Logo TJ Sokol Jabkenice.png

.....hoši narážečku umí i moje stará

TJ SOKOL JABKENICE, z.s. 

50 LET FOTO-.jpg

Sezóna 2021 - 2022 "A" mužstvo

Sobota 31. října 2021

TJ Sokol Jabkenice : TJ Žerčice 1:1 (1:0)


Branky:
Střídali:
ŽK:

Diváků:
Rozhodčí:

Čtvrtek 28. října 2021

TJ Sokol Jabkenice : FC Mukařov 1:4 (1:0)Sestava TJ Sokol Jabkenice:


Branky:
Střídali:
ŽK:

Diváků:
Rozhodčí:

 

Sobota 23. října 2021

TJ Sokol Kochánky : TJ Sokol Jabkenice 2:2 (2:1)

Na větrnou důlku v Kochánkách jsme v 10. kole zajížděli k předposlednímu mistrovskému utkání třetí třídy Boleslavska skupiny "B". K utkání se z různých (omluvených) důvodů nedostavilo trenéru Dědinovi hned několik hráčů a nečekalo nás tedy, i vzhledem k panujícím podmínkám, nic jednoduchého.
Do utkání jsme vstoupili aktivně a od začátku se snažili diktovat tempo hry, leč bez kýženého výsledku v podobě vstřelené branky a jako první udeřili domácí. Po faulu Krause, kopali domácí přímý volný kop, který Lukeš neudržel v rukavicích a následnou dorážku i s velkou špetkou štěstí dokázal Machata propasírovat do sítě. Jabkenický brankář tak zažil smutné d
éjà vu, kdy podobně inkasoval i v domácím zápase s Chotětovem. I po vstřelené brance jsme byli nadále aktivnějším mužstvem a odměnou nám bylo několik vytvořených více či menších šancí, avšak jakoby na nás ležela "chotětovská deka", jelikož jejich proměňování bylo doslova nadlidským úkolem. Je pravdou, že povětrnostní podmínky byly v Kochánkách šílené a s přispěním tvrdhé hřiště, kde balón skákal jako o život, bylo zkrocení kulatého nesmyslu obtížnější, ale šance Varvarynetse či Konečného po brankách přímo volali. Vyrovnat se nám tak podařilo až ve 43. minutě, kdy se po sérii dalších šancí, kdy Fortner orazítkoval hlavičkou břevno, dostal k odraženému míči Marek Havlát, a holení propasíroval balon do sítě - 1:1. Naše vedení bohužel nevydrželo dlouho, jelikož s přispěním větru chyboval na druhé straně opětovně Lukeš, když špatně odhadl trajektorii nakopnutého míče a nabídl tak domácím tutovku, kterou však dokázal Fortner na brankové čáře vyrazit a z opětovnou dorážkou si poradil hostující brankář, avšak pouze za cenu rohového kopu. Ten si vzal na starosti domácí špílmachr Vrána a přesným centrem našel hlavu Machaty, jenž svým druhým zápisem v utkání rozhodl o poločasovém stavu 2:1 pro domácí Kochánky.

Do druhé půle jsme šli s tím cílem, že nehodláme odjet z Kochánek z prázdnou, byť jsme museli sestavu značně lepit. Do druhé půle totiž nenastoupil zraněný Barančok a zraněním hendikepovaný Jílek se i přes bolest rozhodl dohrát zápas na "klidnější" pozici stopera. Do sestavy tak ńěkolikrát (vzhledem k hokejovému typu střídání) zasáhl Lukáš Havlát, pro něhož to byl návrat do jabkenického dresu po několika letech. Ve druhém poločase jsme, i vzhledem ke změnám sestavě, nebyli týmem, který tahal za delší konec provazu a hra se vyrovnala. Nutno podotknout, že k vidění nebyla bohužel žádná fotbalová krása a fotbalový fajnšmekr by spíše preferoval frontu k udírně. V probíhající 57. minutě však na kochánské světelné tabuli svítilo skóre 2:2, když svůj důraz a cit předvedl Kos a potrestal chybujícího brankáře Pešku, který neudržel lehkou střelu ve svých rukavicích a nabídl dlouhonohému středopolaři možnost vyrovnat. Vstřelená branka nás bohužel k vyšším obrátkám nenakopla a trend v podobě vyrovnané partie pokračoval až do konce utkání. Obě mužstva měla sice možnosti ke skórování, avšak ani hostující Šifta, tak domácí Vrána, své šance neproměnili a utkání tak skončilo remízu, kterou za předvedenou hru v druhém poločase bereme.

Následující prodloužený víkend se v jabkenickém areálu ponese ve znamení fotbalu, kdy na státní svátek ve čtvrtek 28.10. vyzveme ve druhé kole poháru OFS FC Mukařov a sezónu zakončíme sobotním derby se Žerčicemi, kdy je výkop stanoven na 11:30. Po zápase pak proběhne v prostorách bývalé hospody nad Muzeem výroční členská schůze a následně "poslední výkop".

Těšíme se, že nás na poslední zápas, který je okořeněn rivalem ze Žerčic, přijdete podpořit!


Sestava TJ Sokol Jabkenice:
Lukeš Jan - Kraus František, Barančok Luděk, Fortner Martin (K), Staněk Miroslav - Hendrych Jan, Nekola Roman, Konečný Tomáš, Jílek Jaroslav, Kos Kamil - Varvarynets Roman

Branky: 13. a 44. Machata - 43. Havlát Marek, 57. Kos Kamil
Střídali: Havlát Marek, Havlát Lukáš, Šifta Vít,
ŽK: 2:0 (Mráček Michal, Mráček Matěj) 

Diváků: 30
Rozhodčí: Klíma Štefan - Bohuslav Tomáš, Cidlinský Leoš

 

Sobota 16. října 2021

TJ Sokol Jabkenice : TJ Sokol Chotětov "B" 1:1 (1:0)

