minimálně zdramatizovat. V probíhající 20. minutě byl v pokutovém území faulován Kos a sudí Tomšovic po chvilce váhání ukázal na penaltový puntík. Pokutový kop si vzal na svá bedra Jílek, avšak ani on se nestal prvním střelcem, který v sezóně překoná Stýskala, jenž jeho slabší pokus vyrazil a snížení se tedy hosté nedočkali. Pro zajímavost - Jakub Stýskal prozatím ve třech odehraných zápasech ještě neinkasoval a skóre Bezna je 20:0! Neproměněná penalta opět nakopla domácí tak, že se na jabeknickou svatyni valil jeden útok za druhým. Několikrát zachránil pohromu skvěle hrající Hendrych nebo zastoupil Lukeše na brankové čáře Barančok. Do poločasu se však domácím podařilo vsítit ještě jednu branku a to když zcela nehlídaný Korejza (mj. jeho přestup z Chotětova byl údajně dojednán několik hodin před výkopem) skvěle trefil míč po centru z pravé strany přímo z voleje a stanovil tak poločasový výsledek 3:0.
Druhý poločas mohl začít téměř stejně jako poločas první, ale tečovanou střelu dokázal Lukeš s obtížemi vyrazit na roh. V zápětí měl velkou šanci Kos, kdy se po jednoduché a přímočaré akci na jeden dotek dostal k zakončení, ale ke vší smůle jabkenických zastoupil Stýskala v bráně domácí bek a výkopem takřka z brankové čáry zabránil téměř jisté brance. To bylo bohužel z naší strany na delší dobu vše, protože branky stříleli opět pouze domácí. Nejdříve se po špatné komunikaci mezi Lukešem a Hendrychem dostal k míči důrazný Šisler a pro Tomáš Hötzela nebyl problém skórovat - 4:0. Pátou branku přidali domácí o deset minut později, kdy běžela 72. minuta a na konci sympatické kombinace byl do prázdné brány střílející Novotný. Ještě jednu možnost, jak ukončit Stýskalovu neprůstřelnost dostal střídající Havlát, ale jeho zakončení zabránila branková konstrukce. Konečnou podobu výsledku tak stanovil Gruncl, jenž zacílil ve dvaaosmdesáté minutě střelou z velkého vápna přesně k levé tyči Lukešovi branky a stanovil tak konečný výsledek na hodnotě 6:0.
Zápas, který přinesl mnoho fotbalové krásy a to zejména z pohledu domácího mužstva, tak skončil šestibrankovým rozdílem, nicméně ruku na srdce, pokud by duel skončil výsledkem 10:2, nikdo by se pravděpodobně nemohl divit. Dle mého soudu je tak porážka ještě relativně milosrdná, ale jsme realisté, jelikož jsme věděli, že přivézt jakýkoliv bod z Bezna, bylo spíše přání. Porážka tedy mrzí, ale předvedená hra domácích byla vskutku oku lahodící a jejich postupové ambice jsou více než na místě. Ještě jedna zajímavost z utkání, která mne zaujala - domácí hráči vybojovali minimálně 15 rohových kopů, přičemž jejich zahrání mělo vždy ligové parametry a leckterá prvoligová mužstva by mohla takovéto realizace rohů závidět.
V příštím týdnu, konkrétně v sobotu 11.9. nás čeká další zápas a to od 13:30 na hřišti v Nemyslovicích. V tomto zápase budeme chtít rozhodně urvat body, avšak po výsledku z minulého týdne, kdy náš další soupeř přivezl po výsledku 1:4 v Chotětově všechny body, víme, že nás nečeká nic lehkého. Držte nám palce!

Lukeš Jan - Janák Petr, Barančok Luděk, Fortner Martin (K), Hendrych Jan - Konečný Tomáš, Hanák Daniel, Nekola Roman, Jílek Jaroslav, Kos Kamil - Varvarynets Roman

Sobota 28. srpna 2021

TJ Sokol Jabkenice - FK Zdětín "B" 8:1 (2:0)

