TJ SOKOL JABKENICE, z.s.

Sezóna 2022/ 2023 "A" Mužstvo

Sobota 24. září 2022

SK Židněves: TJ Sokol Jabkenice 1:2 (1:2)

V dalším zápase jsme opět zajížděli na hřiště soupeře, kdy nás hostilo mužstvo Židněvsi, jenž bylo po 5. kole v průběžné tabulce před námi a to o jediný bodík. Po prvním vítězství z minulého týdne jsme chtěli navázat na vydařený výkon z Mukařova a poprat se o všechny body. Hostujícímu kouči však vrásky přidělali již události před zápasem, když k dlouho omluvenému brankáři Lukešovi, přibyl před zápasem ještě Hanák, Janák, Jílek a s dávkou sebezapření pak nastoupil do utkání nemocí oslabený Kos. Do sestavy se pak po několika zápasech vrátil matador Fortner.
Úvod utkání resp. úvodní moment patřil hostujícim borcům, když neuplynulo ani 50 vteřin od úvodního hvizdu a na světelné tabuli již svítilo skóre 0:1. Střelcem branky pak byl Aleš Kořínek, jehož krásnou individuální, kdy převzal míč téměř na polovině hřiště a ten zastavila až síť za bezmocným domácím brankářem. Domácí se samozřejmě chtěli pokusit o rychlé srovnání skóre, ale jabkenická obrana pracovala daleko lépe, než při posledním vzájemném měření sil, kdy jsme si z přátelského utkání s tímto mužstvem odvezli potupného bůra. Z ničeho nic se však domácí Židněves dočkala ve 23. minutě vyrovnání, když se domácí Hendrych zbavil hned 3 protihráčů a i s troškou štěstí prostřelil zaskakujícího Havláta v brance hostí - 1:1. Jabkeničtí hráči však s odpovědí nečekali příliš dlouho a o 4 minuty později se dostali opět do vedení. V hlavní roli při vstřelení této branky byli Kořínek s Jansou, když si několikrát elegantně vyměnili balon a druhý jmenovaný pak ve vyložené šanci rozjásal 10 přítomných jabkenických fanoušků. Stav 1:2 si pak obě mužstva přinesla do šaten.
Kdo by si byl řekl ve třetině utkání, že stav 1:2 vydrží na světelné tabuli až do posledního hvizdu, nicméně druhá půle mnoho fotbalové krásy nepřinesla a skóre se tak v zásadě ani změnit nemohlo. Domácí se snažili s výsledkem "něco udělat", avšak kompaktně pracující jabeknická obrana změnu zkrátka nepřipustila. Pravdou je, že na měkkém terénu jakákoliv kloudnější kombinace vázla a mohli to být naopak hosté, kteří mohli některý z brejků přetavit v gólovou radost, kdy zejména Kalužákova šance po gólu přímo volala. Ze závěrečného tlaku pak domácí nevytěžili zajímavější příležitost a pokud se již na dostřel dostali, byl na místě přípravený Havlát.
Ze Židněvsi tak vezeme zasloužené 3 body, kdy po herní stránce těžko hledat vítěze, ale jak již padlo několikrát - fotbal se hraje na góly a v této disciplíně jsme byli o branku napřed.
V příštím kole přivítáme na domácím hřišti mužstvo Slavoje Čistá a to v sobotu 1.10. od 16:00.

Základní sestava TJ Sokol Jabkenice:
Havlát Marek - Dvořák Adam, Barančok Luděk, Hendrych Jan, Nekola Roman - Kos Kamil (Rovný), Fortner Martin, Kalužák Ervín (K), Kořínek Aleš, Jansa Václav - Šťastný Ondřej

Sobota 17. září 2022

FC Mukařov : TJ Sokol Jabkenice 0:4 (0:3)