V předposledním domácím zápase jsme Na Doubkách hostili v obědovém čase chotětovskou rezervu. Kromě vykartovných Tomana s Varvarynetsem a legionáře Azarova měl trenér Dědina k dispozici kompletní kádr a vzhledem k souběžně hranému utkání chotětovského "Áčka" v Byšicích byly karty před zápasem rozdány v náš prospěch. Je pravdou, že tento fakt byl znát i na hřišti, ale ...
Je pravdou, že od začátku utkání měla naše hra slušné parametry a jistě se shodneme se všemi aktéry, že body se v tomto případě dělit neměly, nicméně fotbal někdy nemá logiku a nemá smysl po utkání plakat, leč v tomto případě je to na pováženou, jelikož 45 příchozích diváků si za symbolickou "dvacičku" zakoupilo nečekanou vstupenku na seriózní festival neproměněných šancí. Prvním "vystupujcím" se stal Jílek, který do hry vstoupil v 15. minutě, aby se postavil k přímému volnému kopu z hranice pokutového území a nekompromisní ranou rozezvonil břevno svatyně střežené Bůžkem. K další šanci se propracoval Hanák, který po 14 dnech znovu volil brzké zakončení, které úspěch nepřineslo. V dalších šancích jsem rovněž neuspěli a po špatné rozehrávce mohli udeřit hosté, jenže Lukeš byl v tomto případě včas na správném místě. V 38. minutě jsme se konečně dočkali - agilní Kos si vytvořil prostor k zakončení a s pomocí hostujích stoperů dopravil míč do sítě - 1:0. Kdo by si v tento moment pomyslel, že to je jediná domácí branka v tomto zápase... Ve 44. minutě se za hostující obranu dostal Jílek a ve vyložené pozici s úmyslem přehodit brankáře bohužel neuspěl a branku vůbec netrefil. Poločasové skóre tak skončilo hubeným vedením jabkenických.
Po změně stran se prakticky nic nezměnilo, urputně bojující hosté se drželi zuby nehty a díky naší střelecké impotenci, skvělým zákrokům brankáře Bůžka a občas i s přispěním paní Štěstěny, se jim dařilo držet na dostřel. Svoji smůlu si v tomto zápase vybral zejména Jílek, který se v 60. minutě dostal znovu do samostatného nájezdu a asi jen on sám ví, proč nechal Bůžka vyniknout a neupravil skóre na rozdíl dvou branek. Nedá mi to, ale troufnu si tvrdit, že vstřelením druhé branky bychom hosty z Chotětova definitivně "dorazili", avšak vzhledem k pokračující nemohoucnosti vstřelit rozdílový gól a postupné křeči, která se lepila na naše kopačky, jsme kýženého nedosáhli. Přitom příležitosti Rovného, Hendrycha a dalších si o to vyloženě říkali. Fotbalový pán Bůh však v sobotu na hřišti v Jabkenicích zřejmě nebyl a došlo na nejhorší. Když už se schylovalo k hubenému výsledku, dostali se hosté v 86. minutě k jedinému vážnějšímu ohrožení branky, kterou k naší smůle dokonale využili. Po zbytečném faulu Konečného se kopal přímý volný kop ze zhruba dvaceti metrů, ke kterému se postavil hostující Linek, jehož nepříliš nebezpečnou střelu vyrazil Lukeš nesmyslně pouze před sebe a pro dobíhajícího Koťátka nebyl problém skórovat - 1:1. Vzhledem k probíhající 87. minutě nám již bohužel nezbyl čas na odpověď a nutno zmínit, že nás tento moment natolik poznamenal, že na záverečný nápor nezbyly zejména mentální síly.
Chotětovská rezerva si tak stejně jako před dvěma lety odváží z Jabkenic cenný bod a my můžeme jen litovat našich neproměněných šancí a v případě brankáře pak o špatné vyřešení situace z 86. minuty.
V sobotu 23.10. nás čeká předposledni zápas podzimu na hřišti v Kochánkách a to ve zcela netradičním čase,
kdy je výkop stanoven na 10:30.
Pro zajímavost přikládám komentář k utkání z webu našeho soupeře, který najdete na níže uvedeném odkazu:


Odkaz na reportáž z chotětovského webu

Sestava TJ Sokol Jabkenice:
Lukeš Jan - Kraus František, Barančok Luděk, Fortner Martin (K), Staněk Miroslav - Hendrych Jan, Kalužák Ervín, Konečný Tomáš, Nekola Roman, Kos Kamil - Hanák Daniel

Branky: 38. Kos - 85. Koťátko
Střídali: Havlát Marek, Jílek Jaroslav, Kršek Tomáš, Rovný Michal
ŽK: 2:4 (Barančok, Hendrych - Nováček, Scheufler, Potůček, Kern)

Diváků: 45
Rozhodčí: Kamenický Lukáš - Jiří Láska (laik), Václav Koťátko

 

Neděle 10. října 2021

Tělovýchovná jednota Sokol Struhy : TJ Sokol Jabkenice 1:2 (1:0)