V ideálním fotbalovém počasí jsme v prvním domácím zápase Na Doubkách přivítali rezervu Zdětína. Opatrný první poločas se nesl ve vyrovnaném duchu a jako první mohlo jít do vedení hostující mužstvo, ale Fabiánova dorážka skončila vysoko nad brankou. Poprvé se skóre měnilo ve 27. minutě, kdy se po sérii rohovýck kopů dostal k centru Jarda Jílek a jeho centr si srazil do vlastní branky Vaňousek - 1:0. O deset minut později vedli domácí již o dvě branky, když se po hezké kombinační akci zjevil ve skvělé střelecké pozici Konečný a přesnou ranou k tyči zvýšil vedení domácích. Nutno podotknout, že střelecká potence domácích borců byla na vysoké úrovni, avšak hodnoty naskakovaly pouze v kolence "střely mimo zařízení" a do šaten se tedy šlo za dvoubrankového vedení domácích.
Po změně stran pak následoval přesný opak toho, co jsme viděli v prvním poločase. Během 30ti minut mohlo padesát přihlížejících fanoušků vidět hned 7 branek a zejména ty, co končily v hostující svatyni byly přímo spektakulární. Svoji první branku vstřelil po dlouhé absenci Vadym Azarov, kterého krásným pasem přes celou šíři hřiště našel Hendrych a uklidit míč do sítě bylo pro ukrajinského legionáře v našich barvách to nejmenší - 3:0. V zápětí se do střelecký tabulek zapsali také hosté, když po volném přímém kopu vyrazil Lukeš míč do relativního bezpečí, leč po špatné komunikaci Hanáka s Tomanem, kdy první jmenovaný nastřelil "citlivé partie" toho druhého, se k balonu dostal Kaplan, pro nějž nebyl problém dopravit kulatý nesmysl do sítě - 3:1. Neuběhlo ani 30 vteřin od vstřelení této branky a skóre se měnilo popáté. A to vskutku unikátně. Matador Jílek si všiml vysokého postavení hostujícího brankáře Cieleckého, nechal si míč hned po rozehrání jemně "vykulit" Azarovem a přímo z půlky hřiště přeloboval bezmocného gólmana - 4:1. Zlomový bod utkání, jelikož po této brance hosté definitivně odpadli a jabkeničtí během 15ti minut přidal 4 krásné branky. Nejprve svým druhým zářezem Azarov, který po úniku parádně přeloboval Cieleckého přímo do šibenice, následován Konečným, jenž pěkným angličanem zvyšoval na rozdíl pěti branek. Na 7:1 zvyšoval v 65. minutě Hanák. I on "využil" ke skoŕování brankovou konstrukci. Konečný stav 8:1 pak dokonal Azarov a to po neméně krásné tentokrát individuální akci, kdy doslova umotal hostujícho stopera a střelou k tyči nedal opět bezmocnému Cieleckému šanci.
Utkání tak skončilo drtivým vítězstvím Jabkenic, které mají po dvou kolech příjemných 6 bodů v tabulce. S velkým přehledem odřídil klidné utkání Roman Černý.
V příštím týdnu nás čeká úplně jiný kalibr v podání posíleného Bezna "A", které ve svém kádru disponuje mj. i exligovým fotbalistou Janem Šislerem, jenž se může pyšnit 12ti prvoligovými brankami.
Pozvánka na příští zápas je tedy více než zajímavá!

Lukeš Jan - Toman Martin, Barančok Luděk, Fortner Martin (K), Staněk Miroslav - Hendrych Jan, Nekola Roman, Konečný Tomáš, Azarov Vadym, Kos Kamil - Hanák Daniel

Branky: 27. Vaňousek Josef (vl.), 39. Konečný Tomáš, 49. Azarov Vadym, 58. Jílek Jaroslav,
61. Azarov Vadym, 62. Konečný Tomáš, 65. Hanák Daniel, 74. Azarov Vadym - 57. Kaplan Jan

Střídali: Havlát Marek, Daniel Silva Duran Willinton, Šifta Vít, Rovný Michal, Nekola Roman
ŽK: 74. Lukeš

Diváků: 50

Rozhodčí: Roman Černý - Jiří Láska (laik), hostující laik

Sobota 21. srpna 2021

TJ Sokol Pěčice "B": TJ Sokol Jabkenice 2:3 (2:2)