V 5. kole nás čekala návštěva Mukařova, který ještě v loňském roce startoval v nejvyšší okresní soutěži, avšak z té se po 26 ti porážkách poroučel do III. třídy a zejména po bezbrankové remíze 0:0 v Židněvsi, kde nás čeká zápas příští týden, jsme nedokázali odhadnout co nás čeká.
Za typicky aprílového počasí, kdy se na obloze vystřídalo slunce, mraky i solidní dešťová sprcha, jsme nastoupili ve zcela totožné sestavě jako v minulém utkání s bakovskou rezervou a již první minuty ukázali, že tříbodový import z tohoto krásného areálu by nemuselo být úplně sci-fi. Prakticky od začátku jsme diktovali tempo hry a domácím jsme balon víceméně nepůjčovali. Úvodní půlhodinka však byla z naší strany směrem dopředu relativně nepodstatná, jelikož naše útočné snahy končili na menším mukařovském hřišti na velkém vápně. Do solidních příležítosti se dostal Hanák a po chvíli Jansa, ale domácí branku neohrozili, protože v posledním momentu o míč přišli. Ve 27. minutě jsme se však po zásluze dostali do vedení, když Kalužákovu tutovku Bíbrlík bravurně vyrazil, ale na důraznou dorážku Kořínka se již nezmohl - 0:1. Zasloužené vedení přineslo klid do další pasáže utkání, kdy jsme domácí nepouštěli takřka za jejich vlastní polovinu a odměnou nám byli další dvě branky "do šatny", o které se postaral Jansa. Nejprve s troškou štěstí dopravil balon po rohovém kopu i za přispění teče domácího beka přesně k tyči a o další dvě minuty později si naběhl na krásný křižný pas Jílka a kolem chybujícího Bíbrlíka poslal míč do odkryté svatyně a upravil tak poločasové vedení jabkenických na 0:3.
Ve druhé dějství jsme nechtěli ponechat nic náhodě a pokračovat v dobrém výkonu z první půle. Tato snaha se dařila relativně na výbornou, jelikož jsme si vypracovali doslova několik tutovek, jenže naše potence byla v některých případech lehce řečeno - úsměvná. Smutným hrdinou se stal Hanák, který měl hned tři velké šance ke skórování, leč neujala se ani jedna. Nejprve běžel sám na branku, ale ideální moment k zakončení či kličce prováhal a z šance tak nebylo téměř nic. Druhou svoji tutovku zazdil relativně lépe, avšak tentokrát nechal nadvakrát skvěle vyniknout Bíbrlíka. Ve třetí šanci pak téměř zkopíroval události z první situaci, kdy mu úmysl v podobě kličky opět skvěle přečetl domácí brankář a nenechal našeho matadora vůbec zakončit. Další velkou šanci měl v 69. minutě Kalužák, který se řítil rovněž sám na branku, avšak řešení v podobě přehození vyhěbnutého gólmana mu nevyšlo, když ani netrefil "zařízení". Tentáž hráč se však nakonec svojí premiérové branky v jabkenickém dresu dočkal. V probíhající 85. minutě se dostal po závaru k odraženému míči, se kterým se vůbec nepáral a i s přispěním domácího brankáře upravil konečný účet utkání na 0:4. V 88. minutě jsme pak byli na hřišti svědky historického momentu, kdy se ovací z tribun dostala na hřiště jabkenická legenda Petr Sedlák, který vystřídal svého "bráchu", Aleše Kořínka.
Z Mukařova tedy vezeme zasloužené vítězství, které mohlo být jistě vyšší, ale pravdou je, že na výsledek se historie ptát nebude. V příštím kole zajíždíme do nedaleké Židněvsi, kde je výkop stanoven na sobotu 24.9. ve 13:00. Těšíme se, že nás přijedete podpořit.