Za příjemného fotbalového počasí jsme odehráli další kolo na hřišti nedalekých Struh. Domácí se mohou pyšnit krásným areálem, avšak s kvalitou trávníku, který byl ještě nesmyslně před začátkem utkání pokropen, pak nikoliv.
Od prvních minut se hrála vyrovnaná partie, kdy bylo k vidění zejména nasazení obou mužstev, bojovnost a v neposlední řadě pak spousta nepřesností na obou stranách. Nestranný divák si tedy na svoje přijít ani v nejmenším nemohl a musel se spokojit s tvrdším a bojovnějším podáním hry všech aktérů. Prakticky celý první poločas nebyla k vidění souvislejší kombinace, nápad či myšlenka, jak ohrozit soupeřovu branku a pokud by se šlo do kabin za stavu 0:0, nebylo by to jistě překvapivé. Domácí však dostali od hostů pomyslný dárek a ve své jediné vážnější, byť tutové příležitosti, dokázali rozjásat domácí fanoušky poprvé a dle vývoje utkání naštěstí naposledy. V inkriminované situaci namazal hostující matador Nekola Náhlovskému a ten svoji šanci resp. samostatný nájezd s přehledem proměnil a nedal Lukešovi šanci. Nekola pak mohl odčinit své zaváhání, ale v rozhodující chvíli dostal po jediné kloudné kombinaci za celý poločas balon tak, že s ním nemohl nijak ohrozit branku, střeženou Spanilým. Do šaten se tak šlo za nepříznivého stavu pro "jabka" a čekal nás tedy druhý poločas pravdy.
Ten začal z jabkenického pohledu velmi dobře, protože byl v 52.minutě ve "velkém čtverci" faulován agilní Hanák a s nařízenou penaltou si Kos poradil jako zkušený mazák - 1:1. Minutu na to dostává zcela zbytečnou žlutou kartu Varvarynets, což by nebyl kdovíjaký zádrhel, ale v kontextu následné čtvrthodinky, kdy obdržel druhou a následně červenou, jde o záležitost vskutku zásadní. Stejně tedy jako v minulém zápase s Ledcemi jdeme do oslabení a čeká nás závěrečná dvacetiminutovka v oslabení. Kdo by v ten moment vsadil na domácí, zaplakal by. I přes tento handicap jsme byli pohyblivější, aktivnější a kdo jiný než Honza Hendrych bojoval jako lev, čímž strhnul obrovskou vlnu vůle a odhodlání. Paradoxně jsme tedy v této fázi utkání domácí přehráli a odměnou nám byla rozhodující branka, kterou vstřelil v 80. Hanák, jenž se trefil po sympatické individuální akci. V ten moment jsme byli na koni a nebýt nepřesností, či chcete-li nebýt tvrdého, nepochopitelně pokropeného, mazlavého terénu, mohli jsme přidat další branky, leč ve finální fázi jsme selhali. Struhy tak byli stále nadostřel, nicméně vzhledem k jejich mizivé útočné potenci ve druhé poločase, kdy si nedokázali vytvořit trvalejší tlak či vyloženou brankovou příležitost, skončil zápas našem vítězstvím v poměru 1:2.
Dle mého soudu výsledek odpovídá průběhu utkání a naši výhru bych pasoval jako zaslouženou. Zejména bych chtěl tímto všem jabkenickým hráčům poděkovat, a že jich do utkání zasáhlo hned 18!, jelikož dokonale odčinili prohru z domácího derby a zvláště za výkon z druhé půle před nimi smekám. Dobrá práce Jabka!
V předposledním domácím utkání podzimu nás čeká v sobotu 16.10. ve 12:30 rezerva Chotětova a já pevně věřím, že nás otočený zápas ve Struhách nakopne k dobrému výkonu.Sestava TJ Sokol Jabkenice:
Lukeš Jan - Hendrych Jan, Barančok Luděk, Fortner Martin (K), Staněk Miroslav - Kalužák Ervín, Konečný Tomáš, Hanák Daniel, Jílek Jaroslav, Kos Kamil - Varvarynets Roman

Branky: 33. Kos (pen.), 86. Jílek - 29., 48. Kamler, 90. Chechel
Střídali: Havlát Marek, Nekola Roman, Šedina Jan, Kršek Tomáš, Willinton Daniel Duran Silva, Rovný Michal, Škovran Ivan
ŽK: 2:3 (Polášek, Pokorný - 2x Varvarynets, Hanák)

ČK: 0:1 (68. po druhé ŽK Varvarynets)
Diváků: 60
Rozhodčí: Mucek Martin - Jiří Láska/ Martin Kubín (laik), domácí laik
 
Reportáže z odehraných utkání v sezóně 2021/ 2022

Sobota 2. října 2021

TJ Sokol Jabkenice : SK Ledce 2:3 (1:1)

Již v 7. kole, kdy vše, doufejme, směřuje k dohrání minimálně podzimní části nižších fotbalových soutěží, jsme za překrásné, co se počasí týče, soboty, přivítali nedaleké mužstvo Ledec a vzhledem k postavení tabulce se jednalo o klasický zápas "o šest bodů". Do tohoto utkání mohl domácí lodivod Dědina počítat s takřka kompletním kádrem, kdy chyběl pouze Azarov a na soupisku se nevešli hned tři domácí borci, přičemž soupiska může čítat až 18 jmen. Na druhé straně pak byli zraněními zdecimovaní hosté, kdy se ke konci zápasu na hřiště podíval dokonce mecenáš klubu resp. jabkenický obyvatel - Pavel Majer. Papírově jsme tehdy mohli mít psychologickou výhodu, avšak opak byl v tomto případě krutou realitou...
Nadupaná sestava domácího Sokola nastoupila do utkání se zjevnou touhou vyhrát a poslat domů soupeře bez bodu, bohužel však zůstalo pouze u této pomyslné touhy. Hned od začátku utkání bylo zjevné, že hostující Ledce nehodlají Na Doubkách nechat nic zadarmo a celkem brzy dali jasně najevo, že body se rozdávají až po konečném hvizdu. K prvnímu vážnějšímu ohroženi branky a možnosti otevření skóre se sice dostali jabkeničtí a to konkrétně Hanák, který nejprve slušně zakončoval levačkou z úctyhodné vzdálenosti, avšak na Svozila si nepřišel. O několik minutek později se pak ten samý hráč dostal do vyložené pozice, nicméně místo vytvoření tutové šance zbrkle zakončil do rukavic připraveného gólmana hostí. To bylo z naší strany na delší dobu bohužel vše. Chybělo nasazení, pohyb, důraz, nápad a zejména pak to fotbalové srdíčko, kterého však měli hostující hráči na rozdávání a zcela zaslouženě nás začali jednoznačně přehrávat. Důsledkem jejich aktivity byla nařízená penalta, které se ujal tradiční ledecký rozehrávač - gólman Svozil, avšak na Lukeše si tentokrát nepřišel. Ten jeho pokus dobře tipl a vyrazil, následnou 1. dorážku pak Chechel poslal do břevna, odkud se míč odrazil opět ke Svozilovi, leč s druhou dorážkou si následně poradil Lukeš a vyrazil míč na rohový kop. Toto mohl resp. spíše měl být odrazový můstek pro pokleslou jabkenickou morálku, ale i v tomto případě byl opak pravdou. Hned o 5 minut později se za domácí obranou prosmýkl Kamler a ve skluzu rozvlnil síť poprvé - 0:1. K našemu štěstí jsme však obratem srovnali, kdy nařízenou penaltu po faulu na debutujícího Kalužáka proměnil Kos. Za nerozhodného stavu 1:1 se šlo do šaten.
Chtěli jsme a věděli jsme, že šance porazit Ledce a odskočit jim v tabulce je velká, nicméně se budu opět opakovat - zůstalo u chtíče. Hned ve 48. minutě se do šance dostal agilní Kamler, jenž skvělým sólem udělal z domácí obrany vč. brankáře trhací kalendář a elegantně strhl vedení na stranu hostí. Aby toho nebylo málo, tak jabkenická pohroma byla za 15 minut ještě hlubší, když se po zbytečném strčení do soupeře v přerušené hře nechal vyloučit Toman. Závěrečnou půlhodinku nás tedy čekala hra v deseti. V této fázi zápasu se hra zklidnila a hřiště "zdobila" spíše nepřesná hra a časté přerušování, což devadesát přihlížejících diváků nemohlo jakkoliv ocenit. Je pravdou, že nabídnutou přesilovku hosté nevyužili k doražení soupeře, ale ani nás nezdobilo kdovíjaké nutkání bojovat, "udělat něco navíc" nebo něco vymyslet a utkání tak pozvolna směřovalo ke svému konci. V 86. minutě se však Jabkenicím zničehonic podařilo vyrovnat, když Jílka vyslal do uličky Kalužák a první jmenovaný vymetl parádní střelou do pravé šibenice všechny pavouky Svozilovi branky - 2:2. Zde stojí za zmínku objektivní reakce rozhodčího Hloucala, který absolutně ignoroval zdvižený praporek hostujícího laika a branku bez váhání uznal. Nedokázal jsem po zápase získat objektivní hodnocení situace, zda-li se o ofsajd opravdu jednalo či nikoliv, avšak tiše tleskám sudímu, který takto doslova "utnul" věčně mávajícího pána na lajně...
Parádní moment na konci zápasu však nakonec vyšel vniveč, když se v 90. minutě dostal ve velkém vápně ke kulatému nesmyslu nehlídaný Chechel a utěšeným halfvolejem vymetl tentokrát pavouky v domácí brance a určil konečný stav utkání na 2:3, protože ani v pětiminutovém nastavení nedokázali Jabkenic na tuto branku zareagovat.
Utkání tak skončilo vítězstvím Ledec a ja na snaze konstatovat, že to bylo vítězství zasloužené. Domácí borci nedokázali navázat na bojovný výkon z Předměřic a po této stránce si v tomto střetnutí bodovat nezasloužili. Hosté naopak vytěžili z minima maximum a "přes les" si odvážejí všechny body.
V neděli 10.10. nás v 16:00 čeká šance na reparát na hřišti Struh.