První mistrovské utkání, první derby, první výhra. Začátek nové sezóny 2021/ 2022 nemohl začít snad ani jinak. V novém ročníku, kdy všichni věříme, že tentokrát již nezhatí naše fotbalové radosti globální pandemie, jsme zavítali na půdu sousedních Pěčic.
Hned úvod utkání nenasvědčoval tomu, že bychom si mohli z Pěčic odvézt nějaké body, protože již v 5. minutě se zjevil před Lukešovou svatyní osamocený Hellmiss a zkušeně prostřelil padajícího gólmana hostí - 1:0. Rychle inkasovaná branka nás naštěstí nezlomila a Hanákovo vyrovnání ve 12. minutě, kdy střelou z velkého vápna k pravé tyči Dufkovi brány zajistil zasloužené vyrovnání. Za dalších 10 minut později si mohli domácí vzít zpět ztracené vedení, ale Novákova bomba skončila na tyči. Branková konstrukce pak zvonila i na druhé straně, kdy tentokrát nepřála hostujícímu Azarovovi. Ve 34. minutě šli hostující Jabkenice v zápase do vedení a to po velice drzém zakončení matadora Staňka, který překvapil špatně stojícího Dufka a skóroval přímo z rohového kopu - 1:2. Skóre se do konce poločasu měnilo ještě jednou, kdy po dlouhém autu propadl míč ke znovu osamocenému mladíkovi v barvách domácích Hellmissovi a ten se podruhé v zápase nemýlil - 2:2.
Druhý poločas fotbalové krásy příliš nenabídl a slušně zaplněné ochozy tak neměli mnoho důvodu k potlesku, jelikož na hřišti se bojovalo doslova o každý metr a sudí Kamenický měl s vyhrocenými rivaly nemálo práce. Světlým okamžikem bylo pohotové zakončení Konečného, kterého však Dufek krásným zákrokem vychytal. O tom, že se body v tomto utkání rozdělovat nebudou, rozhodl v 80. minutě hostující Varvarynets, jehož do samostatného úniku vyslal Konečný a Roman se v těchto situacích většinou nemýlí - 2:3. Mohutný závěrečný nápor pak fotbalisté jablek ustáli a radují se tak z importu 3 bodů, které budou v tomto ročníku, kdy se budou nižší boleslavské soutěže reorganizovat, jistě potřeba.
V dalším utkání přivítáme v sobotu 28.8. rezervu FK Zdětín a to ve 13:30 v areálu Na Doubkách. Přijďte fandit!

Lukeš Jan - Janák Petr, Barančok Luděk, Fortner Martin (K), Staněk Miroslav - Hendrych Jan, Nekola Roman, Konečný Tomáš, Azarov Vadym, Kršek Tomáš - Hanák Daniel

Branky: 5. Hellmiss. 39. Hellmiss - 12. Hanák, 34. Staněk, 80. Varvarynets
Střídali: Havlát Marek, Varvarynets Roman, Toman Martin
ŽK: Rychetský - Hendrych

Diváků: 66

Rozhodčí: Lukáš Kamenický - Jiří Láska (laik), 2 domácí laikové (každý poločas)

Výsledky přátelských utkání před sezónou 2021/ 2022

úterý 17.8.2021 18:00

FK Dlouhá Lhota : TJ Sokol Jabkenice 2:2 (1:0)
Branky: Hendrych, Jílek

V posledním přípravném zápase jsme na větrné hůrce ve Dlouhé Lhotě nepředvedli
tak kvalitní výkon jako v Čisté, ale nebýt spálených šancí v poslední dvacetiminutovce,
mohli jsme se na sobotní zahájení mistrovských soutěží,
které nás čeká v sousedních Pěčicích, naladit vítězstvím.

sobota 14.8.2021 17:00

FK Slavoj Čistá : TJ Sokol Jabkenice 2:4 (1:1)
Branky: Šedina, Azarov, Varvarynets, Jílek

K dalšímu přípravnému utkání jsme zajížděli do Čisté, která již několik let hraje
druhou skupinu 3. třídy Boleslavska. Do sestavy se po dlouhé době vrátila jedna
z našich opor v podobě Vadyma Azarova a jeho přítomnost byla na hřišti více než přínosná.
Vstup do utkání se nám nepovedl a po pěti minutách jsme po chybě ve středu pole inkasovali.
To však bylo na dlouhou dobu od domácích všechno a pomyslné otěže zápasu
jsme zcela dokonale převzali my a vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat - ve 32. minutě
"napřáhl" k dalekonosné střele Šedina a svým projektilem zařídil vyrovnání.
Po změně stran jsme navázali na kvalitní závěr první půle a téměř celý poločas opanovali.
Druhou branku vsítil po samostatném úniku navrátilec Azarov, na 1:3 pak zvyšoval
po krásném pasu Jílka, Varvarynets. Jarda Jílek pak přidal čtvrtou branku po přímém volném kopu.
Konečný stav utkání pak kosmeticky upravili domácí.

Krásné počasí, krásný fotbalový areál se skvělým trávníkem a příjemná sobotní výhra jabkenických.

sobota 23.7.2021 18:00

FK Dolní Kalná : TJ Sokol Jabkenice 6:3 (4:1)
Branky: 2x Kořínek, Šedina

Detaily tohoto utkání naleznete v sekci "Přípravný kemp v Dolní Kalné 2021".