Lukeš Jan - Dvořák Adam, Barančok Luděk, Hendrych Jan, Janák Petr (Šťastný) - Hanák Daniel (Havlát) - Kos Kamil (Rovný), Kalužák Ervín (K), Jílek Jaroslav, Jansa Václav (Kubín) - Kořínek Aleš (Sedlák)

Branky: 27. Kořínek, 42., 44. Jansa, 85. Kalužák
Střídali: 63. Kubín Martin, 74. Havlát Marek, 76. Šťastný Vladimír, 76. Rovný Michal, 89. Sedlák Petr
ŽK: 1:3 (Šťastný, Hanák, Hendrych)
ČK: -

Diváků: 50
Rozhodčí: Wolf Tomáš - Klíma Josef, Štěpánek Václav

Sobota 10. září 2022

TJ Sokol Jabkenice : SK Bakov nad Jizerou "B" 2:2 (2:1)

Čistokrevná bakovská rezerva ("A" mužstvou hostilo v zápase krajské 1.B třídy rezervu Kosmonos) byla naším soupeřem ve 4. kole III.třídy Boleslavska. Domácí Jabkenice nastoupili v jedné z nejsilnějších možných sestav a vzhledem k souběžně hranému utkání v Bakově jsme doufali, že si do tabulky připíšeme konečně 3 body.
Úvod utkání však patřil hostům z Bakova, kteří rozhodně nepřijeli hrát do Jabkenic druhé housle a mohli jít hned v úvodu utkání do vedení. V 7. minutě totiž domácí obrana nechala zcela volného Kohnhäusera, který se s ničím nemazal a z velkého vápna zakončil přímo z voleje. K našemu štěstí však jeho krásný pokus skončil pouze na pravé tyči bezmocného Lukeše. Otěže zápasu drželi v úvodu utkání nadále hosté a ve 20. minutě šli zaslouženě do vedení - agilní Kohnhäuser dostal ideální přihrávku za obranu a svoje kvality tentokrát chladnokrevně uplatnil a nedal vybíhajícímu brankáři Jabkenic žádnou šanci - 0:1. Hra se poté vyrovnala a jablíčka se začala (konečně) osmělovat i v útočné fázi. Výsledkem našeho snažení byl zbytečný faul na Kořínka a jelikož se tato situace odehrála ve "velkém čtverci", kopali jsme penaltu, kterou sám faulovaný bezpečně proměnil a vyrovnal na 1:1. Zde nemůžu opomenout, že branku v mistrovském zápase jsme vstřelili po neskutečných 430 minutách... Srovnání skóre vlilo vítr do plachet domácím borcům a hostující obrana musela řešit jednu situaci za druhou. Zejména agilní Jansa byl na pravém křídle velmi nebezpečný a po několika nevydařených akcích, kdy nám klasicky drhla předfinální a finální fáze, jsme však šli zaslouženě v 41. minutě do vedení. Právě Vašek Jansa zatáhl balon po pravé straně, našel dobře postaveného Kořínka, který centroval do druhé vlny Kosovi a je bomba z úhlu z voleje skončila přesně u tyče bezmocného Kalčíka - 2:1. V prvním poločase jsme měli rovněž několik slušných standardek, ale jelikož brankou skončili pouze dvě výše uvedené situace, šlo se do kabin za příznivého stavu pro domácí barvy.
Začátek druhé půle patřil jabkenickým fotbalistům, kdy se v 50. minutě dostal do samostatného úniku Jansa, ale nechal bohužel pro domácí příznivce vyniknout Kalčíka. Pokračující optický tlak žádnou další velkou příležitost, i přes velké držení míče, nepřinesl a domácí tak museli spolknout "hořkou pilulku" z 57. minuty. Janák svoje špatné zpracování a ztrátu míče vyřešil bohužel tak, že jednoznačně fauloval ve vápně hostující útočníka a s nařízenou penaltou si kdo jiný než Kohnhäuser poradil naprosto zkušeně, když sice Lukeš trefil dobře stranu, ale na balon neměl šanci dosáhnout. Do poslední třetiny zápasu tedy obě mužstva vstupovala "od nuly" a byly to zejména jabkeničtí, kteří mohli strhnout vedení na svoji stranu a to zejména, když se v 73. minutě musel po druhé žluté kartě pakovat do sprch hostující Zvolinski. Hned zkraje "přesilovky" se do velké šance dostal Kořínek, avšak místo zakončení zvolil kličku a úmysl uklidit balon do prázdné branky, což mu skvěle přečetl výborně chytající Kalčík. V 81. si 70 přihlížejících diváků zakřičelo "gól", ale nádherná Kosova branka nebyla pro ofsajd uznána. V poslední desetiminutovce to byla z našeho pohledu již spíše křečovitá snaha o zvrácení výsledku a strhnutí vítězství na naši stranu, nicméně hostující rezerva dokázala i v 10ti hráčích výslednou remízu udržet a odvézt si z Jabkenic zasloužený bod, protože na držení míče, šance či střely na branku se nehraje a my si můžeme pouze zoufat, že jsme nedokázali vstřelit rozdílovou branku. Myslím si však, že celkový dojem z utkání můžeme hodnotit pozitivně a věříme, že tuto skutečnost potvrdíme příští neděli v Mukařově, kde hrajeme od 13:30. Závěrem nemohu opomenout velmi dobrý výkon rozhodčího Košiny, který i za přispění svých kolegů odřídil utkání na výbornou.