Sestava TJ Sokol Jabkenice:
Lukeš Jan - Janák Petr, Barančok Luděk, Fortner Martin (K), Hendrych Jan - Kalužák Ervín, Konečný Tomáš, Hanák Daniel, Jílek Jaroslav, Kos Kamil - Varvarynets Roman

Branky: 33. Kos (pen.), 86. Jílek - 29., 48. Kamler, 90. Chechel
Střídali: Havlát Marek, Nekola Roman, Šedina Jan, Mrkos Tomáš, Staněk Miroslav, Toman Martin
ŽK: 1:5 (Varvarynets - Svozil, Šebek, Fuksa, Truhelka, Yefremov)

ČK: 1:0 (60. Toman)
Diváků: 90
Rozhodčí: Hloucal Radek - Jiří Láska(laik), hostující výpravčí

 

Neděle 26. září 2021

SK Jizera Předměřice : TJ Sokol Jabkenice 0:0

Za krásného počasí, kdy se stupnice teploměru vyhoupla až na letních 25°C jsme zajižděli na půdu jednoho z předních klubů naší soutěže - Předměřic. Trenér Dědina nemohl v tomto utkání počítat se svými oblikátními pilíři Jílkem a Azarovem a čekala nás tedy proti papírově favorizovaným domácím velmi těžká šichta.
Na hustém, avšak měkkém a hrbolatém pažitu se hrálo od začátku bojovné a vyrovnané utkání, kdy si žádné z mužstev nedokázalo vytvořit solidnější příležitost ke skórování. Postupem času však začala převládat zjevná kvalita domácího celku, který v minulém kole srdnatě bojoval na hřišti Bezna (Bezno vyhrálo 6:3) a zejména levá strana, kde operoval domácí Zalabák, zle zatápěla naší obraně. Zde bych rád vyzdvihl výkon Honzy Hendrycha a Fandy Krause. Výkonostní laťka prvně jmenovaného je standardně na velmi vysoké úrovni a v kombinaci s Fandou byla spousta útočných akcí domácích skvěle eliminována. Po půlhodině utkání si domácí Jizera vypracovala několik slibných šancí, které však hostující obrana v čele s matadory Fortnerem a Barančokem a v neposlední řadě gólmanem Lukešem dokázala ubránit. Jabkenice toho v průběhu první půle směrem dopředu mnoho nevymysleli a jedinou příležitostí tak zůstala slibná střela Barančoka, která skončila nad břevnem domácího Housky.
Bojovným výkonem jsme pokračovali i po změně stran. Jabkenickým cílem bylo ustát prvních 15 minut druhého poločasu a pokusit se ze zatažené obrany nalézt skulinku k brejku, což se v první poločase vůbec nedařilo a ve spoustě případů jsme v předfinální fázi nabídli protiútok soupeři. Pomyslný cíl neinkasovat se podařilo splnit a to i přes to, že tlak domácích byl v této fázi utkání evidentní a v některých případech jsme děkovali za čisté konto zejména nemohoucnosti domácích střelců. My jsme hrozili ze standardek a z několika rohových kopů, které nám předměřičtí nabídli, avšak k nějakému zajímavějšímu ohrožení branky jsme se nedostali, jelikož přímý volný kop Varvarynetste zneškodnil Houska a několik slibných závarů po rohových kopech jsme v branku přetavit nedokázali. To bylo z naší strany bohužel vše, jelikož posledních dvacet minut už bylo na hřišti pouze jedno mužstvo - domácí Jizera. Je pravdou, že jsme celé utkání zejména bránili a v této poslední fázi natahovali a zdržovali čas, co se dalo. Nicméně ruku na srdce - bod z Předměřic? K nezaplacení. A to zejména díky skvělému týmovému výkonu všech 14ti borců, kteří do utkání zasáhli. Je zjevné, že pro domácí je bod remíza ztráta, pro nás "zlatý bod", který jsme v 93. minutě mohli začít "slavit". Poslední moment utkání však mohl náš statečný výkon zhatit, nicméně překopnutá branka z vyložené pozice jakoby dokreslila snahu a závěrečnou domácí křeč.
Z Předměřic tak vezeme dle mého soudu nečekaný výsledek a velmi cenný bod. Utkání odřídil rozhodčí Luboš Brodský, jenž fotbalu bohužel spíše uškodil a zejména domácí fotbalisté mu možná doteď nemohou přijít na jméno.
V příštím, již 7. kole, přivítáme v sobotu 2.10. ve 13:00 ekonomicky prosperující družstvo sousedních Ledec a budeme velmi rádi, když nás v derby o Svatojiřský les přijdete podpořit.
Těšíme se na Vás!