Lukeš Jan - Dvořák Adam, Barančok Luděk, Hendrych Jan, Janák Petr (Staněk) - Hanák Daniel (Nekola) - Kos Kamil, Kalužák Ervín (K), (Havlát), Jílek Jaroslav, Jansa Václav (Šťastný) - Kořínek Aleš

Branky: 23. Kořínek Aleš (pen.). 41. Kos Kamil - 20., 57. (pen.) Kohnhäuser Rudolf
Střídali: 60. Staněk Miroslav, 76. Nekola Roman, 90. Šťastný Vladimír, 90. Havlát Marek
ŽK: 2:4
ČK: 0:1 (Zvolinski)

Diváků: 70
Rozhodčí: Košina Josef - Klíma Josef, Krecl Matouš

Sobota 3. září2022

FC Horky nad Jizerou "B" : TJ Sokol Jabkenice 2:0 (0:0)

Na půdu horecké rezervy jsem zajížděli téměř kompletní, když se po absenci způsobené trestem z minulého ročníku vrátil do sestavy Jílek. Věděli jsme, že nás na hřišti tohoto tradičního soupeře nečeká lehká práce, ale zároveň jsme si nepřipouštěli, že by se měl opakovat hrozivý výsledek z letošního jara, kdy nám posílená domácí rezerva nasázela tolik branek, kolik bylo kulí u Sarajeva...
První minuty utkání se nesly v režimu oťukávání, avšak již v 5. minutě se do šance dostal domácí kanonýr Jan Váňa, který vymotal několik našich hráčů a zamířil těsně vedle. V 8. minutě byl na hranici šestnáctky zjevně faulován Kořínek, leč píšťalka sudího Kubína zůstala hluchá. Obě mužstva se snažila hrát celoplošný fotbal, který mohl pětašedesát příchozích diváků bavit, nicméně v období od 10. do 30. minuty se žádná větší šance na obou stranách neobjevila. Zajímavostí na jabkenické straně bylo nasazení dvou mladých borců (Jansa, Dvořák) na pozice beků a nutno podotknout, že oba mladíci zvládli svoje role na výbornou a i díky nim se nám dařilo držet horecké daleko od naší brány. V 32. minutě se do zajímavé příležitosti dostal Kořínek, ale s jeho slabým zakončením neměl domácí brankář Čančík větší problémy. V 39. minutě se do největší příležitosti domácích dostal David Váňa, který se na hranici velkého vápna příliš nerozpakoval a bodlem vyslal svižnou ránu k pravé tyči, se kterou si však, byť tomu většina přihlížejících možná nemůže doteď uvěřit, fantasticky poradil brankář Lukeš. V 42. minutě se do rychlého přečíslení dostává Machů s Janem Váňou, když druhý jmenovaný běžel ve finální fázi v podstatě z úhlu sám na Lukeše, ale vhodný okamžik prováhal a i s přispěním obrany se podařilo udržet bezbrankový stav do šaten.
Do druhého poločasu jsme doslova a do písmene přišli jako druzí. Nejen, že byli již hosté i rozhodčí připraveni na hřišti a my ještě v kabině, avšak bohužel jsme tam nechali i důležitou mentální stránku. Vlažný vstup do druhé půle korunovali domácí úvodní brankou, když chybujícího Hendrycha obral o balon Jan Váňa a nedal hostujícímu strážci svatyně žádnou šanci - 1:0. O deset minut později mohlo být s domácím ještě hůře. Nejprve si se slušnou střelou Davida Váni poradil Lukeš a v další šanci pak Machů těsně přestřelil. Největší šanci zápasu si jabkeničtí připravili v probíhající 60. minutě, kdy si na levé straně vyměnil Kos míč s Dvořákem, kdy následně první jmenovaný našel centrem Jílka, avšak ten v tutovce, kdy zakončoval netradičně hlavou, zařízení bohužel netrefil. V následné čtvrthodinové pasáži jsme chtěli za každou cenu vyrovnat, ale investované útočné úsilí kýžený gól bohužel nepřineslo. V minutě 79. pak domácí přidali pomyslnou pojistku, když výborně zvládnutý protiútok skončil až na kopačce Jana Váni, který mezi nohama prostřelil bezmocného Lukeše. V záverečné desetiminutovce se pak již utkání spíše dohrávalo a byť měli domácí i hosté menší či větší šance na závěrečnou úpravu skóre, zůstal na světelné tabuli svítit výsledek 2:0.
V minulém článku jsem zrekapituloval naše defenzivní statistiky v podobě neobdržené branky. Na pomyslné druhé straně hřiště je však situace ještě "lepší", jelikož jsme v mistrovském utkání nedokázali vstřelit branku již 405! minut. Pevně věřím, že tuto nepříjemnou šňůru, kdy jsme dokonce jediným mužstvem v naší tabulce, které má na kontě 0 vstřelených branek v této sezoně, dokážeme v sobotním zápase s bakovskou rezervou, zlomit.
Těšíme se na Vás Na Doubkách v sobotu 10.9. a to již od ranních hodin, kdy nejprve vypuknou mládežnické zápasy se startem v 8:30 a celý fotbalový den pak vyvrcholí zápasem "A" mužstva v 17:00. Těšíme se na Vás!

Lukeš Jan - Dvořák Adam, Barančok Luděk, Hendrych Jan, Jansa Václav - Hanák Daniel - Kos Kamil, Kalužák Ervín (K), Jílek Jaroslav, Nekola Roman - Kořínek Aleš

Branky: 48., 79. Jan Váňa
Střídali: Šťastný Vladimír, Mrkos Tomáš, Havlát Marek, Kubín Martin, Škovran Ivan
ŽK: 1:0
ČK: 0:0

Diváků: 65
Rozhodčí: Kubín Josef - Vokál Pavel, Knížek Milan

Sobota 27. srpna 2022

TJ Sokol Jabkenice : TJ Sokol Chotětov "B" 0:3 (0:2)