Sestava TJ Sokol Jabkenice:
Lukeš Jan - Janák Petr, Barančok Luděk, Fortner Martin (K), Hendrych Jan - Kraus František, Konečný Tomáš, Hanák Daniel, Nekola Roman, Kos Kamil - Varvarynets Roman

Branky: -
Střídali: Havlát Marek, Škovran Ivan, Šifta Vít
ŽK: 3:2 (za hosty Fortner, Kos)

Diváků: 60
Rozhodčí: Brodský Luboš - Jiří Láska(laik), domácí laik


 

Sobota 18. září 2021

 

TJ Sokol Jabkenice : FC Horky nad Jizerou "B" 3:2 (2:2)

V pátem kole nadpralesní soutěže 3.třídy Boleslavska se Na Doubkách představila rezerva týmu Horek nad Jizerou, toho času okupující 3. místo v průběžné tabulce a byl to tedy zápas o pomyslných 6 bodů.
Na perfektně připraveném pažitu jsme od začátku tahali za delší konec provazu a byli jednoznačně lepším týmem. Již ve 13. minutě se na pravém křídle uvolnil Kos a naservíroval přihrávku jako nad zlatém podnose Hanákovi, který se nemýlil o otevřel skóre utkání poprvé. Hned o 7 minut později se jabkeničtí fotbalisté radovali z dvoubrankového vedení, kdy se po krásné akci trefil Kos. Velkou měrou se na této brance podíleli zejména Konečný s Hendrychem, když si na půlce hřiště vyměnili balon a druhý jmenovaný vyslal do velkého čtverce krásný centr a zakončujícímu Kosovi se stačilo pouze "uklonit". Pohodový průběh utkání do tohoto momentu nenasvědčoval vůbec tomu, že by mohlo být zaděláno na drama, nicméně opak byl pravdou. Domácí hráči se jako by již slavili zisk tří bodů a jejich pohledná hra se rázem otočila o 360°. Hosté z Horek se v 31. minutě dostali do prvního zajímavějšího ohrožení branky, které skončilo v domácí síti. Strůjcem byl zejména hostující matador Váňa, který při rychlém protiútoku zatáhl balon po pravé straně hřiště, lehce našel nabíhajícího Mihálika, který neměl problém skórovat - 2:1. Opaření domácí se na a ne dostat do herního tempa z první půlhodinky utkání a přišel tak další trest. Na hranici ofsajdu se dostal k míči Váňa, který tváří v tvář Lukešovi lehce zaváhal, avšak i přes veškerou snahu domácí obrany dokázal vyrovnat stav utkání na 2:2. To vše se událo ve 45. minutě a tzv. "šatňák" byl tedy na světě...
Do druhého poločasu vyslal domácí trenér Dědina na levou stranu Šedinu místo Varvarynetse a tento tah mu vyšel doslova královsky. V 50. minutě se dostává první jmenovaný k centru z levé strany a skákavý balon se doslova a do písmene dokutálí k překvapení všech zúčastněných až za brankovou čáru svatyně, kterou strážil horecký nestor Skalák. Nutno podotknout, že velkou měrou se na této brance podílel Hanák, který se do poslední chvíle snažil skákavý nesmysl tečovat. Důležitý moment utkání, který mohl přinést pomyslný klid na jabkenické kopačky, leč opak byl opět pravdou. V následné dvacetiminutovce mohlo skóre na domácí straně úctyhodně narůstat, ale proti byl zejména hostující Skalák, který postupně vychytal Hanáka, Konečného či Azarova. Místo uklidňující branky jsme se tak museli strachovat o výsledek až do konce utkání a horecká rezerva mohla zejména díky skvělým zákrokům svého brankáře pomýšlet na bodoví zisk až do posledního hvizdu. V 86. minutě se do vyložené šance dostával Váňa, ale v rozhodující chvíli si kulatý nesmysl předkopl více než zamýšlel a Lukeš tak neměl problém jeho šanci překazit. Poslední možnost jak ohrozit jabkenickou branku odvrátila po přímém volné kopu Váni domácí obrana a v probíhající 93. minutě pak solidně pískající sudí Tomáš utkání ukončil.
Vzhledem k průběhu si troufnu tvrdit, že všechny body zůstaly Na Doubkách zcela zaslouženě, byť by se mohlo zdát, že jsou se špetkou hořkosti, jelikož náš předvedený výkon nebyl určitě takový, jaký jsme si představovali. Skvělý zápas zahrál již poněkolikáté domácí univerzál Honza Hendrych.
V příštím zápase nás čeká venkovní utkání v Předměřicích a to v neděli 26.9. v 16:30.


Sestava TJ Sokol Jabkenice:
Lukeš Jan - Hendrych Jan, Barančok Luděk, Fortner Martin (K), Toman Martin - Varvarynets Roman, Konečný Tomáš, Azarov Vadym, Nekola Roman, Kos Kamil - Hanák Daniel

Branky: 13. Hanák Daniel, 21. Kos Kamil, 50. Šedina Jan - 31. Mihál Patrik, 45. Váňa Jan
Střídali: Janák Petr, Kršek Tomáš, Šedina Jan
ŽK: 34. Hanák Daniel, 45. Hendrych Jan - 60. Bouda Milan

Diváků: 60
Rozhodčí: Tomáš Bohuslav - Jiří Láska(laik), hostující laik

 

Sobota 11. září 2021

FC Nemyslovice - TJ Sokol Jabkenice 1:5 (1:2)
Do dalšího utkání jsme vyrazili na půdu Nemyslovic, kde jsme chtěli odčinit lekci z Bezna a ideálně přivést všechny tři body. Je evidentní, že se nám tento počin zadařil, ale pojďme si utkání projít popořádku.
Na úzkém, hrbolatém a relativně suchém hřišti se hrál od začátku vyrovnaný fotbal, který 40 zúčastněných diváků nenudil. Do první šance se dostali domácí, kdy po laxním vyboxování předchozí střely v podání gólmana Lukeše skončila dorážka hlavičkujícího stopera domácích na břevně. Na druhé straně se pak činil brankář Tomšíček, který s přehledem zneškodnil několik slušných střel jabkenických fotbalistů. Po pomyslném úvodním oťukávání pak jako první udeřili Nemyslovice, kdy Lukešova špatná rozehrávka našla pouze hlavu Pokorného, jenž našel volného Kunsta a ten rozvlnil síť v jabkenické bráně poprvé, to probíhala 14. minuta utkání. Studená sprcha pro hosty, kteří měli v té době více ze hry, ale v předfinální fázi jim scházela klid na kopačkách, lepší muška či větší střelecké štěstí. Vyrovnání však na sebe nenechalo dlouho čekat. V 18. minutě se k přímému volnému kopu po faulu na vlastní osobu postavil špílmachr Jílek a nekompromisní ranou do šibenice vyrovnal na 1:1. Od tohoto momentu jsme najednou byli na koni my a z této psychické výhody nadále čerpali. Několik dalších pokusů zastavil gólman domácích či domácí asistent zdvihnutým praporkem, avšak ve 35. minutě jsme otočili stav utkání na 1:2 a to vskutku náramně. Po solidní kombinaci se dostal k míči na hranici velkého vápna Tomáš Konečný a geniálním lobem rozjásal hrstku hostujících fanoušků podruhé. Krásný fotbalový moment tak určil výsledek prvního poločasu.
Čekali jsme, že na nás z kraje druhé půle domácí "vlétnou", ale zcela zaslouženě jsme odskočili do dvoubrankového vedení, kdy se po ose Lukeš-Fortner-Hendrych-Konečný-Varvarynets dostal poslední jmenovaný do samostatného úniku a svůj nájezd bezpečně proměnil. V tu dobu bylo na hřišti pouze jedno mužstvo, protože se na domácí valil jeden útok za druhým a skóre tak postupně narůstalo. Na 1:4 zvyšoval v 55.minutě Azarov a o deset minut později "svítilo" na tabuli skóre 1:5, když svoji druhou branku v zápase vstřelil Varvarynets. Hosté poté prostřídali a na hřiště se postupně dostalo hned 7 nových hráčů, což přineslo očekávané polevení v tempu, avšak i přesto mohlo rozdíl ve výsledku narůstat, avšak šance Krška či Mrkose, zůstaly nevyužity. Domácí se po celý druhý poločas statečně drželi, avšak pouze ve hře v poli, protože jejich jedinou brankovou příležitost zlikvidoval hostující brankář s velkou podporou skvělu fungující obrany.
Tři body tak po zásluze putují do Jabkenic a my se již nyní těšíme na další utkání, které nás čeká v sobotu 18.9. ve 13:30 proti týmu FC Horky nad Jizerou "B". Těšíme se na Vás v areálu "Na Doubkách"!


Sestava TJ Sokol Jabkenice:
Lukeš Jan - Staněk Miroslav Barančok Luděk, Fortner Martin (K), Hendrych Jan - Konečný Tomáš, Azarov Vadym, Jílek Jaroslav, Kos Kamil - Varvarynets Roman, Hanák Daniel

Branky: 14. Kunst - 18. Jílek, 35. Konečný, 48. Varvarynets, 55. Azarov, 65. Varvarynets
Střídali: Havlát Marek, Toman Martin, Kršek Tomáš, Mrkos Tomáš, Beljakov Alexandr, Šifta Vít, Šedina Jan
ŽK: bez karet

Diváků: 40
Rozhodčí: Pažout Petr - Jiří Láska(laik), domácí laik
 

Sobota 4. září 2021

SK Bezno-Sovínky "A" - TJ Sokol Jabkenice 6:0 (3:0)
Ve třetím kole jsme zavítali na půdu ambiciózního celku Bezna, který se netají postupovými ambicemi do vyšší soutěže a je nutno podotknout, že sestava domácích, byť v tomto utkání oslabena o největšího špílmachra v osobě Honzy Šislera, jasně ukázala, že to s postupem do vyšších pater minimálně okresních soutěží myslí opravdu vážně.
Začátek utkání byl pro hostující Jabkenice přímo hororový, kdy po centru z levé strany prohrál Lukeš souboj o centrovaný balon s důrazným Šišpelou, pro něhož nebyl problém uklidit kulatý nesmysl do prázdné branky. O několik minut později svítilo na světelné tabuli skóre 2:0, když nikým nehlídaný Josef Hötzel vsítil po rohovém kopu hlavou pohodlně druhý gól. To běžela 11.minuta. Útočná aktivita domácích, kteří se po druhé vstřelené brance jistě uklidnili, na chvíli opadla, a byli to jabkeničtí, kteří mohli zápas minimálně zdramatizovat. V probíhající 20. minutě byl v pokutovém území faulován Kos a sudí Tomšovic po chvilce váhání ukázal na penaltový puntík. Pokutový kop si vzal na svá bedra Jílek, avšak ani on se nestal prvním střelcem, který v sezóně překoná Stýskala, jenž jeho slabší pokus vyrazil a snížení se tedy hosté nedočkali. Pro zajímavost - Jakub Stýskal prozatím ve třech odehraných zápasech ještě neinkasoval a skóre Bezna je 20:0! Neproměněná penalta opět nakopla domácí tak, že se na jabeknickou svatyni valil jeden útok za druhým. Několikrát zachránil pohromu skvěle hrající Hendrych nebo zastoupil Lukeše na brankové čáře Barančok. Do poločasu se však domácím podařilo vsítit ještě jednu branku a to když zcela nehlídaný Korejza (mj. jeho přestup z Chotětova byl údajně dojednán několik hodin před výkopem) skvěle trefil míč po centru z pravé strany přímo z voleje a stanovil tak poločasový výsledek 3:0.
Druhý poločas mohl začít téměř stejně jako poločas první, ale tečovanou střelu dokázal Lukeš s obtížemi vyrazit na roh. V zápětí měl velkou šanci Kos, kdy se po jednoduché a přímočaré akci na jeden dotek dostal k zakončení, ale ke vší smůle jabkenických zastoupil Stýskala v bráně domácí bek a výkopem takřka z brankové čáry zabránil téměř jisté brance. To bylo bohužel z naší strany na delší dobu vše, protože branky stříleli opět pouze domácí. Nejdříve se po špatné komunikaci mezi Lukešem a Hendrychem dostal k míči důrazný Šisler a pro Tomáš Hötzela nebyl problém skórovat - 4:0. Pátou branku přidali domácí o deset minut později, kdy běžela 72. minuta a na konci sympatické kombinace byl do prázdné brány střílející Novotný. Ještě jednu možnost, jak ukončit Stýskalovu neprůstřelnost dostal střídající Havlát, ale jeho zakončení zabránila branková konstrukce. Konečnou podobu výsledku tak stanovil Gruncl, jenž zacílil ve dvaaosmdesáté minutě střelou z velkého vápna přesně k levé tyči Lukešovi branky a stanovil tak konečný výsledek na hodnotě 6:0.
Zápas, který přinesl mnoho fotbalové krásy a to zejména z pohledu domácího mužstva, tak skončil šestibrankovým rozdílem, nicméně ruku na srdce, pokud by duel skončil výsledkem 10:2, nikdo by se pravděpodobně nemohl divit. Dle mého soudu je tak porážka ještě relativně milosrdná, ale jsme realisté, jelikož jsme věděli, že přivézt jakýkoliv bod z Bezna, bylo spíše přání. Porážka tedy mrzí, ale předvedená hra domácích byla vskutku oku lahodící a jejich postupové ambice jsou více než na místě. Ještě jedna zajímavost z utkání, která mne zaujala - domácí hráči vybojovali minimálně 15 rohových kopů, přičemž jejich zahrání mělo vždy ligové parametry a leckterá prvoligová mužstva by mohla takovéto realizace rohů závidět.
V příštím týdnu, konkrétně v sobotu 11.9. nás čeká další zápas a to od 13:30 na hřišti v Nemyslovicích. V tomto zápase budeme chtít rozhodně urvat body, avšak po výsledku z minulého týdne, kdy náš další soupeř přivezl po výsledku 1:4 v Chotětově všechny body, víme, že nás nečeká nic lehkého. Držte nám palce!