Ve druhém kole III. třídy Boleslavska jsme se poprvé představili domácím fanouškům a v netradičním čase přivítali tradičního soupeře v podobě chotětovské rezervy, se kterou jsme v loňské sezoně remizovali shodně v obou zápasech v poměru 1:1.Domácí Jabkenice se museli v tomto zápase obejít bez "tvůrců hry" Kalužáka s Jílkem, které uprostřed zálohy zastoupili Kos s Fortnerem a střídajícím Nekolou. Do zápasu pak naskočila nová kosořická akvizice Aleš Kořínek a mladíček Václav Jansa, jehož přestup z Pěčic byl dotažen doslova několik hodin před výkopem.
Věřili jsme, že dokážeme navázat na povedený výkon z Doubravy a ideálně natáhnout šňůru bez obdržené branky, která se v součtu s mistrovskými zápasy z loňského roku natáhla na neuvěřitelných 320 minut. (hodnota před tímto zápasem). Víra však byla jedna věc, realita na hřišti pak zcela opačná. Chotětovská rezerva byla po celý zápas jednoznačně lepším týmem a po zásluze si odvezla všechny tři body.
Již od prvních minut utkání jsme tahali za kratší konec provazu a úvod patřil našemu soupeři. Sraženou střelu Nežerky ze druhé minuty našel Lukeš pohodlně ve svých rukavicích a stejně tak překazil stejnému hráči dobrý průnik do naší šestnáctky o deset minut později. V 15. minutě nabídl domácí Šedina gólovku Böhmovi, avšak ten asi nejvhodnější moment k zakončení prováhal a zakončil vysoko nad. Ve 20. minutě se mohli hosté radovat poprvé, ale Kern, na nějž doslova zívala prázdná branka, nezvolil nejšťastnější zakončení. O minutu později se však již aktivně hrající hosté radovali poprvé, po zbytečném faulu Fortnera a následné špatné komunikaci Lukeše s obrannými řadami se po standardce dostal k zakončení nehlídaný Vyhlas a svým prvním gólem v utkání rozjásal hrstku hostujících fandů poprvé. Moment, který měl nastartovat naše útočného snahy nepřišel a naše nemastná-neslaná přechodová fáze doslova plakala. Hostů bylo plné hřiště a ve 24. minutě byli odměněni druhou brankou, kterou vsítil hrdina utkání - Vyhlas, 0:2. Hra se poté minimálně opticky vyrovnala, ale Bůžkova branka nebo spíš chcete-li velké vápno pro nás bylo doslova "no-go zónou". K ohrožení branky jsme se dostávali výhradně ze standardních situací, ale jelikož i v této discplíně jsme nevynikli, šlo se od šaten za zaslouženého stavu 0:2.
Do druhé půle vyslal trenér Dědina hned dvě čerstvé síly, což přineslo zajímavé oživení, které jsme však nedokázali přetavit v kontaktní branku. V 55. minutě se do největší šance Jabkenic v celém zápase dostal Hanák, avšak zakončením hlavou se ke vší smůle v poslední fázi zalekl a Bůžka v podstatě nezaměstnal. V této fázi utkání jsme byli určitě jiným týmem než v první půlce, avšak ne lepším. Hosté z Chotětova si celkem pohodlně hlídali dvoubrankový náskok a my jsme v podstatě marně bušili do zavřených vrat. Aby toho nebylo málo, tak v 65. minutě mohlo být prakticky po zápase, kdy se Vyhlas řítil zcela osamocený z půlky hřiště na Lukešovu svatyni, avšak vhodný okamžik k zakončení prováhal a nechal vyniknout domácího gólmana. O deset minut později však ten samý hráč utkání rozhodl, když si ještě s Buryánovou hlavičkou dobře poradil Lukeš, ale na dorážku byl již zcela bez šance - 0:3. V závěrečné patnáctiminutovce využila obě mužstva dle svých možností prostor pro střídání a utkání se v zásadě pouze dohrávalo. Hosté mohli své vedení ještě dokonce navýšit, ale buď slabé zakončení či nepřekonání skrumáže těl v našem malém vápně jim tuto možnost nedopřálo.
Z utkání s chotětovskou rezervou tak odcházíme zcela zaslouženě poraženi, kdy nejen hattrick Pavla Vyhlase bly klíčem k úspěchu, jelikož hosté byli téměř po celý zápas jednoznačně lepším mužstvem.
V příštím kole nás čeká výjezd na horkou horeckou půdu, kde poměříme síly s tamní rezervou, která po dvou kolech disponuje impozantním skóre 17:2 a i s přihlédnutím k našemu poslednímu střetnutí, kdy jsme si z tamního areálu odvezli výsledek 0:7, nás nečeká nic lehkého. Každý zápas však začíná skóre 0:0 a pevně věřím, že tentokrát nedáme horeckým nic zadarmo. Přijďte se přesvědčit v sobotu 3.9. ve 14:00.