Sestava TJ Sokol Jabkenice:
Lukeš Jan - Janák Petr, Barančok Luděk, Fortner Martin (K), Hendrych Jan - Konečný Tomáš, Hanák Daniel, Nekola Roman, Jílek Jaroslav, Kos Kamil - Varvarynets Roman

Branky: 2. Šišpela Jan, 11. Hötzel Josef, 28. Korejza Milam, 62. Hötzel Tomáš,
72. Novotný Zdeněk , 83. Gruncl Petr

Střídali: Havlát Marek, Daniel Silva Duran Willinton, Škovran Ivan
ŽK: 44. Hötzel Tomáš, 50. Hötzel Josef - 32. Varvarynets Roman

Diváků: 80
Rozhodčí: Tomšovic René - Václav Dvořák(laik), domácí laik
Delegát utkání: Tiller Milan

bezno 1.jpg
bezno 2.jpg
bezno 3.jpg
bezno 4.jpg

Sobota 28. srpna 2021

TJ Sokol Jabkenice - FK Zdětín "B" 8:1 (2:0)

V ideálním fotbalovém počasí jsme v prvním domácím zápase Na Doubkách přivítali rezervu Zdětína. Opatrný první poločas se nesl ve vyrovnaném duchu a jako první mohlo jít do vedení hostující mužstvo, ale Fabiánova dorážka skončila vysoko nad brankou. Poprvé se skóre měnilo ve 27. minutě, kdy se po sérii rohovýck kopů dostal k centru Jarda Jílek a jeho centr si srazil do vlastní branky Vaňousek - 1:0. O deset minut později vedli domácí již o dvě branky, když se po hezké kombinační akci zjevil ve skvělé střelecké pozici Konečný a přesnou ranou k tyči zvýšil vedení domácích. Nutno podotknout, že střelecká potence domácích borců byla na vysoké úrovni, avšak hodnoty naskakovaly pouze v kolence "střely mimo zařízení" a do šaten se tedy šlo za dvoubrankového vedení domácích.
Po změně stran pak následoval přesný opak toho, co jsme viděli v prvním poločase. Během 30ti minut mohlo padesát přihlížejících fanoušků vidět hned 7 branek a zejména ty, co končily v hostující svatyni byly přímo spektakulární. Svoji první branku vstřelil po dlouhé absenci Vadym Azarov, kterého krásným pasem přes celou šíři hřiště našel Hendrych a uklidit míč do sítě bylo pro ukrajinského legionáře v našich barvách to nejmenší - 3:0. V zápětí se do střelecký tabulek zapsali také hosté, když po volném přímém kopu vyrazil Lukeš míč do relativního bezpečí, leč po špatné komunikaci Hanáka s Tomanem, kdy první jmenovaný nastřelil "citlivé partie" toho druhého, se k balonu dostal Kaplan, pro nějž nebyl problém dopravit kulatý nesmysl do sítě - 3:1. Neuběhlo ani 30 vteřin od vstřelení této branky a skóre se měnilo popáté. A to vskutku unikátně. Matador Jílek si všiml vysokého postavení hostujícího brankáře Cieleckého, nechal si míč hned po rozehrání jemně "vykulit" Azarovem a přímo z půlky hřiště přeloboval bezmocného gólmana - 4:1. Zlomový bod utkání, jelikož po této brance hosté definitivně odpadli a jabkeničtí během 15ti minut přidal 4 krásné branky. Nejprve svým druhým zářezem Azarov, který po úniku parádně přeloboval Cieleckého přímo do šibenice, následován Konečným, jenž pěkným angličanem zvyšoval na rozdíl pěti branek. Na 7:1 zvyšoval v 65. minutě Hanák. I on "využil" ke skoŕování brankovou konstrukci. Konečný stav 8:1 pak dokonal Azarov a to po neméně krásné tentokrát individuální akci, kdy doslova umotal hostujícho stopera a střelou k tyči nedal opět bezmocnému Cieleckému šanci.
Utkání tak skončilo drtivým vítězstvím Jabkenic, které mají po dvou kolech příjemných 6 bodů v tabulce. S velkým přehledem odřídil klidné utkání Roman Černý.
V příštím týdnu nás čeká úplně jiný kalibr v podání posíleného Bezna "A", které ve svém kádru disponuje mj. i exligovým fotbalistou Janem Šislerem, jenž se může pyšnit 12ti prvoligovými brankami.
Pozvánka na příští zápas je tedy více než zajímavá!Sestava TJ Sokol Jabkenice:
Lukeš Jan - Toman Martin, Barančok Luděk, Fortner Martin (K), Staněk Miroslav - Hendrych Jan, Nekola Roman, Konečný Tomáš, Azarov Vadym, Kos Kamil - Hanák DanielBranky: 27. Vaňousek Josef (vl.), 39. Konečný Tomáš, 49. Azarov Vadym, 58. Jílek Jaroslav,
61. Azarov Vadym, 62. Konečný Tomáš, 65. Hanák Daniel, 74. Azarov Vadym - 57. Kaplan Jan

Střídali: Havlát Marek, Daniel Silva Duran Willinton, Šifta Vít, Rovný Michal, Nekola Roman
ŽK: 74. Lukeš

Diváků: 50

Rozhodčí: Roman Černý - Jiří Láska (laik), hostující laik


 
zdětín 1.jpg
zdětín 2.jpg
zdětín 3.jpg
zdětín 4.jpg

Sobota 21. srpna 2021

TJ Sokol Pěčice "B": TJ Sokol Jabkenice 2:3 (2:2)

První mistrovské utkání, první derby, první výhra. Začátek nové sezóny 2021/ 2022 nemohl začít snad ani jinak. V novém ročníku, kdy všichni věříme, že tentokrát již nezhatí naše fotbalové radosti globální pandemie, jsme zavítali na půdu sousedních Pěčic.
Hned úvod utkání nenasvědčoval tomu, že bychom si mohli z Pěčic odvézt nějaké body, protože již v 5. minutě se zjevil před Lukešovou svatyní osamocený Hellmiss a zkušeně prostřelil padajícího gólmana hostí - 1:0. Rychle inkasovaná branka nás naštěstí nezlomila a Hanákovo vyrovnání ve 12. minutě, kdy střelou z velkého vápna k pravé tyči Dufkovi brány zajistil zasloužené vyrovnání. Za dalších 10 minut později si mohli domácí vzít zpět ztracené vedení, ale Novákova bomba skončila na tyči. Branková konstrukce pak zvonila i na druhé straně, kdy tentokrát nepřála hostujícímu Azarovovi. Ve 34. minutě šli hostující Jabkenice v zápase do vedení a to po velice drzém zakončení matadora Staňka, který překvapil špatně stojícího Dufka a skóroval přímo z rohového kopu - 1:2. Skóre se do konce poločasu měnilo ještě jednou, kdy po dlouhém autu propadl míč ke znovu osamocenému mladíkovi v barvách domácích Hellmissovi a ten se podruhé v zápase nemýlil - 2:2.
Druhý poločas fotbalové krásy příliš nenabídl a slušně zaplněné ochozy tak neměli mnoho důvodu k potlesku, jelikož na hřišti se bojovalo doslova o každý metr a sudí Kamenický měl s vyhrocenými rivaly nemálo práce. Světlým okamžikem bylo pohotové zakončení Konečného, kterého však Dufek krásným zákrokem vychytal. O tom, že se body v tomto utkání rozdělovat nebudou, rozhodl v 80. minutě hostující Varvarynets, jehož do samostatného úniku vyslal Konečný a Roman se v těchto situacích většinou nemýlí - 2:3. Mohutný závěrečný nápor pak fotbalisté jablek ustáli a radují se tak z importu 3 bodů, které budou v tomto ročníku, kdy se budou nižší boleslavské soutěže reorganizovat, jistě potřeba.
V dalším utkání přivítáme v sobotu 28.8. rezervu FK Zdětín a to ve 13:30 v areálu Na Doubkách. Přijďte fandit!

 

Sestava TJ Sokol Jabkenice:
Lukeš Jan - Janák Petr, Barančok Luděk, Fortner Martin (K), Staněk Miroslav - Hendrych Jan, Nekola Roman, Konečný Tomáš, Azarov Vadym, Kršek Tomáš - Hanák DanielBranky: 5. Hellmiss. 39. Hellmiss - 12. Hanák, 34. Staněk, 80. Varvarynets
Střídali: Havlát Marek, Varvarynets Roman, Toman Martin
ŽK: Rychetský - Hendrych

Diváků: 66

Rozhodčí: Lukáš Kamenický - Jiří Láska (laik), 2 domácí laikové (každý poločas)

 
jabke 6.jpg
jabke 2.jpg
jabke 5.jpg
jabke 3.jpg
Výsledky přátelských utkání před sezónou 2021/ 2022

úterý 17.8.2021 18:00

FK Dlouhá Lhota : TJ Sokol Jabkenice 2:2 (1:0)
Branky: Hendrych, Jílek

V posledním přípravném zápase jsme na větrné hůrce ve Dlouhé Lhotě nepředvedli
tak kvalitní výkon jako v Čisté, ale nebýt spálených šancí v poslední dvacetiminutovce,
mohli jsme se na sobotní zahájení mistrovských soutěží,
které nás čeká v sousedních Pěčicích, naladit vítězstvím.

sobota 14.8.2021 17:00

FK Slavoj Čistá : TJ Sokol Jabkenice 2:4 (1:1)
Branky: Šedina, Azarov, Varvarynets, Jílek

K dalšímu přípravnému utkání jsme zajížděli do Čisté, která již několik let hraje
druhou skupinu 3. třídy Boleslavska. Do sestavy se po dlouhé době vrátila jedna
z našich opor v podobě Vadyma Azarova a jeho přítomnost byla na hřišti více než přínosná.
Vstup do utkání se nám nepovedl a po pěti minutách jsme po chybě ve středu pole inkasovali.
To však bylo na dlouhou dobu od domácích všechno a pomyslné otěže zápasu
jsme zcela dokonale převzali my a vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat - ve 32. minutě
"napřáhl" k dalekonosné střele Šedina a svým projektilem zařídil vyrovnání.
Po změně stran jsme navázali na kvalitní závěr první půle a téměř celý poločas opanovali.
Druhou branku vsítil po samostatném úniku navrátilec Azarov, na 1:3 pak zvyšoval
po krásném pasu Jílka, Varvarynets. Jarda Jílek pak přidal čtvrtou branku po přímém volném kopu.
Konečný stav utkání pak kosmeticky upravili domácí.

Krásné počasí, krásný fotbalový areál se skvělým trávníkem a příjemná sobotní výhra jabkenických.

sobota 23.7.2021 18:00

FK Dolní Kalná : TJ Sokol Jabkenice 6:3 (4:1)
Branky: 2x Kořínek, Šedina

Detaily tohoto utkání naleznete v sekci "Přípravný kemp v Dolní Kalné 2021".


 
© TJ Sokol Jabkenice, z.s. 2017
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one