Lukeš Jan - Staněk Miroslav, Barančok Luděk (K), Hendrych Jan, Šedina Jan (46. Šťastný Vl.) - Dvořák Adam, Kos Kamil (88. Kršek), Fortner Martin (46. Nekola), Jansa Václav (80. Mrkos) - Hanák Daniel (72. Rovný), Kořínek Aleš

Branky: 26., 34., 78. Vyhlas
Střídali: 46. Šťastný Vladimír, 46. Nekola Roman, 75. Rovný Michal, 80. Mrkos Tomáš, 88. Kršek Tomáš
ŽK: 2:3 (Barančok, Kos - Moulis, Kern, Vyhlas)
ČK: 0:0

Diváků: 30
Rozhodčí: Knížek Milan - Váňa David, Klíma Josef

Sobota 20. srpna 2022

SK Jizeran Doubrava : TJ Sokol Jabkenice 0:0

Stejným výsledkem, jakým jsme zakončili loňskou sezónu, jsme vstoupili i do sezóny nové. Naším prvním soupeřem byl po letní přestávce celek Jizeranu Doubrava a byť se jednalo o jediný bezgólový zápas tohoto kola, tak se 35 přihlížejících diváků určitě nenudilo.
Hostující trenérské duo Dědina-Hanák mělo před zápasem co dělat, aby postavilo konkurence schopnou jedenáctku, když k již omluveným (Jílek (ČK), Toman (zranění), Staněk, Kořínek) přibyl ještě Varvarynets a Škovran. Do sestavy se pak po půlroční přestávce vrátil uzdravený Hanák a to v roli hrajícího trenéra.
Samotné utkání, na perfektně připraveném pažitu, začalo optickým náporem domácích, kteří drželi míč více na svých kopačkách a my jsme čekali na možné brejkové příležitosti. Do první šance se po zásluze dostali domácí hráči, kdy Lukešovu chybu hasil na poslední chvíli Hendrych. Ve 30. minutě pak hostující gólman svoji chybu napravil, když v tutovce vychytal domácího forvarda. Hostující Jabkenice toho v prvním poločase mnoho nepřevedli a z několika dobrých protiútoků či přečíslení se jim Šimíčka v domácí brance ohrozit příliš nepodařilo.
Druhý poločas přinesl z naší strany vyrovnání hry a oproti půli první se dostavili i šance. V té první se do tutovky dostal Fortner, ale v poslední fázi zvolil místo zakončení kličku Šimíčkovi a ten i za pomoci bránících hráčů dokázal udržet čisté konto. 5 minut na to se zčistajasna zjevil v dobré šanci Hendrych, ale ani jemu se nepodařilo zakončit dle jeho představ. Domácí hráči Jizeranu nenavázali na dobrý výkon z první půle a v poli tak byla hra zcela vyrovnaná. I bez vstřelených branek se však diváci jistě nenudili, jelikož se hrál fotbal nahoru-dolů a povětšinou končil u velkého vápna, kde domácí i hostující snaha končila zkaženou předfinální přihrávkou. O konečnou podobu skóre se mohl postarat hostující Kos, který po krásné indivuální akci v 82. minutě bohužel netrefil zařízení. V závěrečné pětimiminutovce pak dostali prostor i domácí, avšak ani oni nebyli schopni překonat nejistě chytajícího Lukeše, když zejména situace v 93. minutě po brance přímo volala, ale srážka dvou zakončujících domácích borců předurčila neúspěch celé snahy.
Z Doubravy tak vezeme asi zasloužený bod, byť jsme určitě pošilhávali po vyšším bodovém importu. Na utkání byla delegována trojice rozhodčích a zejména hlavní rozhodčí Janda přispěl velmi dobrým výkonem k celému fotbalovému dopoledni.
První domácí utkání odehrajeme tuto sobotu 27.8. netradičně v 10:30 proti chotětovské rezervě. Těšíme se, že nás přijdete "Na Doubka" podpořit.

Lukeš Jan - Janák Petr, Barančok Luděk, Hendrych Jan, Šedina Jan - Dvořák Adam, Nekola Roman, Kalužák Ervín (K), Fortner Martin (88. Rovný) - Hanák Daniel (72. Havlát), Kos Kamil